Okan Buruk'tan ilk açıklamalar!

30

OKAN BURUK İÇİN İMZA TÖRENİ

Galatasaray'da yeni teknik direktör Okan Buruk için imza töreni düzenlendi. Törende Dursun Özbek ve Okan Buruk açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

29

DURSUN ÖZBEK'İN AÇIKLAMALARI

"Hepiniz hoş geldiniz. Bizi izleyen taraftarlarımıza da selamlarımı gönderiyorum. Bugün Galatasaray için yeni bir başlangıç. Uzun vadeli planlarımızın ilk adımı için bir araya geldik. Kombinelerimiz iyi bir satış hızına erişti, localar doldu gibi. 1-2 yedekte tutuyoruz. Taraftarlarımızın bizi çıktığımız bu yolda yalnız bırakmayacağını gördük. Büyük bir teşekkürü hak ediyorlar."

28

"BAŞARILARI ONU BURAYA GETİRDİ"

"Okan Buruk'un burada olmasının sebebi sadece Galatasaraylı olması değil. Yaşadığı başarılarla burada olmayı hak ediyor. Galatasaraylı kimliğini her seferinde açıklayan Okan Buruk ile imza atıyoruz. Galatasaray değerleri açısından çok önemli. 17 Mayıs 1992'de Galatasaray formasını Bakırköyspor maçında giydi. 17 Mayıs 2000'de kupayı gözyaşlarıyla kaldırdı. Okan Buruk'un kulübeden çıkışı, koşarak sahaya girişi gözlerimizin önünden gitmiyor. Ayakkabılarının arkasına basmış koşuyordu. Gerçek bir Galatasaraylı."

27

UÇAKLAR NE ZAMAN İNECEK?

"Uçaklar ne zaman inecek? Geçmişten gelen tecrübelerimiz var. Galatasaray'ın son 10 yılda yaşadıkları var. Ben ve yönetimdeki arkadaşlarımızın amacı bulunuyor. Sportif başarı ve mali yapıyı sürdürülebilir bir hale getirmek istiyoruz. Böyle bir yapı yoksa başarılar gelmiyor. Bu sene şampiyon olup sonraki seneleri feda etmek zorunda kalabiliyorsunuz. Bir defa mali bağımsızlık olması gerek. Sürdürülebilir bir mali yapı olmalı, tüm branşlar için. Bu çizgiyi yakalamak istiyoruz. Tüm branşlarda böyle. Önümüzdeki sezon çok önemli bir sezon. Cumhuriyet'in de 100. yılı. Bu sezon alınacak başarılar, önceki sezonlardan daha kıymetli. Hazırlıklara devam ediyoruz."

26

"25 YILI PLANLAMAMIZ GEREK"

"Galatasaray'ın önündeki 25 yılı planlamamız gerek. Torunlarımıza da bu bayrağı daha iyi şekilde teslim etmemiz gerekiyor. Taraftarlarımızı mutlu etmek istiyoruz. Bunun da sürdürülebilir hale gelmesi gerek. Yüksek seviyede iniş ve çıkışlar olmamalı. Bütün projelerimizi, hareket tarzımızı düzenliyoruz. Cumhuriyet'in 100. yılı olması hasebiyle sportif başarıya son derece önem veriyoruz. Futboldaki amacımız belli. Taraftarlarımız hiç endişte etmesinler. Erden Timur da bu konuda konuştu. Büyük bir gayretle çalışıyoruz. Maksimumu vermek istiyoruz. Kombineler büyük bir hızla bitiyor, localar doluyor. Onlara da teşekkür ederim. Her zaman yanımızda olsunlar."

25

KAÇ TRANSFER YAPILACAK?

"2017 sezonunda 10 transfer yaptık, 10'u da oynadı. İlk 11 oyuncusu olarak gelmişlerdi. 2017-18 ve sonraki sezonlarda şampiyonluğa götürdü. Kolektif bir çalışmanın ürünüydü. Çok titiz çalışmalar yaptık, kadro taraftarları da mutlu etti. O dönemden deneyimlerimiz var. Profesyonel ekibimiz aşağı yukarı aynı. Benzer çalışmaları yapacağız. Ama dikkat edilmesi gereken şeyler var. Bugünkü başarıyı göz ardı etmiyoruz. 100. yıl sebebiyle vazgeçilmez olacak şampiyonluk. Fakat; geleceğimizi de feda etmeden transferleri yapacağız. Bize güvenin. Deneyimlerimiz duruyor. Aynı başarıyı bu sene sergilemek istiyoruz. Galatasaray'ı sevenleri mutlu eden kadroyu oluşturacağız. Çalışmalarımız hocamızın da katılmasıyla güçlü. Gerekeni yaparız."

24

"2000 RUHUNU YARATMAK İSTİYORUZ"

Biz 2000 ruhunu yaratmak istiyoruz. Bu 2000 ruhu öyle başlamıştı. 96'da başlamıştı. Galatasaray için unutulmaz 4 yıl ve sonrasında gelen kupalar vardı. Örnek alınması gereken dönemdi. Benzerini yaşamayı diliyorum. Aynı ruhu ve aynı başarılı sezonları da yakalamak üzere çalışacağız. Çalışmalarımız son hızla sürüyor.
23

OKAN BURUK'UN AÇIKLAMALARI

"Hem ben hem de siz hoş geldiniz. Büyük Galatasaray taraftarlarına sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Hedeflerimiz çok büyük. Benim için çok önemli ve değerli bir görev. Bu göreve layık gördükleri için yönetim ve başkanımıza teşekkür ediyorum. Başkanımıza ve yönetimimize de hayırlı olsun. Onların gelmeleriyle birlikte taraftarlarımızın heyecanı oldu. Bu kombinelere de yansıdı. Bizim hedeflerimiz değişmeyecek. Tek hedefimiz şampiyonluk. Ben, ekibim, başkanımız, oyuncularımız, herkes elinden gelenin en fazlasını ortaya koyacak."

22

"MUTSUZLUĞU ORTADAN KALDIRACAĞIZ"

"Geçen sezonki mutsuzluğu ortadan kaldıracağız. İşe başlayacağız, işi doğru yapacağız ve taraftarları heyecanlandıracağız. Taraftarlarımız transfer bekliyor. Ben de transfere yoğunlaştım. Yönetim de öyle. İyi bir kadro için yönetim elinden geleni yapıyor. Biz de en iyisini yapacağız. Taraftarımızın hak ettiği mutluluğu, güzel günleri getireceğiz. Dominant, rakiplerine üstünlük kuran bir takım oluşturacağız. Mevcut oyuncularımıza güveniyoruz. Geçen sezonu kapattık ama bütün oyuncularımızı ayağa kaldıracağız. Tek hedefimiz şampiyonluk. Sinerji oluşturacağız. Şampiyonluk ve Avrupa'da olan bir Galatasaray istiyoruz."

21

"ŞAMPİYONLUKLAR BİZİ BEKLİYOR"

Galatasaray'a imza atıyorum. Oğlumun da doğum günü. Babalık heyecanını yaşadığım bir gün aynı zamanda. Galatasaray hocası olduğum için en büyük mutluluğu o gösterdi. O da taraftarlarımız da mutluluk yaşayacak. Kulübümüzü iyi tanıyorum. Dün Florya'ya gittim. Oradaki atmosferi tekrar yaşamak, geçirdiğimiz günleri tekrar anmak güzel. 7 şampiyonluk yaşadım, UEFA Kupası, kupalar kazandım. Hatıraları aklımda tutmuşum. İnşallah mutluluklar ve şampiyonluklar bizi bekliyor.

20

"BENİM İÇİN BÜYÜK GURUR"

"Kriter olarak şampiyonluk uyuyor. Eski bir Galatasaraylı oyuncuyum. Son dönemde de Fatih Terim, Hamza Hamzaoğlu Galatasaray forması giymiş, şampiyon olmuş hocalar. Psikolojik olarak iyi başlıyoruz. İnancımız da öyle. Galatasaray'ın teknik direktörü olmak istediğimi belki de fazla belirttim. Benim için büyük bir onur ve gurur. Bir beklentim olmadığını, Galatasaray için her şeyi yapabileceğimi söyledim. Zorlu bir süreç oldu. Seçim süreci vardı. Devamımında başkanımız ve yöneticilerimizin en doğru seçimi yapma araştırmasında olduklarını gördüm. Dünyanın en mutlu insanı oldum. Oğlum çok bekliyordu. Gerçekten de inanılmaz heyecan ve mutluluk. Hedefleri düşünmeye başladım. Başarıları hayal etmeye başladım. Dünyanın en mutlu insanlarından biriyim."

19

"FATİH TERİM BENİ ARADI"

"Fatih Terim benim için çok değerli, uzun yıllar beraber çalıştığımız, şampiyonluk yaşadığımız, çok büyük bir isim. Fatih Terim dün beni aradı. Hayırlı olsun dedi. Sorabileceğin her şeyi sorabilirsin dedi. Türk teknik direktörler için bir yol açtı. Biz de o yoldan ilerlediğimizi, elimizden gelenin en fazlasını yapacağımızı söyledim. Hoca yanımızda oldu. Değerli ve önemli. Bu tür bir konuşma geçti aramızda."

18

"KENDİ EKİBİMLE ÇALIŞIYORUM"

"Kendi ekibimle çalışıyorum. Uzun yıllardır birlikteyiz ve birlikte geliyoruz. Bunun üstüne eklemelerimiz olacak. Birkaç gün içinde açıklarız. Kendi içimizde düşündüğümüz isimler var. En kısa süre bilgilendireceğiz. Ekibimle birlikte pazartesi günü takımın başında olacağız."

17

"OYUNCULARIN KALİTESİ TARTIŞILAMAZ"

"Elimizdeki oyuncuların büyük bir kısmı milli ve genç oyuncular. Kaliteleri tartışılmaz. Genel olarak takım performansı ortaya çıkmıyordu. Bazen bireysel performanslar da düşük olabiliyor. Zincirleme gidiyor. Psikoloji çok önemli. Üst üste yenilgiler de etki ediyor. Tam anlamıyla performans sergileyemediler. Ama bu sene böyle olacak anlamına gelmiyor. Bütün oyuncuları göreceğiz. Bu takımın mevcut ana ihtiyaçları, transfer ihtiyaçları var. Özellikle orta sahadaki görünen eksiklerin üzerinde çok fazla çalışacağız. Doğru bir çalışma yapacağız. Türk sayısı da önem kazanıyor. Kadro programı üzerinde Türk sayısını hesaplamamız gerekiyor. Türk oyuncular katmak istiyoruz. Direkt katkı verecek yabancı oyuncuları da içeriye katmak istiyoruz. Bütün oyuncuların performansları değişecektir. Çevresinde daha iyi oyuncularla daha iyi performans verebilir oyuncular. Transferler yapacağız, oyuncuların gelişimi için elimizden geleni yapacağız."

16

"HAZIRLIKLARA BAŞLIYORUZ"

"Antrenman programımız 4 Temmuz olarak planlanmıştı. 27 Haziran'a çektik. Akşam üzeri antrenmana başlayacağız. Hedeflerimizi belirteceğiz, isteklerimizi anlatacağız. Sahada da onlara iyi çalışacağımızı göstereceğiz. Planlamamız var. Antrenman yüklerini belirleyeceğiz. Fiziksek ve psikolojik olarak hazırlıklar yapacağız."

15

"BABADAN GALATASARAYLIYIM"

"1985 yılında Galatasaray altyapısında seçmelere girdim ve buranın oyuncusu oldum. Rahmetli babamdan Galatasaraylıyım. Babam da hiçbir maçı kaçırmazdı. Aileden Galatasaraylıyız. Uzun yıllar hizmet ettim, yaklaşık 20'ye yakın kupa kazandım. Süper Kupa, UEFA Kupası, lig şampiyonlukları... 7 şampiyonluk yaşadım. Ben Galatasaraylılığımı korudum. Hatalarım olabilir. Hata ve yanlışımın da altınız çizdim, özür diledim. Yanlışlarımı kabul ettim. Galatasaray'da yaşadığım başarılar, olumsuz etkenlerin üstünde kalır. Ben 2008'de tekrar futbolcu olarak geldim ve şampiyon olarak ayrıldım. Geçmişle ilgili olumsuzluklar olabilir. Sokakta, sosyal medyada insanların bana olan iyi niyetleri, başarı dilekleri, hoca olarak görme isteklerini çok fazla aldım. Hepsine teşekkür ederim. Galatasaray için buradayım. Başarıdan başka bir beklentim yok. Şampiyonluklara yenisini eklemeye çalışacağız."

14

"BURAYA MOTİVE BİR ŞEKİLDE GELDİM"

"Toplantının başında bu kadar büyük bir kalabalığı görünce heyecanlanmadım değil. Birçok kişiyi tanıyoruz. Kendi ailemde nasıl hissediyorsam, burada da aynı şekilde görüyorum. Çok heyecanlandım büyük kalabalığı görünce. Buraya motive bir şekilde geldim. Neler istediğimizi biliyoruz. Cumhuriyet'in 100. yılındaki şampiyonluk hedefini ortaya koymak için geldim. Taraftarlarımıza motive olduğumuzu, hazır olduğumuzu söylemek için geldim. Başta bir heyecanlandım ama sonrasında hedeflerimizi en iyi şekilde anlatmaya çalışıyorum."

13

"OYUNCULARIMI GÖRMEK İSTİYORUM"

"Elimizdeki oyuncuları bir görmek istiyoruz. Diagne sakatlıktan döndü. Durumunu görmemiz gerek, doktor kontrolü olacak. Antrenmanlarda oyuncuları göreceğiz. Forvetteki oyuncularımız değerli oyuncular. Forvete bir takviye yapabiliriz. 2 santrforla oynadığım takımlar oldu. Burada da uygun oyuncularla birlikte olacağız. Oyuncularımı görmek istiyorum, konuşmak istiyorum. Sağlık kontrolleri olacak. Takım mimarisiyle ilgili çalışmalarımız var. Hücum hattına, hedef ve bütçeye uygun oyuncu bulabilirsek onu da transfer edebiliriz."

12

SAHA İÇİ FORMASYON

"Şampiyonluk yaşadığım Başakşehir'de 4-3-3 üzerinden de oynadık, 4-4-2'yi de kullandık. Bazen iki forvetle oynadık. Savunmayı 4'lü savunma düşünüyorum. Önüne, gelebilecek oyuncu tiplemeleri önemli. Bu formasyon üzerinden gideceğiz. Günümüz futbolunda başlangıç dizilişleri önemli ama top bizde ve rakipteyken oluşturacağımız dizilişler de önemli. Oyuncu zekası önemli. Zeki oyuncularla çok daha fazla verim alabiliyorsunuz. Saha içi taktiksel değişilik olabilir. 4'lü savunma üstünden yapılanıyoruz. Sadece tek bir formasyon üzerinden değil birkaç formasyon üzerinden gidececeğiz."

11

6 NUMARA TRANSFERİ!

"Orta sahadaki oyuncular iki yönlü oynayabilmeli. Galatasaray'da oynuyorsa skora da katkı yapması gerek. Böyle oyuncular seçmeye çalışıyoruz. Orta sahaya takviye düşünüyoruz. Oyunun iki yönünü oynayabilecek oyuncu istiyoruz. Topun bizde kaldığını göreceksiniz. Rakipler savunma yapacak. Bu kurgularını nasıl bozabiliriz? Gerekli çalışmalarımızı yapacağız. Görüşmelerimizi de sürdürüyoruz. 6.5 hafta gibi bir süre var lige. En kısa sürede oyuncu transferi yapmak istiyoruz. Kulübümüzün şartları önemli. Mali anlamda da kulübün geleceği çok önemli. Bir yandan transfer yaparken bir yandan da geleceği düşüneceğiz. Oyun kalitesi ve maaş olarak bize uygun oyuncular almak istiyoruz."

10

"LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIM"

Kendimi yönetimin yerine koyduğumda teknik direktör kararının kolay bir karar olmadığını görüyorum. Layık olmaya çalışacağım. Belki burada 10 kat, 100 kat layık olmaya çalışacağım. Şampiyonluk konusundaki en büyük kozumuz taraftarla birlikte olmamız. Bizlere destek verecekler. Her zaman destek verecekler ama bu sene daha çok birlik olma zamanı. Kişisel her şeyi bir kenara bırakmak ve birlik olmak gerek. Hepimiz iyi niyetliyiz. Başarılı olmak istiyoruz. Ben de dışarıdaki taraftarlarımızın her türlü takımın yanında olmasını isteyeceğim. Hedefler büyük. İstiyoruz, başarmak istiyoruz. Birlikte hareket etmeliyiz. Bize destek olsunlar, birlik olalım. Takımın yanında olalım. Bizim için en büyük güç taraftarımız.

9

"17 MAYISLARI GÖREBİLECEK MİYİZ?"

Galatasaray her kupada iddialıdır. Bu sene öyle, sonraki seneleri de göreceğiz. Bir yarışma ve kupa varsa Galatasaray oradadır. Elinden geleni yapar.

8

"AVRUPA'DA OLMAMAK ÜZÜCÜ"

"Avrupa'da olmamak üzücü. Ama bunun yanında tek maç olacak Türkiye Kupası'na kadar. Konsantrasyonumuzun yüksek olması gerek. Her maçı final olarak göreceğiz. Avrupa'da olmamak kötü görünse de odaklanacağımız 2 kulvar var. Onlara odaklanacağız."

7

GENÇ OYUNCULARA MESAJ

Genç oyuncularımızın birçok maçını izledim. Çok başarılı oldular. U14 finalde kaybetti, üzüldük ama finale çıktılar. Bu değerli olduklarını gösterir. Üzülsek de final oynayan bir takımımız var. Şampiyon olan altyapı takımlarımız var. Oyuncuları A Takım kadrosuna kazandırmak önemli. Türk sayısının artacağı, maliyetlerin yükseldiği dönemlerde her sene oyuncular çıkarabilirsek, kulübün geleceği açısından da önemlidir. Manevi haz dışında, kulübe de mali açıdan avantaj getirir. Bunun üzerine de gitmeyi düşünüyorum.

6

İYİ BİR SİNERJİ VURGUSU...

Başkanımız, Erden Bey, Cenk Ergün... Hep beraber olduk. Birçoğu daha önceden tanıdığım isimler. Bir sinerji oluştu. Camiayı birleştirici insanların kulüpte yer aldığını görüyorum. Ben taraftarla da aynı şeyi oluşturduğumuzu düşünüyorum. Taraftarın bana olan desteği önemli. Burada ne kalıyor? Oyuncular kalıyor. Onlara mutlu oldukları bir ortam yaratmak gerekiyor. Kazanmak değerli. Maç kazanınca da oyuncular birbirine yaklaşıyor. Kazanan takımı da oluşturmamız gerekiyor. Bütün bu ögeleri birleştirmek için kazanan bir oluşturmamız lazım. O da bizim işimiz. Oyuncuları hazırlayacağız. Her açıdan hazır hale gelecekler, destek olacağız. Bu da takımın başarısını ortaya çıkaracak. Birliktelik doğru oluştu. Buna inancım sonsuz. Geçen seneki olumsuz tabloyu silmek gerek. Yeni oyuncular da alacağız. Psikolojik etki geçen seneye göre farklı olacak. İyi bir kadro kuracağız. Takıma, yönetime, taraftara güven verecek bir takım kurmak istiyoruz.

5

17 Mayıs 2000'deki görüntüyü anlatayım. Ayak parmağım kırıktı. İğne oldum, uyuşturdular. Maça da öyle çıktım. UEFA Kupası finaline gelmişsiniz. O final maçında oynamamak, hayatımda yaşayacağım en kötü şey olurdu. Maç öncesi, devre arasında iğne yapıldı. 80. dakikaya kadar yüksek tempoda oynayan bir oyuncuydum. Oyundan çıktım. Kulübedeydim. Uzatma, penaltı, yere yattık, kalktık. Dua ettik. İnanılmaz bir geceydi. Sonunda finali kazandık. Arsenal gibi o dönemin en önemli takımını yeniyorsunuz. Şu andaki Liverpool gibi düşünün. Arsenal en iyi oyuncu ve hocalara sahipti. Devamında bu koşu komik bir koşu. Kupaya sevinirken ağrıyı hissetmedim. İnanılmaz bir mutluluk yaşadım. Otele gittik. Sanki sinirlerimiz alınmış gibiydi. Kazandığımız başarının anlamını Türkiye'ye geldiğimizde hissettik. Havada helikopterler dönüyor, insanlar bekliyor. O zaman daha iyi anladık. Az ama öz goller atmıştım. Güzel goller olmuş. Hertha Berlin maçındaki gol sevincim spontane olmuştu. Tugay gol atmıştı. Ben de onu dönerek takip etmiştim. Komik bir gol sevinciydi. Bizim için en değerli olanı UEFA Kupası sürecinde attığım goller değerli. İlk attığım goller değerli. Bakırköy maçı öyle. TSYD Kupası maçında Feldkamp gelmişti, yükselişe geçmiştik. Orada iyi performans sergiledim. Beşiktaş'a karşı 2 gol attım. Onlar da anlamlı. Liverpool'a gol atmak da keyifliydi.

4

FLORYA'YI GEZİNCE NE HİSSETTİ?

Uzun bir aradan sonra gittim Florya'ya. Tesisin içine girmek, odaları, bahçeleri görmek. O bahçede oturduk ve önceki dönemler, insanlar geldi. Orada geçirdiğimiz vakitler gözümüzün önüne geldi. Tabii oradaki havayı solumak çok önemliydi. 1 numaralı sahada ilk seçmeye girdiğimde o saha topraktı. Sonra çim saha oldu. İlk seçmeye girdiğim an geldi gözümün önüne. Çok güzel duygular yaşadım. Motivasyonum da yükseldi. Tekrar buradayım ama teknik direktör buradayım dedim. Sorumluluklarımın farkına vardım. Çok çalışacağız ve layık olmaya çalışacağız.

Teknik ekip, atletik performans ekibimiz, kaleci departmanı ekibimiz olacak. Analizcilerimiz olacak. Geniş bir ekip olacak. Altyapıya da entegre bir şekilde bu ekibi çalıştırmak istiyoruz.

3

FUTBOLCULARA OKAN BURUK'TAN NET MESAJ

Oyuncuların tatil programları vardı belki ama 1 hafta öncesine çektik sezon başı kampını. Transferlerimizi bitirip kampa gitmek isteriz. İlk başta takıma katılan oyuncularımızı bir kucaklamak, onlara dokunmak istiyoruz. İyi bir çalışma ortamı sağlamak gerekiyor. Mevcut oyuncularımız var bir de kiralıktan gelen oyuncularımız var. Emre Akbaba çok iyi bir sezon geçirmişti. Okan iyi bir sezon geçirdi, Batuhan gitti oynadı, Emin, Atalay öyle. Atalay çok süre almadı belki ama oyuncularımıza hedeflerimizi anlatacağız. Bu senenin farklı olduğunu göstereceğiz. İlk günden itibaren hep söylem hem de saha içi çalışmalarımızla bunu göstermek gerek. Galatasaray'da oynamak oyuncular için fırsat. Bunu oyuncuların bilmesi gerekiyor. Buna yakışı oynamaları gerekiyor.

2

TARAFTARLARA MESAJI

Birlik olmamız gerekiyor. Galatasaray'ın başarısı için el ele vermeliyiz. Taraftarlarımız bize hep destek oluyor. İyi günler yaşamaya hep alışığız. 3 senelik bir şampiyonluk arası oldu ama 4. yılda şampiyon olacağız. Buna çok inanıyorum. Taraftarlarımız başarıya alışmış bir taraftar. Onların desteklerini çok hissediyorum. Yeni yönetimimize ilgi ve destekleri var. Kombine satışları da güzel gidiyor. 10 tane aldık, arkadaşlarıma aldım diyenler var. Sinerjiyi yukarıya çekip, Galatasaray'ın birlik olup en iyisini yaptığını göstermek istiyoruz. Çok çalışacağız. Futbol bir sonuç oyunu ve ara sıra hasarlar olacak. Yıkılmayacağız, kafamıza takmayacağız. Ama her maçı kazanan ve domine eden bir takım olmak istiyoruz.

1

"TRANSFERLER DİREKT KATKI VERECEK"

Futbolu bilen bir taraftar grubumuz var. Kime sorsak, şunlar şunlar eksik diyebilirler. Çok meraklı insanlar var. Taktiksel olarak da futbola insanların merakı arttı. Sosyal medyanın payı var. Orayı da doğru kullanmak gerekiyor. Sabrı onlardan nerede isteyeceğim? 1-2 hafta transfer çalışmaları var. Erden Bey ve Cenk Bey uğraşıyor. En kısa sürede de doğru oyuncuları getireceğiz. Bize direkt katkı sağlayacak oyuncuları alacağız.

Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler