Makale Yaz
hakocbb
Bu haberi yazdır
Bana Bunlarla Gel!!!!
 Eki
20
 2011

Sevgili arkadaşlar şu anda sahneye koyulan oyunda Fenerbahçeli arkadaşlar gerçekten oscarlık bir performans ile mağdur ama gururlu rolünü oynuyorlar. Kulüp yöneticileri ise haksızlığa uğramış ,üzerlerine komplolar kurulmuş ,çok ağır yüklerin altına sokulmuş mazlum gibiler. Aykut hoca ve futbolcuları ise sanki vatan kurtaran kahramanlar. Yok efendim bu sene şampiyonluk değil gurur ,onur savaşı veriyorlarmış ,yok delilleri alın terleriymiş. Şikecilikten ,çetecilikten içerde yatanları utanmasalar peygamber ilan edecekler. Bu kadar çıkarcı bir topluma dönüşmemize inanamıyorum gerçekten. Kadın ,çoluk ,çocuk demeden bu denli kirlendik bu denli lekelendik mi biz ? Yani allah korusun bu çirkefe ,bu çamura benim Galatasarayım bulaşsaydı bende mi böylesine rezil olacaktım ,benimde mi namus ,şeref gibi kavramlarım rafa kalkacaktı ?

Şu medyaya bir bakarmısınız ,sanki hiç bir şey olmamış gibi nasılda günü kurtarıp dünü unutturma peşindeler. Yayıncı kuruluş tehditleriyle başardığını sahada oynanan illegal ve kötü oyunu futbol diye satarak taölandırmakta. Federasyon eğer UEFA nın kararlı ve tavizsiz tutumu olmasa çoktan dosyayı kapatacak. Kulüpler için gelen para zaten spor etiğinden ,futbol ruhundan ,namustan ,şereften ,adaletten ve dürüstlükten çok ama çok daha önemli maalesef.

Gerçi eğri oturalım doğru konuşalım ,Fenerli arkadaşların çok haklı oldukları konularda yok değil arada. Mesela aynı şike dosyalarında adı geçen diğer kulüpler niye Avrupada oynuyorlar. Mesela Trabzonspor da aynı soruşturmada zanlı konumunda. Başkanları ve bazı yöneticileri tutuksuz da olsa yargılanacaklar. Oysa bu kulüp ceza yerine bir de ödüllendirildi. Ya Beşiktaş ,aldıkları kupa yüzünden futbol şube sorumlusu yöneticileri ve hocaları tutuklu ,kupayı iade ettiler. Ancak bu kupa federasyonda olduğu halde Beşiktaş Avrupa da ,bu nasıl mantık ? Elbette ki Fenerli arkadaşlar şikeden küme düşülecekse tek muhatabın kendileri gibi gösterilmesine isyan edeceklerdir. Oysa tüm dosyaya hakim olan yetkili savcı 6 kulübün bu ligde olamayacağını açık açık belirtmişti.

Arkadaşlar bizde gazeteci ,basın mensubu diye bu işten ekmek yiyen adamlar acaba o lokmaları evlatlarının boğazından nasıl geçirirler diye merak ediyorum. Aykut Kocaman basın toplantısında diyor ki "geçen sene bana şaibeli gelen tek maç Karabük deplasmanıydı ,adamların hiç ihtiyacı yokken son dakikada kalecileri kornerde bizim ceza alanına geldi gol için". Bir gazeteci sormaz mı "hoca o maçın 14. dk. sında son adamdan kırmızıyı gösterip sizi 10 kişi bırakmamak için %100 faulü görmezden gelen hakem Bülent Yıldırım için de bir şaibe söz konusu olmaz mı ,ya da maçın tek golünde Alex in bile yapamayacağı kadar iyi bir asist yapan Karabük stoperi için ne dersiniz ,ya da takım arkadaşı ve hocası tarafından sakat olmadığı açıkça söylenen Emenike nin oynanmaması şaibe değilmiydi" ?

Elbette açılan soruşturma ,yapılan işler bu ülke için büyük bir umut geleceğe dair. Belki artık yapanın yanına kar kalma dönemi kapanacaktır. Ancak bu işten kalkıpta hakemlerin kendilerine pay çıkartmasına da sinir oluyorum. Bunu davanın eksik yanı olarak görüyorum açıkça. Gezer belasından kurtulan Türk futbolu en az 6-7 tane daha safrayı kusmadan asla temizlenmez. Hakemlik onurundan bahseden amcalar geçen sene sahada Özer den neredeyse dayak yiyen ve bunu sarı ile değerlendiren Aydınus a ne dediler acaba ? Her maçları skandal olan aslında hakem değil 'Öz be Öz ,Kahya ve Kalfa' olanlara sahalarda ne kadar daha tahammül etmeye mahkumuz. Göçek denilen şahıs daha nekadar futbolumuzu göçük altında bırakacak ? Yıldırım ların Bülent olanı en azından soyadaşı ile aynı yeri çok haketmiyor mu? İlker Meral ,Özgüç Türkalp efendiler Papua Yeni Gine de amatör maç yönetebilecek yeteneğe sahipmidirler ? Bu rezilliklerde eski TFF başkanı ve MHK başkanı olan muhteremlerin payı bu gün Metriste olan hangi tutukludan daha azdır ?

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
reklam
Yazarın diğer yazıları
  2022
 
Ağustos (1)
 
Haziran (1)
  2020
  2019
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
Son Girilen Makaleler
mevlutbilgili
| 19 Mayıs 2024 |
mevlutbilgili
| 19 Mayıs 2024 |
kabatasli
| 06 Şubat 2024 |
| 01 Şubat 2024 |
| 30 Ocak 2024 |
En çok yorumlananlar
Blog bulunmuyor...