Aysal Terim'e bıraktı!
Galatasaray başkanı Ünal Aysal, Fatih Terim ve gündem ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.  
Webaslan.com
Aysal Terim'e bıraktı!

Galatasaray başkanı Ünal Aysal, derbi öncesi Beyaz Futbol'a önemli açıklamalar yaptı. Aysal, Burak Yılmaz, Arda Turan ve Fatih Terim hakkında da birbirinden çarpıcı ifadeler kullandı.

Real Madrid karşısında beklemedikleri bir skorla karşılaştıklarını ifade eden Aysal, "Real Madrid karşısında böyle bir skor beklemiyordum. Aslında biraz, biraz değil bayağı şaşırtıcı bir skor. Ama futbolda bunlar bazen oluyor. Galatasaray Kulübü olarak alıştığımız bir skor değil. Ama futbolda olan bir skor. Arsenal’in de geçen sezon 7-0’lık bir yenilgisi var. Demek ki büyük takımların başına ara sıra bu tip problemler gelebiliyor. Sonuç şaşırtıcı olunca insanların reaksiyonu da şaşırtıcı oluyor. Bazı kontrolsüz reaksiyonu seyirciler de oyuncular da verebiliyor. Kendisini maça kaptırmış taraftarın vereceği reaksiyonu kesinlikle önceden bilemezsiniz. Bunlar doğal şeyler" dedi.

Taraftarının tepkisini normal olarak değerlendiren Aysal, "Statta kolektif bir kültür ve kolektif bir reaksiyon yaşanıyor. Bu psikolojik ortam içinde reaksiyonlar farklı olabilir. Tabii ki taraftarın reaksiyonu da bu şekilde tezahür ediyor. Ama bunu genelleştirmemek lazım. 3-5 kişi böyle hareket edip çıkmıştır, diğerleri maç sonuna kadar kalmıştır. Ben mesela maç bittikten bir saat sonra ayrıldım stattan. Çünkü oturup analizini yapmak, düşünmek istedim. Sporun güzel tarafı bu. Sporu sadece yapılırken değil, ondan sonrasını da bunun analizlerini yaparken yaşıyorsunuz. Gerçek sporseverin görevi de, maçı sonuna kadar izlemek sadece skora bağımlı kalmamaktır" şeklinde konuştu.

BURAK TRANSFERDEN ETKİLENMİŞ OLABİLİR

Burak Yılmaz'ı artist olarak değerlendiren Aysal, "Geçtiğimiz sene Burak’ın başarısı hem içte hem de dışarıda çok net görüldü. Bu tip oyuncular artistler gibidirler, her şeyden kolay etkilenirler. Burak da bu gelişmelerden etkilenmiş olabilir. Genç bir insan, bunu anlayışla karşılamak gerekir ama kendisini çok kısa sürede toplayacağına ve Galatasaray Kulübü içindeki görevlerini en iyi şekilde yerine getireceğine inanıyorum" dedi.

Takım içerisinde herhangi bir sorun olmadığını vurgulayan Aysal, "Yabancı ve yerli futbolcular arasında bir sorun olduğu şeklindeki spekülasyonlardan haberim yok. Böyle bir duyumu ilk kez sizden alıyorum. Ama ortada bir gerçek var başkanlığa geldiğim günden bu yana aynı açıklamayı tekrarladım. Yeşil sahamızın içi hocamıza aittir teknik ekibin yeridir onların işine karışmam, yeşil sahanın dışı da bana aittir dedim. Ben bu prensibimde devam ediyorum. Hocanın hareket sahası içine giren bölgede bu tip araştırmaları, soruşturmaları ve duyumları da incelemeye almıyorum" ifadelerini kullandı.

ADNAN NAS İÇİN YAZILANLAR DOĞRU DEĞİL

Adnan Nas'ın Fatih Terim hakkında kullandığı iddia edilen sözleri de değerlendiren Aysal, "Yöneticilerin halka açık mekanlarda bu tip açıklamalarda bulunması katiyetle doğru değil. Ancak ben Adnan Bey ile bire bir görüştüm. Kendisi bana çok net bir şekilde anlatıldığı şekilde bir konuşma yapmadığını bana izah etti. Hoşnut olmadığını, neticeden mutlu olmadığını, özellikle ikinci yarıda oynanan futboldan mutlu olmadığını söyledi. İki arkadaşıyla yan yanaydı ve bunu topluma yapmadı. Ama öyle söylendiği gibi “git başka takımı çalıştır,” falan falan.. hoca ile ilgili de bir beyanda bulunmadığını söyledi" dedi.

Teknik ekibe güvendiğini vurgulayan Aysal, "Gayet tabii ki Real Madrid maçından iyi bir sonuç alarak bir anlamda Beşiktaş maçına da 1-0 önde başlamak isterdim. Bu tür büyük maçların arkasında bazı ufak tefek travmalar kalır. Ama tecrübeli bir ekibimiz var, çok iyi bir teknik ekibimiz var. Aradaki zaman çok az olsa da bunu onaracak güce sahiptirler inşallah. Buna gönülden inanıyorum." dedi.

ARDA'YI HER ZAMAN GALATASARAY'DA GÖRMEK İSTERİZ

Arda Turan'ın Galatasaray'a transfer olmasının artık çok zorlaştığını belirten Aysal, "Ocak ayına çok var. Teknik ekibimizin teknik yöneticilerimizin raporlarına bakarım. Onlar gerekiyor derse onların gerekiyor dediği transferleri yapmak için çalışırız. Bizim yönetim olarak görevimiz lojistik desteği sağlamak. Bunun dışında maalesef fazla yapacak bir şeyimiz olmuyor. Arda iki sene daha imzaladı. Transferini zaman gösterecek. Futbolda iki sene çok önemli bir süre. Arda’ya başarılar diliyorum. Arda ailemizin bir ferdi. Onu her zaman Galatasaray’da görmek isteriz. Ama artık başka bir kulübe hizmet ediyor. Görevini en iyi şekilde yapmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

KARARI HOCAMIZ VERECEK

Fatih Terim ve ekibi hakkında da konuşan Aysal, "Derbi maçlarının neticesi ne olursa olsun burada direkt olarak kimseyi suçlayamazsınız. Biz teknik heyetin genel performansına bakarız. Öyle bir maçla-iki maçla değerlendirme yapmayız. Çok açık bir şekilde federasyon da hocamıza yeni bir görev teklif etti. Hocanın kararı önemli olan. Bu hizmeti nereye sunmak isterse kararı o verecektir. Bize şu etapta , büyük bir derbi öncesi fikir beyan etmek yersiz olur" dedi.

FATİH HOCANIN KARARINA SAYGILIYIZ

Fatih Terim'in vereceği her türlü karara saygı duyacaklarını da ifade eden Aysal, "Fatih Hoca’nın her kararına saygı duyuyoruz. Vereceği karardan dolayı kendisini kimse suçlamamalı. İstikbali için en iyi kararı alması gerekir. Bizler kendi yolumuzu bulur ve çözümü buluruz. Hoca da kendi çözümünü kendi yöntemini kendisinin kurgulaması gerekir. Bir B Planı yapmadık. Öyle bir ihtimal doğarsa ki şu an için görmüyorum. Olursa B planı yaratmak zorundayız. Biz yöneticilerin görevi de bu…" şeklinde konuştu.Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN