Tuğberk Tanrıvermiş: "Galatasaray'dan teklif aldım"

8

TUĞBERK TANRIVERMİŞ'İN SÖZLERİ

Spezia'nın genç takımını çalıştıran Tuğberk Tanrıvermiş, Türk futboluna dair açıklamalarda bulundu. Tuğberk Tanrıvermiş, sarı-kırmızılı takımın eski çalıştırıcısı Fatih Terim'in İtalya'daki etkisini ve Fenerbahçe'nin genç yeteneği Arda Güler'i yorumladı. İşte Tanrıvermiş'in sözleri...

7

"BAŞARILI BİR SEZON GEÇİRDİK"

İtalya’da bu sezon nasıl geçti?

Başarılı bir sezon geçirdik. Geçtiğimiz sezonların puan ortalamasının üzerine çıktık. Attığımız ve yediğimiz gol sayısında da iyi bir performans sergiledik. Gol yememeyi alışkanlık haline getirdik. Spezia küçük bir kulüp ve onlar için bu önemli. Asıl başarı a takıma verdiğimiz oyunculardı. A Takım hocamız Thigo Motta ile çok iyi bir ilişkimiz vardı. Sürekli antrenmanlarımızı izledi ve futbola dair görüşlerimizi paylaştık. Pek çok oyuncu benim takımımdan Seri A’da hem kulübeye girdi hem de son dönemde süre aldılar.

6

"TÜRKİYE'YE DÖNMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM"

Galatasaray ile adınız geçti iki dönemdir. Neden olmadı?

Devre arasında resmi olarak teklif yapıldı. Spezia’ya da gitti bir teklif. Kulüp de sıcak bakmadı. Kariyerimin bu aşamasında kesinlikle Türkiye’ye dönmeyi düşünmüyorum. Yardımcı antrenörlük de yapmayı düşünmüyorum Türkiye’de. İki dönemde de Galatasaray’ın temasları oldu. Devre arasında resmi bu dönem ise sözlü olarak bazı şeyler konuşuldu. Kariyerimi Avrupa’da devam ettirmek istediğimi söyledim. Ben Galatasaraylıyım. Galatasaray Kulübü’nün İtalya’da bir elçisi olduğumu söylememe gerek yok herhalde. İtalya’daki 4. sezonumu tamamladım. Bu büyük bir gurur. Ben orada sakin kalmayı, ani tepki vermemeyi öğrendim.

5

"GALATASARAY İÇİN KAYIP"

Eski öğrenciniz Bartuğ Elmaz’ın Marsilya tercihini nasıl değerlendiriyorsun?

Bizim olduğumuz dönemde U-14 Takımı’nda da çok başarılı olmuştu. Her sene tüm altyaş kategorilerinde, milli takımlarda kaptan olarak oynadı. A takıma kadar da yükseldi. Fatih Hoca’nın da gözünden kaçmadı yetenekleri. Maalesef kulüpten ayrıldı. Bu tarz ayrılıklardan ben çok üzüntü duyuyorum. Galatasaray için kayıp olduğunu düşünüyorum.

4

"ORGANİZASYON EKSİKLİĞİ VAR"

Bu ayrılıklar neden oluyor?

Bunun sebebi ülkemizdeki organizasyon eksikliği. Kesinlikle burada tek suçlu menajer değil. Bartuğ kalitesinde bir oyuncunun Juventus’ta, Inter’de, Roma’da ayrılma ihtimali yok bu şekilde bedavaya. Bizde ise sayısız örneği var. Merih Demiral’ından tutun Mustafa Kapı’ya kadar sayabiliriz. Bu oyuncuların değerini mukavelesinin bitmesine 1 sene kala fark ediyoruz.

Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN