Okan Buruk: "Transfer bir günde bitebilir"

8

OKAN BURUK'TAN AÇIKLAMALAR

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, geride kalan sezonla ilgili Milliyet Gazetesi'ne çarpıcı bir röportaj verdi.
7

"BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS"

"Benim için en büyük şanslardan birisi buraya layık görülmem. İmza attığım zamandan bahsediyorum. Bu çok değerliydi. Dursun Özbek ve ekibiyle beraber başlamak benim için de büyük şanstı. İlk toplantımızda da hedefimizin şampiyonluk olduğunu söylemiştik."

6

"HERKES MOURINHO'YU SORUYOR"

"Hafta sonu İtalya’daydım ve orada da futbolla ilgili olanlar, ‘Mourinho geldi nasıl olacak?’ diye soruyor. Türkiye’ye ilginin artması, Türk futbolu için önemli. Rakip olmaktan çok, Türk futboluna getireceği hava değerli. Beşiktaş’ın başına gelen Giovanni van Bronckhorst da çok değerli bir teknik adam. Onun gelişini de önemsiyorum. Trabzonspor’un başında da Abdullah Avcı gibi önemli bir teknik adam bulunuyor. Çok güzel bir lig olacak. Mourinho özelinde bakacak olursak uzun zaman sonra şampiyonluğa oynayacak. Onun için iyi bir yarışma olacak. Icardi ve Mertens gibi oyuncuları bu lige getirmek nasıl önemliyse, Mourinho’nun gelişi de önemli. Dünyada tanınırlığı olan futbolcuların, teknik adamların ülkemizin gelmesi ligimize olan ilgiyi artıracaktır. Birçok takım bu sayede çok kolay oyuncu getirebilir”

5

ERDEN TİMUR'UN AYRILIĞI

"Tabii ki buradaki düzenin bozulmasını kimse istemez. Herkesin tek amacı var, o da Galatasaray’a hizmet etmek. Timur’un ayrılığı kısa vadede elbette zor bir durum. Birçok konuda inisiyatif alan ve bizimle yol kat eden bir Erden Timur vardı. Onun içinde olduğu sistem, hazır bir sistemdi. Bu benim için de geçerli. Benim yerime bir hoca gelse illa ki bir adaptasyon süreci olacak. Yeni oyuncu için de bu söz konusu. En büyük şansımız kadromuzun hazır olması ve Şampiyonlar Ligi Play-off maçımızı 20 Ağustos’ta oynayacak olmamız. Sezon başı kampı için ve transfer için bir süremiz var. Geçen sene çok sıkışıktı. 5 Haziran’da lig bitmiş ve 25’indd hazırlıklara başlamak zorunda kalmıştık”

4

"TRANSFER BİR GÜNDE DE BİTEBİLİR"

"Planlarımızı uzun zamandır yapıyoruz. İsimler belirlendi. Tabii buna eklenen ve çıkanlar oluyor. Transfer çok kolay, bir günde bile olabilir, ama bir ayda da gerçekleşebilir. Sadece oyuncu getirmek için acele karar vermeyeceğiz. İyi bir kadromuz var ve buraya en iyileri almak istiyoruz. Bunun için dikkatli hareket edeceğiz"

3

"AMRABAT VE SILVA GÜNDEMDE DEĞİL"

"Sofyan Amrabat, ağabeyinden dolayı bu tesise çok defa gelmiş bir oyuncu. Geçen sene görüşmüştük ama bu yılla ilgili herhangi bir görüşmemiz olmadı. Rafa Silva, serbest statüde ve çok fazla talibi var. O yüzden şu anda gündemimizde değil. Beklentileri çok yüksek ve büyük ihtimalle Suudi Arabistan’a gidecektir."

2

"KALMASINI İSTİYORUM"

"Kerem’le bu konuyla ilgili herhangi bir görüşmemiz olmadı. 2 senedir şampiyonlukta çok büyük katkısı var. Belki bu sezonun sonunda bazı maçların son bölümünde oyuna girdi. Genele baktığımızda 2 senedir en çok oynayan oyunculardan biri Kerem. En çok gole katkı yapan isimlerden biri yine Kerem. Kalmasını çok isterim. Geçen sene de Yunus’un gitmesini istemedim ama o gitmek istedi. Emin Bayram aynı şekilde."

1

"YİNE İSTEKLİ VE AÇIZ"

"Galatasaray’da son dönemde 2 senelik şampiyonluklardan sonra bir duraklama dönemi oluyor. Rehavet endişeniz var mı?"

"Dönemler farklı, oyuncular, hocalar ve belki de taraftar profilleri farklı... Her sene daha sert ve çekişmeli geçiyor. Bu da başarımızı yukarı çeken bir faktör. Bu sene 102 puan toplamışız ve son hafta şampiyon olduk. Yarışmacı lig sizi de geliştiriyor. Bu sene geçen seneden de daha önemli. Çok fazla olduğumuz için şampiyonluğu çok uzun yaşamıyoruz şampiyonluğu. Sevineceğimiz şey şampiyonluk. Olunca sevinip çok kısa sürede yeni hedeflere adapte olabiliyoruz. O yüzden çok açız ve istekliyiz yine"

Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler