Muslera'dan flaş açıklamalar

10

MUSLERA'DAN SEZON DEĞERLENDİRMESİ

Galatasaray kaptanı Fernando Muslera, sarı kırmızılı takımın gündemiyle ilgili Beyaz TV'ye konuştu.
9

HOCA DEĞİŞİKLİĞİ YORUMU

Muslera verdiği röportajda yönetim ve hoca değişikliklerine değinerek, "11 sene geçirdim burada ve bu kadar başarısız bir sezon ilk defa yaşadım. Yönetim ve hoca değişikliği oldu, hepsinin adaptasyon süreci var. Hazırlıklı yakalanamadık ve sezonu kötü geçirdiğimizi düşünüyorum. Yeni gelen hocamız farklı bir mentaliteye sahip. Son zamanlarda iyiye doğru gittiğimizi gördüm yeni hocamızla. Yeni sezonda bu sezonu arkamızı bırakarak oynayacağız" açıklamasını yaptı.
8

"ŞAMPİYON OLMAMIZ GEREKİYOR"

Gelecek sezon şampiyonluk beklentisiyle ilgili ise "Şampiyon olabilir miyiz diye bir şey yok çünkü 22 kez şampiyon olmuş bir takım olarak bunu zaten yapmamız gerekiyor." sözlerini kullandı.
7

"HER HOCANIN GİDİŞİ BİZİ ÜZER"

Fatih Terim'in ayrılışı ve göreve Domenec Torrent'in gelişiyle ilgili ise Muslera, "Fatih Terim tabii ki 2011'de beni buraya getiren kişi. Benim için çok önemli bir figür. Saha içi ve dışında çok iyi ilişkim var kendisiyle. Domenec Torrent'le de çok iyi ilişkilerim var, çok değerli bir hoca kendisi. Futbolda bu tür değişiklikler olabiliyor. Şimdi seçim var Başkanımız değişecek bakalım neler olacak. Kimse hocaların değişmesini istemiyor. Her hocanın gidişi bizi üzüyor. Stabil duruma gelip seneye bulunduğumuz durumu ileriye taşıyacak duruma geliriz diye umuyorum" açıklamasını yaptı.
6

"EMEKLİLİK DÜŞÜNCEM YOK"

Muslera kendisine çok fazla emeklilik sorusu sorulduğunu ama henüz öyle bir plan içerisinde olmadığını belirterek, "Çok defa emeklilik sorusunu aldım, henüz planlarım bu yönde değil. 2024'e kadar sözleşmem var, daha Dünya Kupası oynayacağım. Burası benim ikinci ülkem. Burada devam etmek isterim kariyerime tabii ki ama şu anda bu gibi konuları düşünmek istemiyorum" açıklamasını yaptı.
5

"YABANCI HAKEME GEREK YOK"

Türkiye'deki hakemlerin yeterli olduğunu ve yabancı hakemin getirilmesine gerek olmadığını belirten Muslera, "Bence Türkiye'deki hakemlerin seviyesi gayet yüksek, yabancı hakem gelmesine gerek olduğunu düşünmüyorum. Ben de bazen hakem kararlarına itiraz ediyorum ama sahadaki o heyecanla bir refleks olarak görebilirsiniz bunu. Nasıl oyuncular oynadıkça iyiye gidiyor, hakemlerimize de bu şans verilmesi gerekiyor. Yeni hakemlerin gayet iyi geldiğini düşünüyorum. Şimdi VAR da var o da çok yardımcı oluyor. Çok vakit kaybettirmeden düzgün kullanılarak hakem performansını artıracağını düşünüyorum VAR'ın" açıklamasını yaptı.
4

"BENİ ZORLAYAN BURAK YILMAZ'DI"

Süper Lig'de en çekindiği forvetin önce karşılıklı, sonra birlikte oynadığı Burak Yılmaz olduğunu söyleyen deneyimli eldiven, "Çekindiğim futbolcu veya stat yok. Derbileri oynadığımızda Beşiktaş veya Fenerbahçe'nin sahalarında oynamak ekstra motivasyon oluyor. Ben oralarda oynamayı seviyorum. Beni zorlayan oyuncu önceden farklı takımdaydı, sonradan da bize geldi ve sorun çözüldü, Burak Yılmaz diyebilirim. Uzun senelerdir buradayım, ligdeki takımların seviyesi her geçen gün artıyor" sözlerini kullandı.
3

"DERBİDEN ÖNCE MİDEM ŞİŞİYOR"

Fenerbahçe derbilerine çıkmadan önce yaşadığıı stresi anlatan Uruguaylı, "Fenerbahçe derbilerine çıkmadan önce yaptığım ilginç bir şey yok. Ekstra motivasyon oluyor tabii ki. Tarih boyunca oynanan bir mücadele ve çok önemli. Bazen midemde bir şişme oluyor maçı beklerken. Bu kendimle ilgili bir şey" dedi.

2

"SUAREZ'E GALATASARAY'I ÖNERİRİM"

Fenerbahçe'nin gündeminde olduğu iddia edilen Luis Suarez'le ilgili ise, "Luis Suarez'le Fenerbahçe'yle ilgili konuşmadım, bana öyle bir şey söylemedim. Eğer sorarsa tabii ki önce Galatasaray'a gelmesini söylerim. Luis Suarez gibi isimler istisnai isimler. Türkiye gelişen bir lig, Türkiye'ye ayak uydurabileceğini ve başarabileceğini düşünüyorum" diye konuştu.
1

"2015'İ UNUTAMAM"

Türkiye'de en mutlu olduğu yılın 2015 olduğunu söyleyen Muslera, "En mutlu olduğum anlardan biri 2015 yılındaki şampiyonluk. O yıl bireysel olarak da ödüller aldım. En üzgün olduğum an ayağım ile ilgili geçirdiğim problem. Artık zihnimi bundan temizlemek ve daha iyi hazırlanmak istiyorum" açıklamasını yaptı.
Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN