Önder Özen: "G.Saray'ın en büyük silahı tribünlerdi ama..."

8

ÖNDER ÖZEN'İN YORUMLARI

Önder Özen, Galatasaray'ın Kasımpaşa'ya 3-1 mağlup olduğu maçı NTV'ye değerlendirdi.

7

"ÇOK ZOR BİR SEZON"

Galatasaray için çok zor bir sezon olacağı artık görünüyor çünkü Galatasaray'ın en büyük silahı dolu tribündeki taraftarlarıydı. Bu travmatik dönemi atlatmak için bütünlüğe ihtiyaçları olduğu dönemde de bu bütünlüğün ortaya konulamadığını görüyoruz.

6

"UYUMSUZLUK VAR"

Takımla, yönetimle tribünler arasında bir uyumsuzluk veya bir mesafe var. 4 gollü bir mağlubiyeti takiben sadece 3 gün sonra, yeni bir teknik adam olduğu için taktik ve strateji çalışması da olmayan bir periyodta 22. hafta itibariyle Galatasaray'ın kendi sahasında 4 tane maç kaybediyorsa bu hakikaten travmatik bir sezondur.

5

"OYUNCULARI DA ANLAMAK LAZIM"

Oyuncuları da anlamak lazım, oyuncular biraz titrek doğal olarak. Çünkü coşku dolu bir trübünün önünde oynamakla, tepki dolu bir tribünün önünde oynamak arasında bir fark, bir güven problemi var.

4

"PSİKOLOJİK ENGELLER VAR"

Oyuncuların performanslarının önünde psikolojik engeller var. Bu gayet doğaldır ama tek sorun bu olsa çözülebilir. Ben Galatasaraylı futbolcuların fiziksel sorunları da olduğunu görüyorum.

3

"BÜYÜK TAKIMIN ELİNDEDİR"

Yukarı oynayan takımlarla, aşağıda kalan takımlar arasında bir maç oynanıyorsa o maçı bir mücadele maçına maçına çevirmemek büyük takımın elindedir. Başarır ve maç mücadele karakterinden çıkar koşu mesafesinin de çok bir önemi kalmaz. Ama denk takımlar oynadığında koşu mesafesi önemli bir istatistik olabilir.

2

"FİZİK FORMU ORTAYA KOYAMADI"

Bugün gördük ki ciddi bir fark var iki takım arasında. Bununla beraber teknik olarak da bir takımın harikulade bir hazırlığı olur fizik olarak evet ama yine Galatasaray takımı bir fizik formu ortaya koyamadı takım olarak.

1

"TEKNİK OLARAK UYGUNLUK YOK"

Galatasaray'ın gelecek projesine dahil 7 tane alınmış oyuncu var. Süre alıyorlar evet ama teknik olarak uygunluk var mı acaba? Ligimizi çok bilmeyen, bu oyuncuları tanımayan bir uzman takip etse teknik olarak uygun bulmayabilir. Tabiki bir maç ölçü değildir ama çoğu maçta böyle oluyor.

Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN