Ömer Üründül: "Abdülkerim iyi ama abartılıyor"

Sabah Spor yazarı Ömer Üründül, Galatasaray'ın gündemine dair dikkat çeken yorumlarda bulundu. İşte usta yazarın sözleri...

5

ÖMER ÜRÜNDÜL'DEN YORUMLAR

Sabah Spor yazarı Ömer Üründül, Galatasaray'ın gündemine dair dikkat çeken değerlendirmeler yaptı. İşte usta yazarın sözleri...
4

"İSTANBUL İYİ GELMİYOR!"

G.Saray'ın ilk transferi, teknik direktör Okan Buruk oldu. Transferlere baktığımız zaman henüz sadece Abdülkerim alındı. Faydalı bir oyuncu ama medyada büyütüldüğü kadar da değil. Okan Buruk, orta sahaya oyunun iki yönünü oynayabilen iki oyuncu istiyor. Bir de santrfor transferi gündeme gelebilir. Ben Gomis ve Diagne'den fayda sağlanacağına inanmıyorum. Mohamed ilk geldiğinde çok yararlıydı ama sonra fiziki düşüş gösterince katkı veremedi. Bir de tabii 3 büyük takım için gözden kaçırılmaması gereken bir nokta var. O da birçok iyi yabancı futbolcu İstanbul'da üst düzey fiziki yetersizlik yaşıyor. O yüzden de en az 2-3 ay izlemeden performansları hakkında çok iyimser yorum yapmamak lazım.

3

"BURUK SAKİN OLMAK ZORUNDA"

Okan Buruk, Galatasaray'da başarılı olabilir mi? Teknik direktörlüğünü beğeniyor musunuz? Eğer başarısız olursa Fatih Terim tekrar göreve getirilir mi?

Okan Buruk futbolculuk döneminde bana göre mükemmel bir orta saha oyuncusuydu. Devamlılık, yüksek tempo, etkili pres, adam eksiltme, asist ve golcülük... Bünyesinde bunların hepsi vardı. Teknik direktörlük dönemine gelince de Akhisar'da bir kupa şampiyonluğu var ki bu çok önemli. Sonra da Başakşehir'i lig şampiyonu yaptı. Tabii ki büyük takımların başında teknik direktörlük yapmak hiç kolay değil. Bunun zorlukları olacaktır. Ama Okan Buruk bana göre iyi bir performans gösterecektir. Okan kardeşime bir tavsiyem var; saha kenarında biraz daha sakin olmalı. Çünkü maç içinde mutlaka çok kısa da olsa belli bir bölüm sinirsel olarak ipleri koparıyor. Fatih Terim, Türkiye'nin en önemli teknik direktörüdür. G.Saray için de ayrı bir olaydır. Onun için Terim her zaman gündemdedir.

2

"GÜCÜN YOKSA SEN DE YOKSUN"

Türkiye'nin genç stoperleri genelde yurt dışında oynuyor ve büyük takımlarımız Avrupa'daki temsilcilerimizi transfer etmek istiyorlar. Abdülkerim'e ise 4 büyük takım birden teklif yaptı. Türkiye'de neden yeni stoperler yetişmiyor?

Yalnız stoperler için değil bütün bölgeler için gençlerde beklediğim çıkışı göremiyorum. Bunun çeşitli nedenleri var. Bir tanesi çabuk deneyim kazanamıyorlar. Bilhassa büyük takımlardaki gençler oynama şansını zor buluyorlar. Bir de bizde şöyle bir kanı var; daha çok deneyim kazanacak. Böyle bir şey dünyada yok. Mbappe kaç yaşında dünya yıldızı oldu. Barcelonalı Gavi 17 yaşında milli takımda oynadı. En önemli nokta; gençler idmanlar dışında mutlaka kas geliştirme çalışmalarına ciddi ağırlık vermeliler. Kas gücün yeterli olmazsa günün futbolunda teknik kapasite bir şey ifade etmiyor.

1

"BU SEZON GERİLİM ARTAR"

Bir şampiyonluk adayınız var mı? Varsa neden?

Bu sezonun geçen sezon gibi olmayacağı görüşündeyim. Geçen sezon başından beri Trabzonspor'un bu işi yalnız götüreceği belli olmuştu. Ben hatta ligin 14. haftasında Trabzonspor'u kutlamıştım. Ama bu sene öyle olmayacak. Daha mücadeleci bir lig izleyeceğiz. Bu da yaşanan gerilimi daha da artıracaktır.

Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler