Makale Yaz
brooklyn
Bu haberi yazdır
Kılıf Bulundu !!! Örnekle açıklamışlar :)
 Eyl
20
 2012

Arkadaşlar,


Aşağıda NTV SPor.net ten yapılan haberini oldugu gibi bulabilirsiniz. 25 milyon taraftarın tepkisini çekince Fenerbahçe nin talimatlı çalışan kanalı, böyle bir bildiride bulunmak zorunda kaldı. Tüm Fenerliler şampiyonlar ligine kesin girileceğini düşünürken, neden sayın Şahenk in ekibi Fenerbahçenin Avrupa Ligi maclarını yayınlama hakkını satın aldı.??? Fenerbahçe Avrupa Ligi gruplarında yoktu ki_? Neye güvendin :))) Bunlar alışmışlar insanlara yalan atmaya, bizde safız diye sürdürüyorlar.  Kanmayın arkadaşlar, eğer Fenerbahçe Şampiyonlar Liginde olsaydı. Bizim tüm maçlarımız şifreli kanalda olacaktı. Ama elenince buna yürekleri yetmedi.

 

Kulüp yönetimimizden ricam neyse parası versin GSTV de yayınlasın, hatta biz toplayalım parayı..Bu kaliteden yoksun insanların tercihlerine kalmasın, seyir zevkimiz.!!!!

.................................................................Alıntı Haber'dir.

Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maç yayınlarının hangi günlerde hangi kanallarda yayınlanacağı ve bunun hangi kritere göre belirlendiği konusunda kamuoyunun kafasında bazı soru işaretleri var. Biz de NTVSpor.net olarak sizi bu konuda bilgilendirmek istedik.

 

Her iki kupanın da yayın hakları, UEFA ile bu sezon yapılan anlaşmayla Doğuş Yayın Grubu (Star TV / NTV) ve D-Smart platformu arasında paylaşıldı.

 

Sezon başlamadan önce yapılan anlaşmada Şampiyonlar Ligi maçları:

 

- Salı akşamı oynanan maçlar Star TV veya NTV'den,- Çarşamba akşamı oynanan maçlar D-Smart'tan yayınlanacak şekilde paylaşıldı.

 

Bu nedenle Şampiyonlar Ligi formatı gereği maçlarını bir salı, bir çarşamba oynayan takımlarımızın (Bu sezon Galatasaray) maçları da bir Star TV'de, bir D-Smart'ta olacak.

 

Avrupa Ligi maçlarının paylaşımında ise söyle bir kriter belirlendi:

 

- Doğuş Yayın Grubu, istediği maçı seçer ve yayınlar.

 

Yine sezon başı yapılan bu anlaşma sonrası (yani gruplarda hangi Türk takımlarının yer alacağı belli değilken) belirlendi bu kriter. Gruplara da sadece Fenerbahçe kaldığından, Star TV, Fenerbahçe'nin tüm maçlarını yayınlama hakkını elde etti.

 

Özetle: Galatasaray'ın 3, Fenerbahçe'nin ise 6 maçının Star TV'den yayınlanacak olması, takımlarla değil, turnuvalarla ilgili bir durum... Örnegin Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'nde, Galatasaray Avrupa Ligi'nde oynasaydı; 6 maçı Star TV'den yayınlanan taraf Galatasaray olacaktı. Fenerbahçe'nin ise 3 maçı D-Smart'ta yayınlanacaktı.

 

Kaldi ki bu, Türkiye'ye özgü bir durum değil. UEFA, yayıncı kuruluşlarla yaptığı anlaşmalarda sıkı kurallar ve standartlar getiriyor. Hem Türkiye'de hem de diğer ülkelerde açık ve şifreli yayıncılar arasındaki paylaşım UEFA şartları, izni ve denetimi altında uygulanıyor.

 

Not : Eminim cok isterdiniz, bizim aVrupa liginde, FeneVin se Şampiyonlar Liginde oynamasını ama o iş yaş....Arkadaşşş...

Saygılarımla

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
reklam
Yazarın diğer yazıları
Son Girilen Makaleler
kabatasli
| 29 Haziran 2024 |
kabatasli
| 27 Haziran 2024 |
mevlutbilgili
| 19 Mayıs 2024 |
mevlutbilgili
| 19 Mayıs 2024 |
kabatasli
| 06 Şubat 2024 |
En çok yorumlananlar
Blog bulunmuyor...