Mustafa Cengiz: "Falcao sakat gelmedi, aptal değiliz"
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Radamel Falcao hakkında konuştu. İşte Mustafa Cengiz'in açıklamaları...  
Webaslan.com
Mustafa Cengiz: "Falcao sakat gelmedi, aptal değiliz"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sakatlığı bulunan Kolombiyalı golcü Radamel Falcao ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

"RADAMEL FALCAO DÜZELECEK"

Radamel Falcao'nun sahalar döneceğini söyleyen Mustafa Cengiz "Falcao düzelecek. Falcao bir gönül insanı, ben söyledim insanlar anlamadı. Falcao'nun Türkiye'yi Galatasaray'ı seçmesi neden Falcao'yu küçültsün? Falcao para için gelmedi. Her halde insanlar kendisi gibi düşünüyor. kanı sarı-kırmızı aktığı için de gelmedi, futbol tutkusu nedeniyle geldi. Falcao kendini borçlu hissetti, antrenmansız kendini çok zorladı. Lütfen, taraftardan sabır istiyorum. Falcao zaten onur bir insan. Tekrar söylüyorum, Falcao'ya bonservis falan ödemedik. Herkes 'Falcao'ya paraları bastınız' diyor ama öyle bir şey yok." dedi.

"ESPN ARAŞTIRMASINDA FALCAO..."

Kolombiyalı ismin transferinin Türkiye için önemli bir reklam olduğunu vurgulayan Mustafa Cengiz "ESPN'in araştırmalarında Falcao ve Galatasaray hala en çok konuşulan isimler! Falcao çok daha yüksek teklif aldı ama Monaco'da kalmadı." diye konuştu.

"APTAL DEĞİLİZ; SAKAT ALMADIK"

"Falcao sakat geldi" iddialarına da tepki gösteren Mustafa Cengiz "Falcao'nun ayağında ödemli iltihap oluştu. Doktorlar, 'En az iki yıl daha oynamak istiyorsan bu ödem gitmeli' dediler. Aşil tendonu önemli. Falcao sakat gelmedi, kimse salak değil, biz de değiliz! Biz bazıları gibi önce imza attırıp sonra sağlık kontrolüne sokmayız." ifadelerini kullandı.

"İNŞALLAH TRABZONSPOR'A YETİŞİR"

Mustafa Cengiz, Falcao ile ilgili sözlerini "Üst düzey futbolcu bunlar, farklı tedaviler gerekiyor. İspanya'ya gitmesi bizim doktorun kontrolü altında. Fazla sürmez dönüşü, Trabzonspor maçına inşallah yetişir. Falcao'yu Real Madrid de istedi ama gelen bir talep yok. Falcao, Türk futboluna ve Galatasaray'a hizmet edecek." diyerek tamamladı.

"FATİH TERİM İLE SORUNUMUZ YOK"

Galatasaray Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim'le aralarında sorun olduğu iddialarını da cevaplayan Cengiz, şunları aktardı:

"Biz buraya siyaset yapmaya gelmedik. Biz çocukluk aşkımızın peşindeyiz. Florya ile bir sorunumuz yok. Hocayla daha dün düğündeydik. O da gülüyor bizde gülüyoruz. Ben basketbola, voleybola hiç birine karışmıyorum. Florya'nın bir sorunu varsa Abdurrahim (Albayrak) Bey anlatır. Böyle yargıya nasıl varıyorlar bilmiyorum."

"SEÇİM YOK, İŞİMİZE DEVAM EDECEĞİZ"

Galatasaray Kulübünün 2 yılda 3 kez seçim yaptığını hatırlatan Cengiz, "Mahkeme kararına bakmıyorum. Benim halletmem gereken Galatasaray için konular var. 2 yılda 3 seçim, insaf. Zannedersiniz dev bir kaos var. Ben bunu anlamıyorum. Buraya kazık da çakmadık. 'Ekmedim bostan, yemedim karpuz.' lafı var. Biz onurumuzla çekilmesini iyi biliriz. Biz bir aşkın bir gönlün sevdanın peşindeyiz bunu herkes böyle bilsin. Camiamın ve çalışanlarımın dikkatini çabasını seçime yönlendirmem. Benim gündeminde başka konular var." diye konuştu.

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanlığının muhalefet makamı olarak görülmesini eleştiren Cengiz, "Ben de divan üyesiyim. Divandaki üyeler bizim en saygın üyelerimiz. 25 yılını doldurmuş çok değerli insanlardan oluşuyor. Benim kastım divan başkanlığı kürsüsü, bana öyle geliyor." değerlendirmesinde bulundu.

"4 YILLIK DÖNEME İHTİYAÇ VAR"

Mustafa Cengiz, Süper Lig takımlarının mali açıdan gelir-gider dengesinde çok fazla açık olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Devletimiz yapılandırma yoluyla bir bölümünü çözmeye çalışıyor. Tabii bu yeterli değil. Gider gelirin 4 katı. 4 katlı bir ekonomiyi toparlamanız sürdürebilir bir sistemle 4 yıllık bir döneme ihtiyaç var. Ödeme yapmadan 4 yıl geçirmemiz gerekir. Özellikle vergi düzenlemesiyle hem amatör sporlara destek hem de biriken vergi borçlarının yapılandırılması gerekir. Kulüpler bunun tam olarak bilincinde değil. Geçmiş yıldan gelen sorunlar boynumuza binmiş durumda. Bizim nasıl kar elde ettiğimiz açık ortada. 1 milyar lira gelir barajını aştık. Bunun en önemli nedeni 2 yıl şampiyon olmamız ve Şampiyonlar Ligi'ne katılıp gelir elde etmemiz ve taraftarımızın kombine desteği. Bütün rekorları kırdık."

"155 MİLYON € TRANSFER YÜKÜMLÜLÜĞÜ.."

Yayın gelirlerinde düşmenin risklerden biri olduğunu anlatan Cengiz, ödedikleri vergileri de vurgulayarak, "2 yılda ödediğimiz vergi nakit olarak 288 milyon lira. 200 milyon lira da yapılandırma var. Biz 500 milyon liralık vergiyi hallettik. Bunun 300'ünü ödedik. 104 milyon lirası stopaj olarak amatörlere kaynak aktardık. Ben çok radikal alınacak kararlarla bu sorunların çözüleceğine inanıyorum. Her gelen yönetim kendi yönetimine göre har vurup harman savuruyor. Toplam 155 milyon euro transfer yükümlüğümüz var. Her 2 ayda bir 200 milyon liraya yakın bir bedeli karşılamak durumundayız. Galatasaray'ın amacı gelecek kuşaklar içindir. Size samimi olarak söylüyorum." ifadelerine kullandı.Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler