Okan Buruk: "Paramın yüzde 20'sini altyapıya harcayın"

5

OKAN BURUK: "PARAMI ALTYAPIYA HARCAYIN"

Teknik Direktör Okan Buruk, Galatasaray ile masaya oturduğunda hiç pazarlık yapmadı, aksine sözleriyle sarı-kırmızılıları mest etti. Florya'dan yetişen Buruk'un, "Bana uygun göreceğiniz ücretin yüzde 20'sini altyapıya harcayın" dediği ortaya çıktı.

4

YÖNETİCİLER ÇOK ETKİLENDİ

Galatasaray’ın sezon başında anlaşma sağladığı Teknik Direktör Okan Buruk’un görüşme sırasındaki çıkışının, sarı-kırmızılı yöneticileri çok etkilediği ortaya çıktı.

3

HİÇ PAZARLIK YAPMADI

Başakşehir'in başında şampiyonluk yaşayan Buruk'un, hiç pazarlık yapmadan, "Sizden tek bir şey istiyorum. Bana uygun göreceğiniz ücretin yüzde 20’sini altyapıya harcayın. Oranın ihtiyaçları için bu para kullanılsın" dediği ve sözlerin hem hayranlık hem de şaşkınlık yarattığı öğrenildi.

2

YÖNETİM ÜCRETİNDEN KESİNTİYE GİTMEDİ

Kendisi de Florya'dan yetişen başarılı çalıştırıcının, bu isteğine rağmen, yönetim ücretinde herhangi bir kesintiye gitmeyip, altyapı için gerekli harcamaları fazlasıyla yaptı. Bilindiği gibi Cim-Bom, Okan Buruk ile bir yılı opsiyonlu iki sezonluk sözleşme yapmış, ilk senesi 17, ikinci yılı ise 20 milyon lira olarak açıklamıştı.

1

"ALİ YİĞİT'İN EN BÜYÜK HAYALİYDİ"

Galatasaray ile maddi konularda herhangi bir pazarlık içerisine girmeyen başarılı teknik adamın, yine söz konusu toplantıda, “Oğlum Ali Yiğit’in en büyük hayaliydi. Bunu gerçekleştirebilmenin bedeli olamaz” dediği bildirildi.
Galatasaray’da Başkan Dursun Özbek ve yöneticiler, Okan Buruk’un uzun yıllar takımın başında kalacağına inanıyor. (Milliyet)

Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler