Makale Yaz
enis-4-4-2-sistem
Bu haberi yazdır
Alıntıdır - Fatih Altaylı Yazısı...
 Ağu
23
 2013

ALINTIDIR- FATIH ALTAYLI YAZISI LÜTFEN ANLAYARAK OKUYALIM

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim'in Milli Takıma imza atmasından sonra, gazeteci Fatih Altaylı bu durumu yazısında değerlendirdi.Fatih Terim ile Ünal Aysal usta işi bir satranç oynuyorlar.

Aysal’ın ve yakın çevresinin Fatih Terim’den çok hoşlanmadığı bir gerçek. Bunu Terim de biliyor.

Ünal Aysal, Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak’ın baskısıyla Fatih Terim’i göreve getirdiği zaman 3 yıllık bir sözleşme yapmış ve “Hocamızla daha uzun da çalışabiliriz, ama sözleşmeyi görev süremizle sınırlıyoruz. Bizden sonra gelecek olanları bağlamamak için” demişti. Makul bir açıklamaydı.

Ardından Aysal bir erken seçime gitti ve 3 yıl daha görevde kalmayı garantiledi. Terim de haklı olarak, “Görev süreniz 3 yıl daha uzadı. Benimle de sözleşmenizi 3 yıl daha uzatacak mısınız?” demeye başladı.

Aysal hamasi laflarla olayı geçiştirdi, resmi hiçbir şey yapmadı.Tam bu sırada Terim’in imdadına Federasyon’un teklifi yetişti. Terim ustaca bir manevrayla, “Ben kabul ederim ama Galatasaray’la sözleşmem var” diyerek hem Başbakan’ı, hem de Federasyon’u kırmadan ateşten topu Galatasaray Başkanı’na attı.

Başkan ise topu hiç tutmadı ve “4 maç için izin verdik” dedi. Araya, “Hocamıza da sözleşmeyi uzatmayı önerdik” cümlesini sokuşturdu. Daha fazlasını diyemezdi; çünkü zaten Terim’in Galatasaray’la sözleşmesi sona eriyordu ve sonrasına karışamazdı Aysal. Böylelikle Galatasaraylıların tepkilerini üzerinden uzaklaştırarak Terim’i zor duruma soktu. Çünkü Terim, Federasyon’un teklifini kabul ederse önümüzdeki yıl Galatasaray’ı çalıştıramayacak, Galatasaray’la bir sözleşme daha yapamayacaktı. Aysal da taraftara dönüp, “Vallahi biz istedik ama hocamız Milli Takım’ı tercih etti” diyecek. Planı bu.

Hem Terim’den kazasız belasız kurtulacak, hem de taraftarın tepkisini almayacak. Böylelikle Ali Dürüst ve Abdurrahim Abayrak’tan sonra bir diğer “karizmanın” altında ezilmeyecek.

Şimdi ben, Terim’in Aysal’a yapacağı manevrayı merak ediyorum. Bana sorarsanız her halükârda Terim kaybetmeyecek. Kaybedecek olan Galatasaray olacak!

EVET GALATASARAY TARAFTARIMIZ BU OYUNU BOZMAK BİZİM ELİMİZDE..

LÜTFEN SESSİZ KALMAYALIM VE SÖZLEŞME UZATTIRMAK İÇİN MAÇLARDA YÖNETİME BASKI YAPALIM ZOR BİŞEY Mİ SORUYORUM?

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
reklam
Yazarın diğer yazıları
  2021
  2019
  2018
  2017
  2014
  2013
  2012
  2011
Son Girilen Makaleler
kabatasli
| 06 Şubat 2024 |
| 01 Şubat 2024 |
| 30 Ocak 2024 |
kabatasli
| 27 Ocak 2024 |
kabatasli
| 11 Ocak 2024 |
En çok yorumlananlar
Blog bulunmuyor...