Süper Lig yine Digitürk'te! 500 milyon dolar...
Süper Lig'in yayını için ihale yapıldı. Digitürk, Süper Lig'in yayın haklarını 500 milyon dolar karşılığında satın aldı.  
Webaslan.com

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından 2017-2018, 2018-2019, 2019-2020, 2020-2021 ve 2021-2022 futbol sezonları Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakaları yayın haklarının devri için düzenlenen ihaleyi 500 milyon dolar karşılığında Digitürk satın aldı. Süper Lig maçları, 2023'e kadar Digitürk'ten yayınlanacak. Digitürk, 2010'da yapılan yayın ihalesini 321 milyon dolar karşılığında satın almıştı.  Yayın ihalesine katılan bir diğer firma Turkcell ise yayın ihalesinin sadece (C) paketini (mobil) için teklif yapmıştı. Türk Telekom, D-Smart ve Vodafone Süper Lig yayın ihalesine katılmayarak sürprizin altına imza attı. 

Digiturk, D Paketini almasıyla birlikte;

• Süper Lig
• 1. Lig
• Yurtdışı satışı
• Radyo
• Özet, Bant
• Mobil haklarına sahip oldu.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören; "Hepimizin ortak menfati Türk futbolunun bir yerlere gelmesi. 5 firma çok ciddi ilgilendi ancak sadece 2 firma girdi. Bugün bildiğim kadarıyla kulüplerin eline geçen para 367 milyon dolar, 2017 itibarıyla 500 milyon dolar +KDV olacak. Bu parayı çok iyi harcamaları gerekiyor. Ekonomik olarak dünyada 6'ıncıyız ama futbol olarak yokuz. Bugün tarihi bir gündü, bunu çok iyi değerlendirmek lazım" dedi.

Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, "İhaleyi kazanan Digitürk ailesini kutluyorum. Hüsnü Güreli beye çok teşekkür ediyorum. Kulüpler Birliği ile TFF arasında çok ciddi ilişkiler var. 600 milyon dolarlık bir hedefimiz vardı, aşağı yukarı buna ulaştık. Futbolun marka değerini arttırmak için elimizden geleni yapacağız. Kulüpler açısından %50'ye yakın yayın geliri artışı oldu. Bu artış Türk futbolu için çok önemli, bu geliri çok iyi yönlendirmek gerekiyor" şeklinde konuştu.Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler