Şansal Büyüka'dan G.Saray değerlendirmesi

6

ŞANSAL BÜYÜKA'NIN YORUMLARI

Milliyet yazarı Şansal Büyüka, Galatasaray'ın gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

5

"BU NE ZENGİNLİK BÖYLE"

Galatasaray ikinci yarıda frikik kullanıyordu. Baktım, topun başında iki oyuncu... Biri Mata, diğeri Mertens... “Bu ne zenginlik böyle” diye düşündüm.

4

ORTA SAHADA İKİ "KANGAL" VAR

Galatasaray orta sahasında iki “Kangal” var. Adamı marke etmez, parçalarlar. Biri Midtsjö, diğeri Torreria... Van Aanholt’un hücumu iyi ama, Dubois ile savunma daha güvenli... Avrupa markası Mata kendini bulsun büyük iş yapar. Takımın hücum zenginliğini bir-iki vites arttırır.

3

"AH ŞU 8+3 KURALI..."

Gomis’e kimse kızmasın... Pas geldi de, golü mü atamadı? Kerem merkezde, sanki kenardan daha iyi gibi... Kenarda çok top kaybediyor, tek orta yapamıyor. Yunus Akgün iyi başladı, kötüye gidiyor. Forma Rashica‘yı çağırıyor gibi... Ah şu 8+3 kuralı...

2

KADRO PLANLAMASI YANLIŞ

Soralım; transferleri yaparken 8+3 kuralı belliydi. O zaman kadro planlamasını niye buna göre yapmadınız? Galatasaray iyi ve kaliteli takım, kadro geniş... Ama hızlı oyuncularına rağmen yavaş hücum ediyor.

1

"G.SARAY'DA HAYAT VAR"

Adana Demir savunması, her Galatasaray atağını en az 6-7 oyuncu ile karşıladı. Niye? Galatasaray yavaş hücum ettiği için... En önemlisi: Ceza alanı çevresinde son vuruş ustası yok. Sonuç; her şeye rağmen G.Saray’da hayat var.

Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler