Muhalefetin iki başkan adayı belli oldu
Başta eski başkanlardan Duygun Yarsuvat olmak üzere, camianın önde gelenleri, Faruk Süren’in erken seçimde başkan adayı olması için kulislere başladı. Süren ise şimdilik dışarıdan destek vermekten yana...  
Fanatik
Muhalefetin iki başkan adayı belli oldu

Galatasaray’da erken seçim olup olmayacağını belirleyecek olan duruşmanın 21 Şubat 2020’ye ertelenmesi sonrası, Sarı-Kırmızılı kulüpte kulis çalışmaları başladı. Başkan Mustafa Cengiz ve ekibinin kulübü en kısa zamanda seçime götürmesini isteyen muhalif grup, çatı aday çıkarmak için en güçlü isimlerle görüşüyor. Bu isimler arasında ön plana çıkan ilk kişi Faruk Süren... Galatasaray’a UEFA Kupası’nı getiren efsane dönemin başkanı olan Süren’in adaylığını açıklaması için, yine eski başkanlardan Duygun Yarsuvat ve camianın ileri gelenleri yoğun baskı kuruyor.

Eğer camia destek verirse...

Süren ise şimdilik aday olmak yerine, dışarıdan yeni yönetimi desteklemeyi tercih edeceğini belirtiyor. Buna karşın son kararını açıklamış değil. Camiadan yoğun şekilde isminin dile getirilmesi ve desteklenmesi halinde, Süren’in adaylığını duyurabileceği ifade ediliyor. Faruk Süren’in ilk etapta çekimser kalması nedeniyle gündeme gelen bir başka önemli isim daha var.

Mustafa Cengiz pes etmiyor

Cengiz ve ekibinin şu dönemde seçim kararı almak gibi bir niyeti kesinlikle yok. Eğer 21 Şubat’taki duruşmadan erken seçim zorunluluğu çıkarsa, Mustafa Cengiz bir kez daha adaylığını koymayı düşünüyor. Sarı- Kırmızılı kulübün patronu, muhalefet tepkisine rağmen mali tablolarda yaşattığı pozitif gelişmelerle birlikte yeniden seçimi kazanabileceği düşüncesine sahip.

Bir sonraki isim Ali Dürüst

Galatasaray’da daha önce önemli görevlerde bulunan Ali Dürüst, muhalefetin başkan adayları arasında bulunuyor. Bugüne kadar defalarca ismi Galatasaray’da başkanlık makamıyla anılan, ancak her defasında talepleri geri çeviren Dürüst’ün, yine net bir cevap vermediği ve erken seçim sürecinin resmileşmesini beklediği öğrenildi.

Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN