MHK Başkanı'ndan Ali Koç'a dava!
MHK Başkanı İbanoğlu, kendisi hakkında ağır hakaretlerde bulunduğu iddiasıyla Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a dava açtı.  
MHK Başkanı'ndan Ali Koç'a dava!
Fotoğraf : AA

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet İbanoğlu, kendisi hakkında ağır hakaretlerde bulunduğu iddiasıyla Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç hakkında suç duyurusunda bulundu.

İbanoğlu'nun avukatı Yusuf Garip yazılı bir açıklama yaptı. İşte Avukat Garip'in açıklaması:

"Müvekkilimiz Ahmet İbanoğlu, 15.07.2023 tarihinden itibaren Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Bu göreve gelmeden önce de 46 yılı aşkın süre kamu hizmeti görevinde bulunmuştur. Ayrıca 42 yılını aralıksız bir şekilde futbol hakemliği camiası içerisinde geçirmiştir. Görev süresi boyunca da hiçbir kişiye, gruba ya da kuruma yakınlık göstermemiş, mesleğinin getirdiği tüm yükümlülükleri özenle ve titizlikle yerine getirmiştir. Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı olarak da göreve geldiği günden bugüne spor hukukunu, futbol federasyonu kurallarını, tüm ilgili mevzuatlarını, ilke kararlarını, tebliğlerini, genelgelerini ve bugüne kadar uygulanmış teamüllerini uygulayarak görevini son derece tarafsız, adil, şeffaf ve titizlikle yürütmüş ve yürütmeye de devam etmektedir."

ALİ KOÇ NE DEMİŞTİ?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 5 Kasım Pazar günü yapılan kulübün yüksek divan kurulu toplantısında, "Bugün Türkiye Futbol Federasyonu'nun MHK Başkanı Sayın Ahmet İbanoğlu. Ben dedim ya 'Yatarken bizi düşünün, ensenizde bizi hissedin'. Bir araştırma yaptık, Denizli'de tanıyanlardan. İyi bir insan, kötü bir insan değil. Ama karakteri zayıf, omurgasız…Bu bir hakaret değil, bu bir bilgi, gerçek. Onun için biz mütemadiyen 'Türkiye Futbol Federasyonu'na MHK'nın başkanı kim?' diye soruyoruz. Bu arkadaş mevki, makam seviyor. Onun için de verilen her talimatı yerine getirebilecek potansiyele sahip bir karakteri var diyorum. Bu bir hakaret değil, bir tespit. Gerçi o da Ege bölgesinden, Denizlili, o kişiyi Denizli'de bir araştırdık. O yüzden ben hep soruyorum, 'Kim bunun başı kardeşim?' Tabii ki Tolga Özkalfa ortaya çıkıyor. Geçmişte ben ne demiştim? 'Bir evvelki MHK kötüyse onun en önemli iki adamını sen bu MHK'ye getirdin. Bu iş nasıl olacak?" ifadelerini kullanmıştı.Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler