Makale Yaz
akinsimo
Bu haberi yazdır
Brezilya'dan genç yıldız adayları
 Ağu
20
 2015

     Bu paylaşımda sizlerle brezilya liginden takip edip beğendiğim ve adını duyup videolarını izlediğim genç ve gelecek vadeden yıldız adaylarını paylaşmak istiyorum. Bu sefer brezilya ligini seçip araştırmamdaki en önemli sebep, herkesinde bildiği gibi brezilya havuzunun dünyadaki en önemli futbolcu havuzlarından biri olması gerçeğindendir..Özellikle teknik kapasiteleri, ince çalımları ve müthiş süratli oyun yapılarıyla futbolun bi nevi sanatını sergilemektedirler.Bu futbolcuların avrupa antreman ve oyun sistemi içerisinde yer almaları ise onların taktik zeka, disiplin, fiziksel  gelişim gibi birçok açıdan gelişmelerine olanak sağlamaktadır.Umarım ileride bu gelişimi sağlayan ülkelerden bitaneside biz oluruz ve bu tarz oyuncular için türkiyenin popüleritesini artırabiliriz..Ve son olarak tek dileğim takımımızın bu tarz gelecek vadeden oyunculara daha fazla yönelmesi ve değerlendirmeye almasıdır…Herkese iyi günler dilerim…

DEFANS VE BEK OYUNCULARI:

•             JOÃO PEDRO: İŞTE BREZİLYA FUTBOLUNUN YENİ SAĞ BEK ADAYI.18 YAŞINDA 1.80 BOYLARINDAKİ BU GENÇ STAR ADAYI BİR SAĞ BEK OYUNCUSUNA GÖRE FAZLA TEKNİK..HÜCUMU ÇOK SEVEN YAPISI, DRİBLİNG YAPARKEN ATTIĞI TERS ÇALIMLAR VE SÜRATİ EN BÜYÜK ÖZELLİKLERİ..FAKAT DAHA FAZLA ORTA YAPMAYIDA DENEMESİ LAZIM..DAHA ÇOK İÇERİ GİREREK VE YERDEN OYNARAK HÜCUMA DESTEK VERİYOR..

•             MARLON: FLUMİNENSE FORMASI GİYEN 19 YAŞINDAKİ BU BÜYÜK POTANSİYEL DÜNYA FUTBOLUNUN YENİ VE ÖNEMLİ DEFANS OYUNCULARINDAN BİRİSİ OLABİLİR..1.86 BOYUNA RAĞMEN ÇOK HIZLI Bİ DEFANS OYUNCUSU..OLDUKÇA SERT OLAN MÜCADELECİ YAPISI VE KADEME ANLAYIŞIYLA BÜYÜK TAKIMLARIN FORMASINI İLERİDE GİYMEYE ADAY BİR İSİM..

•             LUCÃO: SAO PAOLO TAKIMINDA DEFANSIN MERKEZİNDE OYNAYAN 19 YAŞINDAKİ 1.88 BOYLARINDAKİ YILDIZ ADAYI..TİMİNG`İ ÇOK İYİ, OYUNU GERİDEN KURABİLEN VE HAVA TOPRAINDAKİ HAKİMİYETİYLE DURAN TOPLARDA GOL ATMAYI SEVEN OYUN YAPISIYLA GELECEKTE AVRUPANIN ELİT LİGLERİNDE FORMA GİYECEKTİR..MÜDAHALE SERTLİĞİNİ BİRAZ DAHA ARTIRMASI LAZIM.

•             SAMIR: FLAMENGONUN DÜNYA FUTBOLUNA SUNDUĞU YENİ YETENEKLERDEN BİTANESİ..1.87 BOYLARINDA 20 YAŞINDA VE DEFANSIN MERKEZİNDE FORMA GİYMEKTEDİR..İDDİA EDİYORUM EĞER BİRAZ DAHA OLGUNLAŞIRSA DÜNYANIN EN İYİ STOPERLERİNDEN BİRİSİ OLABİLİR. UZUN BOYUNA RAĞMEN ATLETİK VE HIZLI YAPISI, KAFA TOPLARINDAKİ ETKİNLİĞİ VE TOPSUZ ALAN BİLGİSİYLE HEM YERDEN HEM HAVADAN GEÇİT VERMEYEN Bİ YETENEK..ÜSTELİK TOP TEKNİĞİDE ÇOK ÜST SEVİYEDE OLAMASADA GAYET İYİ DURUMDA….

•             LORRAN: VASCO DE GAMA FORMASI GİYEN 19 YAŞINDAKİ 1.65 BOYUNDAKİ GELECEK VADEDEN SOL BEK.. SÜREKLİ HÜCUMA VERDİĞİ DESTEKLE, ENERJİK YAPISI VE İNATÇI OYUNUYLA SOL TAFAI KANAT GİBİ KULLANABİLEN BİR STAR ADAYI..

•             GEFERSON: INTERNACIONAL TAKIMIN 21 YAŞINDAKİ 1.82 BOYLARINDAKİ GENÇ SOL BEKİ..MÜTHİŞ SÜRATİ, ATLETİK YAPISI, YÜKSEK KONDİSYONU VE TEMPOSUYLA HEM SÜREKLİ HÜCUMA DESTEK VEREN HEMDE ÇABUCAK SAVUNMAYA GERİ DÖNEBİLEN KOMPLE BİR BEK..PORTODAN JUVENTUSA TRANSFER OLAN ALEX SANDRO STİLİNDE BİR BEK..

•             MAYKE: CRUZERO TAKIMIN 1.78 BOYLARINDAKİ SAĞ BEK OYUNCUSU. HENÜZ 22 YAŞINDA VE HÜCUMU ÇOK SEVEN BİR SAĞ BEK.HIZI, ETKİLİ BİNDİRMELERİ VE İYİ ORTALARIYLA DÜŞÜNÜLMESİ GEREKEN Bİ POTANSİYEL..ANTREMAN ÇALIŞMALARIYLA TEMPOSUNU YÜKSELTEBİLİRSE DÜNYA ÇAPINDA BİR SAĞ BEKE DÖNÜŞÜR ÇÜNKÜ GEREKEN TÜM YETENEĞE SAHİP..STİLİ REAL MADRİDE TRANSFER OLAN DANİLOYU ANDIRIYOR..

•             AURO: SAO PAOLO FORMASIYLA DEFANSIN SAĞINDA OYNAYAN 19 YAŞINDAKİ GENÇ YILDIZ ADAYI YAKLAŞIN 1.70 BOYLARINDA.  HÜCUMA SÜREKLİ BİNDİRME YAPAN VE OLDUĞU YERDE SABİT DURMAYI SEVMEYEN Bİ OYUN YAPISINA SAHİP. DEYİM YERİNDEYSE BAĞLASANIZ DURMAZ DİYEN DANİ ALVES, EVRA,MARCELO STİLİ FUTBOLCU KARAKTERİ VAR BU ADAMDADA..HIZI VE DRİBLİNG ÖZELLİĞİ EN ÖNEMLİ YETENEKLERİ. ZAYIF TARAFI İSE SAVUNMADA DURMAYI PEK SEVMEYİŞİ DENEBİLİR.

•             MATHEUS REIS: SAO PAOLODA OYNAYAN BİR BAŞKA GENÇ STAR ADAYI. SOL BEKTE TOP KOŞTURAN 20 YAŞINDAKİ BU GENÇ POTANSİYEL 1.81 BOYLARINDA. HEM HÜCUMU HEMDE SAVUNMAYI GAYET DENGELİ YAPABİLEN BU GENÇ STAR ADAYI GELECEKTE ÖNEMLİ BİR YERE GELEBİLİR. KADEME ANLAYIŞI OLDUKÇA İYİ, ATLETİK, FİZİK KONDİSYONU VE OYUN DEVAMLILIĞI OLAN BİR İSİM..

•             GUILHERME ARANA: 18 YAŞINDA 1.75 BOYLARINDAKİ GENÇ SOL BEK CORİNTHİAS TAKIMININ FUTBOLCUSU. GEÇEN SENEYİ KİRALIK GEÇİREN YILDIZ ADAYI MARCELO STİLİ HÜCUMCU BİR BEK. ÖZELLİKLE BİRDENBİRE HIZLANABİLEN DRİBLİNGLİ FUTBOLU, SAĞLAM KONDİSYONU VE TERS KADEMELERİ İYİ YAPABİLMESİYLE GELECEKTE ADINDAN DAHA SIK SÖZ ETTİREBİLİR. BUNLARA EK OLARAK SERT VURUŞLARI SOL AYAĞININ NEKADAR ETKİLİ OLDUĞUNU GÖSTERMEKTEDİR..

•             JORGE: 19 YAŞINDA VE 1.84 BOYLARINDAKİ BU GENÇ SOL BEK FLAMENGO TAKIMIN OYUNCUSU.. GÜÇLÜ FİZİĞİ, İYİ TOP SÜRME YETENEĞİ, SÜREKLİ HÜCUMU DÜŞÜNEN OYUN YAPISIYLA BİRAZ CAFU`YU ANDIRMAKTADIR..DAYANIKLI VÜCUT YAPISIYLA DEFANSİF YÖNÜDE KUVVETLİ OLAN BU GENÇ STAR ADAYI KOMPLE BİR BEK.

•             VICTOR: FLUMİNENSE FORMASI GİYEN DEFANSIN MERKEZİNDE OYNAYAN 1.90 BOYLARINDA 21 YAŞINDAKİ BU GENÇ STAR ADAYI BİRAZ İLERLEME KAYDEDEBİLİRSE AVRUPANIN 5 BÜYÜK LİGİNDE ÖNEMLİ TAKIMLARDAN BİTANESİNE TRANSFER OLABİLİR..SERT VE AGRESİF Bİ OYUNU TERCİH EDEN YAPISI VE YÜKSEK PAS TEKNİĞİYLE OYUNU GERİDEN KURABİLMESİ EN ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ..HAMLE ZAMANLAMASIDA İYİ OLAN BU YILDIZ ADAYI KENDİSİNİ BİRAZ DAHA HIZLANDIRMASI LAZIM..

•             LUAN: VASCO DE GAMA TAKIMINDA 22 YAŞINDAKİ 1.85 BOYUNDAKİ GENÇ STOPER ÖZELLİKLE OYUN İÇİ DİSİPLİNİ KONSANTRASYONU VE İKİLİ MÜCADELELERDEKİ AGRESİF FUYBOLUYLA MARKAJ YETENEĞİNİN NEKADAR İYİ OLDUĞUNU GÖSTERMEKTEDİR..TAM BİR SÜPÜRÜCÜ..GÜÇLÜ YAPISINA ORANLA AĞIR BİR OYUNCU OLMAMASI ONA SAĞ BEKTEDE OYNAYABİLME AVANTAJINI SAĞLAMAKTA..

 

ORTA SAHA VE KANATLAR:

•             GABRIEL BARBOSA: 18 YAŞINDAKİ 1.77 BOYLARINDAKİ BU GELECEK VADEDEN BREZİLYALI YETENEK SANTOS TAKIMINDA FORMA GİYMEKTEDİR..BREZİLYA FUTBOLUNUN EN ÖNEMLİ GENÇ YETENEKLERİNDEN BİRİ OLARAK GÖSTERİLEN BU STAR ADAYI HEM KANATLARDA HEMDE FORVETTE OYNAMAKTADIR..SÜREKLİ FORVETE YAPTIĞI KOŞULARLA GOL ORTALAMASI YÜKSEK OLAN BU GENÇ STAR, YÜKSEK TOP TEKNİĞİ OYUNU YÖNLENDİRMESİ VE PASLARIYLADA TAM BİR LİDER.

•             LINCOLN: 16 YAŞINDA OLMASINA RAĞMEN GREMIO A TAKIMINA YÜKSELEN BU GENÇ YETENEK 1.76 BOYLARINDA VE ORTA SAHANIN HÜCUM BÖLGESİNDE VE KANATLARDA FORMA GİYMEKTEDİR..ÖZELLİKLE MÜTHİÇ ÇALIMLARI, ARA PASLARI VE MÜTHİŞ SOL AYAĞIYLA GELECEĞE DAMGA VURABİLİCEK Bİ POTANSİYELE SAHİP..EĞER DOĞRU KİŞİLERLE ÇALIŞIRSA ÇOK ÖNEMLİ DEĞER HALİNE GELİCEKTİR..

•             GERSON:FLUMİNENSE FORMASI GİYEN 18 YAŞINDAKİ BU YILDIZ ADAYI MÜTHİŞ TOP TEKNİĞİ, KIVRAK VE YUMUŞAK BİLEKLERİ, ÜSTÜN PAS TEKNİĞİ VE ATLETİK FİZİKİ YAPISIYLA OYUNU İKİ YÖNLÜ OYNAYABİLEN ÇOK BÜYÜK Bİ POTANSİYEL..ORTA SAHA MERKEZ VE HÜCUM BÖLGESİNDE OYNAYABİLEN BU YILDIZ ADAYI 1.84 BOYLARINDA VE İLERİDE AVRUPANIN BÜYÜK TAKIMLARINDAN BİTANESİNDE FORMA GİYEBİLİR..FREDY GUARİN TARZI Bİ OYUN KARAKTERİNE SAHİP..

•             MALCOM: İŞTE BREZİLYA FUTBOLUNUN YENİ FUTBOL YETENEKLERİNDEN BİTANESİ. 18 YAŞINDA 1.72 BOYLARINDA VE KANATLARDA FORMA GİYEN BU GENÇ STAR ADAYI EĞER ZAYIF VÜCUT YAPISINI BİRAZ DAHA KUVVETLENDİRİR VE İKİLİ MÜCADELELERDE AYAKTA KALICAK KADAR GÜÇLENİRSE DÜNYANIN EN İYİ OYUNCULARINDAN BİRİSİ HALİNE GELEBİLİR. OYUN STİLİ PORTOLU BRAHİMİYİ ANDIRAN BU GENÇ YILDIZ ADAYI TOPU CEZA SAHASINA TAŞIYAN, ÇOK SÜRATLİ, ADAM GEÇEBİLEN VE ARALARA ÇOK İYİ KAÇIP GOL NOKTALARINA DRİBLİNG YAPAN Bİ FUTBOL YETENEĞİ.. EĞER FİZİK KONDİSYONUNU GELİŞTİRMEZSE PSG`Lİ LUCAS MOURA GİBİ YETENEKLİ FAKAT İSTİKRARSIZ Bİ ADAM HALİNE DÖNÜŞÜR..

•             WALACE: GREMİO TAKIMININ 20 YAŞINDAKİ 1.88 BOYUNDAKİ DEFANSİF ORTA SAHA YILDIZ ADAYI.. OYUN STİLİYLE SPORTİNG LİZBONUN YILDIZ ADAYI WILLIAM CARVALHOYU ANDIRAN BU GENÇ STAR ADAYI DEFANSİF YÖNÜNÜN GÜÇLÜ OLMASININ YANINDA HÜCUMUDA ETKİLİ OYNAYABİLEN, TOP TEKNİĞİ YÜKSEK VE UZUN BOYUNA RAĞMEN FORVETE HIZLI DRİBLİNG YAPABİLME ÖZELLİKLERİNE SAHİP..TOPSUZ OYUNUDA ÇOK İYİ OYNAYABİLEN BU STAR ADAYI EĞER BİKAÇ LEVEL DAHA ATLAYABİLİRSE AVRUPA FUTBOLU BİR TANE DAHA BREZİLYALI YETENEK KAZANIR..

•             JAJÁ: 20 YAŞINDA VE 1.77 BOYLARINDAKİ BU GENÇ STAR ADAYI ÖN LİBERO, ORTA SAHA MERKEZ VE 10 NUMARA POZİSYONLARININ HEMEN HEMEN HEPSİNDE OYNAYABİLMEKTEDİR..FLAMENGOLU BU GENÇ STAR ÇOK İYİ ÇALIM ATABİLME, HIZLI DRİBLİNG, VÜCUT ÇALIMINI ÇOK İYİ YAPABİLMESİ, DAR ALANDA TOPU ÇOK İYİ SAKLAYABİLME VE TERS PASLARIYLA GELECEĞİN EN BÜYÜK YILDIZ ADAYLARINDAN.OYUNU BİR PLAYMAKER GİBİ YÖNETEBİLİYOR..SHAKTARLI TYSON STİLİNE BENZEYEN Bİ OYUN STİLİNE SAHİP..

•             PEDRO ROCHA: GREMIO TAKIMINDA 20 YAŞINDAKİ KANATLARDA OYNAYABİLEN 1.76 BOYLARINDAKİ GENÇ STAR ADAYI..TAM BİR ÇİZGİ OYUNCUSU..RİBERY ROBBEN Dİ MARİA TARZINDA OLAN BU STAR ADAYI KALEYE DİREK DİKİNE GİDEN İNCE ÇALIMLARI,HIZI VE MÜTHİŞ ORTALARIYLA TOPU TAŞIYAN BÜYÜK Bİ POTANSİYEL..MUTLAKA ÇOK DAHA ÜST SEVİYELERE GELİCEKTİR..

•             THIAGO MAIA: SANTOS KULÜBÜNÜN 18 YAŞINDAKİ  1.78 BOYLARINDAKİ GELECEK VADEDEN ORTA SAHA OYUNCUSU. YÜKSEK ENERJİSİ, MÜCADELE GÜCÜ VE ÇEVİK YAPISIYLA MODERN FUTBOLUN YAPISINA UYGUN Bİ İSİM..TOP TEKNİĞİ BİRAZ DAHA GELİŞİRSE ÇOK BAŞKA Bİ OYUNCUYA DÖNÜŞÜR..

•             JHON CLEY: 21 YAŞINDA 1.80 BOYLARINDAKİ BU GENÇ STAR ADAYI VASCO DE GAMA TAKIMINDA HEM HÜCUMA DÖNÜK ORTA SAHA HEMDE KANATLARDA FORMA GİYEBİLMEKTEDİR..ÖZELLİKLE YÜKSEK OYUN ZEKASI, ARA PASLARI,TERS TOPLARI VE TOP TEKNİĞİ ÇOK YÜKSEK..TOPU AYAĞINDA ÇOK İYİ YUMUŞATABİLİYOR VE BİRE BİRDE ÇOK ETKİLİ Bİ STAR ADAYI..

•             MATHEUS PEREIRA: 17 YAŞINDAKİ BU BÜYÜK YILDIZ ADAYI CORİNTHİAS TAKIMINDA ORTA SAHA MERKEZDE FORMA GİYMEKTEDİR. 1.80 BOYLARINDAKİ BU YILDIZ ADAYI AYRICA OYUN YETENEKLERİYLE KANATLARDADA GAYET OYNAYABİLİR.. TOP SÜRÜŞÜ VE VÜCUT YAPISIYLA SALOMON KALOU`YA BENZEYEN FUTBOLCU ENFES ÇALIMLARI, TOP ÇAMBAZI KIVRAK HAREKETLERİ VE ARAYA PAS ÖZELLİĞİYLE TAM BİR 10 NUMARA..FAKAT OYUN İÇİ DEVAMLILIĞINI ARTIRMASI LAZIM..

•             GIORGIAN DE ARRASCAETA: CRUZERO TAKIMINDA ORTA SAHA MERKEZDE OYNAYAN 21 YAŞINDAKİ URUGUAYLI GENÇ STAR ADAYI..TAM BİR 10 NUMARA. OYUNU SIRTI DÖNÜKTE OYNAYABİLEN, KIVRAK ÇALIMLARI, USTA TOP KONTROLÜ VE YÜKSEK TEKNİĞİYLE HER TAKIMIN YARATICILIK EKSİKLİĞİNİ GİDEREBİLİCEK Bİ POTANSİYEL..

•             MATHEUS BITECO: 1.72 BOYUNDA 20 YAŞINDAKİ BU GENÇ OYUN KURUCU GREMIO TAKIMINDA YER ALMAKTADIR..ÖZELLİKLE TOP KAPMA KONUSUNDAKİ BAŞARISI VE YÜKSEK KONDİSYONU SAYESİNDE MÜCADELE GÜCÜ ÜST SEVİYEDE Bİ ORTA SAHA..BUNUN YANINDA OYUNUN HÜCUM KISMINIDA OYNAYABİLEN VE KIVRAK VÜCUT YAPISIYLA TOPU ÇOK RAHAT YÖNLENDİREBİLEN Bİ FUTBOL YETENĞİ..

•             RODRIGO CAIO: SAO PAOLO TAKIMINDA ÖN LİBERO DEFANS MERKEZDE OYNAYABİLEN 1.83 BOYLARINDAKİ 22 YAŞINDAKİ YILDIZ ADAYI..KLASİK GÜNEY AMERİKALILAR GİBİ BU OYUNCUDA TEKNİK KAPASİTESİ VE PAS TEKNİĞİ YÜKSEK Bİ OYUNCU..ÖZELLİKLE UZUN PASLARI İSABETLİ ATABİLİYOR. BUNUN YANINDA İKİLİ MÜCADELELERDEKİ SERT OYUN YAPISI TOP KAPMASINDAKİ BAŞARISINI GÖSTERMEKTEDİR.

•             JOÃO SCHMIDT: AYAĞA MİLİMETRİK PASLAR ATABİLEN 1.80 BOYLARINDAKİ BU YILDIZ ADAYI 22 YAŞINDA VE ORTA SAHA MERKEZDE OYNAYABİLMEKTEDİR.AYNI ZAMANDA SOL BEKTEDE OYNAYABİLEN BU YILDIZ ADAYI GEÇEN SEZONU SETUBALDE KİRALIK OYNADIKTAN SONRA SAO PAOLAYA GERİ DÖNDÜ. TAM BİR GÖREV ADAMI VE OYUNUN İKİ YÖNÜNÜDE OYNAYABİLMEKTEDİR.OYUN YAPISIYLA TOPU AYAĞINA ALIŞIYLA BANA BİRAZ LUCAS LEİVAYI ANIMSATMAKTADIR.

•             GUSTAVO VIERA: CORİNTHİAS ALT YAPISINDAN YETİŞEN ORT SAHA MERKEZDE OYNAYAN 20 YAŞINDAKİ 1.74 BOYLARINDAKİ YILDIZ ADAYI..TOP AYAĞINDAYKEN VÜCUDUNU ÇOK İYİ KULLANABİLEN VE TERS DÖNÜŞLERİ GAYET İYİ YAPABİLEN BU GENÇ YILDIZ ADAYI TOPU AYAĞINDA ÇOK İYİ SAKLAYABİLİYOR VE BASKI ALTINDA TOPU ÇOK İYİ ÇIKARTABİLİYOR..

•             ROBERT: FLUMİNENSE TAKIMINDA YER ALAN BU GENÇ STAR ADAYI HENÜZ 18 YAŞINDA 1.75 BOYLARINDA ORTA SAHANIN HÜCUM BÖLGESİNDE VE FORVET ARKASI OYNAYABİLMEKTEDİR.HIZLI VE SERİ ÇALIMLARI, ARAYA VE FORVET ARKASINA YAPTIĞI KOŞULAR VE TOP SÜRÜŞÜYLE  STİL OLARAK BİRAZ BREZİLYALI RONALDOYU ANIMSATIYOR FAKAT ONUN GİBİ OLABİLMESİ İÇİN MENTAL VE OYUN ZEKASININDA DÜNYA STANDARTLARINDA OLMASI LAZIM. EĞER ÇOK İYİ Bİ AVRUPA TAKIMININ ALT YAPISINA TRANSFER OLUR VE AVRUPA ANTREMAN YAPISIYLA DEVAM EDEBİLİRSE ÇOK BÜYÜK Bİ FUTBOL YILDIZI HALİNE GELEBİLİR..

•             CARLOS: ATLETICO MINERIO TAKIMININ 20 YAŞINDAKİ GELECEK VADEDEN KANAT OYUNCUSU YAKLAŞIK 1.73 BOYLARINDA VE HER İKİ KANATTADA GÖREV YAPABİLİYOR..OYUN TARZI OLARAK JESUS NAVASA BENZETTİĞİM BU GENÇ STAR ADAYI SÜREKLİ FORVETE YAPTIĞI ETKİLİ KOŞULARLA VE PATLAYAN HIZIYLA GOL POZİSYONUNA GİREN VE TAKIMIN GOL YÜKÜNÜ SIRTLAYABİLME POTANSİYELİNE SAHİP GOLCÜ Bİ KANAT OUNCUSU İMAJI ÇİZİYOR..

•             ARTHUR: GREMIO TAKIMININ 19 YAŞINDAKİ YILDIZ ADAYI..GREMIO ALT YAŞ TAKIMLARINDA ORTA SAHA MERKEZDE FORMA GİYEN 19 YAŞINDAKİ BU GENÇ POTANSİYEL KLASİK Bİ 5 NUMARA OYUNCUSU..1.72 BOYLARINDA VE TOP KAPMA ÖZELLİĞİ YÜKSEK OLAN GENÇ YILDIZ TOPU AYAĞINDA ÇOK İYİ SAKLAYIP VÜCUDUNU ÇOK İYİ KULLANABİLİYOR..TOPLA DRİBLİNG HALİNDEYKEN YANA DOĞRU İYİ ÇALIM ATABİLEN PAS TEKNİĞİ YÜKSEK Bİ OYUNCU..

 

FORVET:

•             THALLES: İŞTE KOMPLE BİR FORVET..VASCO DE  GAMA FORMASIYLA FORVET MEVKİSİNDE OYNAYAN 20 YAŞINDAKİ 1.86 BOYUNDAKİ GENÇ STAR ADAYI..HEM ATLETİK YAPISI, HEM VURUŞ TEKNİĞİ, HEM KAFA VURUŞLARINDAKİ ETKİNLİĞİ HEMDE TOPSUZ ALAN BİLGİSİYLE GELECEĞİN ÖNEMLİ FORVET OYUNCULARINDAN BİRİSİ OLABİLİR..

•             GABRIEL JESUS: BREZİLYA FUTBOLUNUN YENİ YILDIZ ADAYI..PALMERİAS TAKIMINDA OYNAYAN BU GENÇ STAR ADAYI HENÜZ 18 YAŞINDA  1.75 BOYLARINDA VE FORVET MEKİSİNDE OYNUYOR. OYUN STİLİ, İNANILMAZ KIVRAK BİLEKLERİ VE ARAYA HIZLI KOŞULARIYLA NEYMARA BENZETTİĞİM Bİ YILDIZ ADAYI. VÜCUT VE BACAK KAS GÜCÜNÜ ARTTIRDIĞI TAKDİRDE REAL MADRİD, BARCELONA,CHELSEA GİBİ TAKIMLARDA ÇOK RAHAT OYNAYABİLCEK YETENEKTE..

•             EWANDRO: SAO PAOLO`DAN ATLETICO PARANEINSEYE KİRALANAN GENÇ STAR ADAYI HENÜZ 19 YAŞINDA 1.75 BOYUNDA VE HEM FORVET HEMDE FORVETİN KANATLARINDA FORMA GİYMEKTEDİR. EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ ÇOK RAHAT ADAM EKSİLTEBİLMESİDİR, ÖZELLİKLE DAR ALANDA 3 4 KİŞİ ARASINDAYKEN TOPU ÇOK USTALIKLA SAKLAYABİLMESİ VE DİKİNE ÇALIMI ÇOK İYİ ATMASIYLA DELİCİ Bİ FORVET STİLİNİ GÖSTERMEKTEDİR..NEYMARI ANDIRAN BU OYUN YAPISIYLA EĞER KENDİNİ GELİŞTİREBİLİRSE ONUNDA YOLU İSPANYANIN BÜYÜK TAKIMLARINDAN BİRİSİNE DÜŞEBİLİR..

•             JOÃO PAULO: 19 YAŞINDA VE 1.80 BOYLARINDAKİ BU GENÇ FORVET SAO PAOLONUN ALT YAŞ TAKIMLARINDA PARLAYAN ÖNEMLİ BİR POTANSİYEL. ÖZELLİKLE SIRTI DÖNÜK OYNAYABİLEN,TOPU AYAĞINDA SAKLAYABİLEN VE ASİST ÖZELLİĞİ YÜKSEK OLAN Bİ OYUNCU..DEZAVANTAJI İSE SON VURUŞLARDAKİ EKSİKLİĞİ.

•             YURI MAMUTE: 20 YAŞINDA VE 1.75 BOYLARINDAKİ BU FORVET OYUNCUSU GREMIO TAKIMINDA OYNAMAKTADIR..OYUN STİLİ OLARAK KISA BOYLU HAREKETLİ, ETKİLİ DEPARLARI OLAN, HIZI ÇOK YÜKSEK, BİLEKLERİ ÇOK KIVRAK VE ARAYA SÜREKLİ KOŞU YAPABİLEN Bİ OYUNCU..AYRICA FORVETİN DIŞINDA HÜCUMUN KANATLARINDADA OYNAYABİLİR..OYUN YAPISI SANKİ JOEL CAMPEL`I ANDIRIYOR BİRAZ..

•             JUDIVAN: CRUZERO TAKIMINDA HEM FORVET HEMDE HÜCUMUN KANATLARINDA OYNAYABİLEN 1.78 BOYLARINDAKİ GENÇ YETENEK HENÜZ 20 YAŞINDA.. BİR KANAT OYUNCUSUNUN SAHİP OLMASI GEREKEN ÇOĞU ÖZELLİĞE SAHİP.. HIZI, BİREBİRDE ADAM GEÇME ÖZELLİĞİ VE HAVADAN PASLARI ORTLARI ADRESE TESLİM..HÜCUMDA PLAYMAKER STİLİDE OYNAYABİLME ÖZELLİĞİ ONU OSCAR STİLİNE BENZETMEME SEBEP OLUYO FAKAT FORVETTEKİ YETENEKLERİYLEDE TAM BİR YARDIMCI VE ASİSTÇİ FORVET KİMLİĞİNİ GÖZLER ÖNÜNE SERMEKTEDİR..ZAYIF FİZİĞİNİ BİRAZ DAHA KUVVETLENDİRMESİ LAZIM..

•             LUCIANO NEVES: 22 YAŞINDA 1.79 BOYLARINDAKİ GENÇ FORVET CORİNTHİAS TAKIMINDA FORMA GİYMEKTEDİR.. TAM BİR GOLCÜ ÖZELLİĞİNİ YETENKELERİNDE BARINDIRIYOR..VURUŞLARINDAKİ YÜKSEK İSABET ORANI, GOLÜ KOKLAMA ÖZELLİĞİ VE DOĞRU NOKTALARA YAPTIĞI KOŞULAR EN ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ..

•             LUAN: GREMIO TAKIMINDAKİ 22 YAŞINDA OLAN GENÇ SANTRAFOR..ÇOK ÇOK YETENEKLİ Bİ OYUNCU..DİEGO COSTA STİLİ PATLAYAN Bİ SÜRATİ, TERS ÇALIMLARI İYİ ATABİLEN KIVRAK BİLEKLERİ VE EN ÖNEMLİSİ GOL VURUŞLARININ DIŞINDA ASİST ÖZELLİĞİYLE ÖN PLANA ÇIKAN Bİ OYUN YAPISINA SAHİP..ORTA SAHA ÖZELLİKLİ SANTRAFOR OYUNUSU AYNI ZAMANDA BU YETENEKLERİYLE FORVETİN KANATLARINDA VE FORVET ARKASIDA OYNAYABİLİYOR..

•             CLAYTON: FORVET VE FORVET ARKASI OYNAYABİLEN FIGUEIRENSE`LI YILDIZ ADAYI HENÜZ 19 YAŞINDA VE 1.74 BOYLARINDA.. SÜRATİ, ARKAYA YAPTIĞI KOŞULARI VE SIFIRA KADAR İNİP İÇERİ KESTİĞİ TOPLARLA EFEKTİF OYNAMAYA ÇALIŞAN ASİST ÖZELLİĞİ YÜKSEK Bİ STAR ADAYI. FAKAT KIVRAKLIK KONUSUNDA BİRAZ DAHA FAZLA CÜRRET ETMESİ LAZIM..TAKIMIN ASİST VE GOL İSTATİĞİNDE DOĞRUDAN YADA DOLAYLI ÇOK BÜYÜK ETKİSİ OLAN Bİ YETENEK..

•             DOUGLAS COUTINHO: ATLETICO PARANAENSE FORMASI GİYEN 1.84 BOYLARINDAKİ 21 YAŞINDAKİ GENÇ FORVET..SPRİNTER VE ATLETİK FORVET TANIMINA UYAN BU GENÇ YILDIZ ADAYININ SOĞUK KANLI GOL VURUŞLARI VE YÜKSEK HIZIYLA YAPTIĞI DRİBLİNGLER EN ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ..DANY WELBECK STİLİ Bİ OYUN YAPISINA SAHİP..

 

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
reklam
Yazarın diğer yazıları
Son Girilen Makaleler
kabatasli
| 06 Şubat 2024 |
| 01 Şubat 2024 |
| 30 Ocak 2024 |
kabatasli
| 27 Ocak 2024 |
kabatasli
| 11 Ocak 2024 |
En çok yorumlananlar
Blog bulunmuyor...