Fenerbahçe - Kasımpaşa maçı tekrar edilecek mi?
Fenerbahçe ile Kasımpaşa'nın karşı karşıya geldiği karşılaşmada yaşanan penaltı pozisyonu ortalığı karıştırdı! Peki kural hatası yapıldı mı?  
Fenerbahçe - Kasımpaşa maçı tekrar edilecek mi?

Fenerbahçe - Kasımpaşa maçında kullanılan penaltının ardından kural ihlali yapıldığı iddiası gündeme damgasını vurdu.

Diagne'nin penaltı vuruşunu yapması öncesinde Fenerbahçe ve Kasımpaşa'dan oyuncuların ceza alanına girerek alan ihlali yapılması, penaltının tekrar edilmesini gerektirirken, hakem Yaşar Kemal Uğurlu Fenerbahçe lehine endirekt vuruş kararı vererek büyük bir hataya imza attı.

ŞİMDİ NE OLACAK?

Kasımpaşa Fenerbahçe maçını kaybederse; maçın tekrar edilmesi için resmi başvurusunu yapacak. Merkez Hakem Kurulu görüşünü TFF'ye bildirecek ve yönetim kurulu da toplandıktan sonra tekrar ile ilgili kararını açıklayacak.

AHMET ÇAKAR: "TEKRAR EDİLMELİ"

Pozisyon sonrasında değerlendirmede bulunan Ahmet Çakar, ''Sevgili arkadaşlar, bu maçta çok net bir kural hatası var. Penaltı vuruşu öncesi her iki takımdan da oyuncular ceza alanına erken giriyorlar ve bu durum VAR'da tespit ediliyor .Yoruma açık bir pozisyon değil sadece geometrik bir pozisyon. MAÇ TEKRAR EDİLMELİ.'' paylaşımında bulundu.

DENİZ ÇOBAN: "KURAL HATASI YAPTI"

Deniz Çoban da yaptığı paylaşımda, "Türk hakemlik tarihinde "Kural hatası" yapan hakeme (Beşiktaş-Sivas)hemen ertesinde bir başka önemli maç veren MHK başkanı olmamıştır! Dünya hakemlik tarihinde çıktığı ikinci maçta da kural hatası yapan bir başka hakem olmamıştır!" diyerek kural hatası yapıldığını belirtti.

Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Twitter Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN