Almanya'daki hesap Seyrantepe'ye uymadı
Türk Telekom Arena'nın teknik danışmanı Akın Erişkon, Almanya'da yapılan rüzgâr testlerinin İstanbul'a uymadığını belirterek, "Bu testlerin Seyrantepe koşullarına göre yapılması gerekiyor. Bu işlem gerçekleştirilmezse ileride vahim sonuçlar doğabilir" dedi  
Milliyet
Almanya'daki hesap Seyrantepe'ye uymadı
Türk Telekom Arena'yı inşaa eden Varyap - Uzunlar ortak girişiminin teknik danışmanlığını üstlenen Erişkon Mühendislik Şirketi'nin sahibi Akın Erişkon, Almanya'da yapılan hesapların Türkiye'ye uymadığını söyledi.

Milliyet'e konuşan Erişkon, çatıdan kopan parçanın, "açık bir uyarı" olduğunu ifade etti.

Rüzgâr testlerinin Seyrantepe'ye göre yapılması gerektiğine dikkat çeken Akın Erişkon, "Panellerden birinde, 18 perçinden 6 tanesi tersten gelen rüzgâr nedeniyle yerinden çıktı. Bu rüzgârın paneli zorlaması rüzgâr etütlerinin doğru, düzgün yapılması gerektiğini açıkça gösteriyor. Almanya'da yapılan hesaplar Türkiye'ye uyarlandı. Ancak bu stat, Almanya'daki örneğinden iki kat daha yüksek. Bu stadın rüzgar koşulları Seyrantepe koşullarında ölçülmelidir. Bu testler yapılmazsa ileride daha vahim sonuçlar doğabilir" diye konuştu.

Galatasaray Külübü ile GSGM arasında yapılan sözleşmede 2-3 yıl içinde stadın üzerinin tamamen kapatılmasının bulunduğunu da hatırlatan Erişkon, "Bunu ileri sürerek, başkanı sıkıştırmanın gereği yok. Almanlar yılda 4-5 ay kar dönemi için çatı yaptı. İstanbul'da ise yılda ortalama 12 gün kar var. Ayrıca kapağı koyarken dışarıdan iki tane vinç gerekli. Otoyol ve yamaç bunun için müsait mi, bunlar iyi düşünülmeli" dedi.
Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Twitter Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN