Metin Öztürk: "Şampiyonlar Ligi gibi listem var"
19 Haziran'daki seçimin Burak Elmas ile arasında geçeceğini belirten Metin Öztürk, ekibiyle ilgili iddialı açıklamalarda bulundu.  
Sabah
Metin Öztürk: "Şampiyonlar Ligi gibi listem var"

Seçimde mor renkli oy pusulasıyla yarışacak başkan adayı Metin Öztürk, Sabah Gazetesi'ne özel röportaj verdi. İki dönem için başkanlığa aday olduğunu açıklayan Öztürk'ün açıklamaları şöyle:

"Mustafa Cengiz çok şanslı bir döneme denk geldi. Önceki başkanın hazırladığı takım ve getirdiği hoca şampiyon olunca 30 milyon Euro Şampiyonlar Ligi geliri, sermaye artırımı ve Ndiaye satışı... Tıkandığı dönemde de Bankalar Birliği'nden para geldi ve ödemeler ötelendi. Ancak artık deniz bitti. Zaten Abdurrahim Albayrak da iptal edilen seçim öncesinde beni ve diğer adayları arayıp; '300 milyon TL'niz yoksa aday olmayın' dedi"

BAŞKA ADAY KAZANAMAZ

Teknik direktör konusuna da değinen Öztürk, "Ben ya da Burak Elmas 19 Haziran'da seçilirsek 20 Haziran'da hocamız Fatih Terim'dir. Başka adayların kazanma ihtimalini görmediğim için bunu rahatça dile getiriyorum. Fatih Terim tam bir Galatasaraylı duruşu sergileyip kimseyle çalışma işareti vermiyor" diye konuştu. Ekibiyle ilgili de "Şampiyonlar Ligi gibi liste oluşturdum. Ekibin ahengi var. Bu ekipten en az 2 kişi ileride başkan adayı olabilir" dedi.

46 SPONSORLA İLKİ BAŞARDIK

"Galatasaray göreve çağırırsa Fatih Hoca gelir. Ama Terim üzerinden seçim sürecinde prim yapılması doğru değil tabii."

"İlk defa bir başkan adayı 46 sponsorla göreve talip. Yüzme, yelken ve kürek şubelerine bile sponsorlar bulduk. Stadımız için de 5 sponsor adayımız var. Burak Elmas kazanırsa biz sponsorlarımızı kendisine götüreceğiz. Biz kazanırsak da o getirecek."

"Aşılama çalışmaları hızlandı, seçime 4 binin üzerinde katılım bekliyorum. Seçim benimle Burak Elmas arasında geçer. 10-15 oy fark, sonucu belirleyecek gibi gözüküyor."

Akşam Gazetesi'ne de konuşan Metin Öztürk, şu ifadeleri kullandı;

"BABAMIN OĞLUNU TANIMAM"

"Bu seçimin Fatih Terim ile hiçbir alakası yok. Üyelerin yarısı Fatih Terim'i istiyor, yarısı istemiyor. Başkan adaylarının yarısı Fatih Terim'i istiyor, yarısı istemiyor. Fatih Terim 3 sene sonra 70 yaşında olacak. Biz iki dönem başkanlık, yani 6 senelik bir süreç düşünüyoruz. Fatih Terim 73 yaşında olacak. Bizim 6 sene Fatih Terim ile devam etme ihtimalimiz yok. Çünkü hocanın da futbolcu kadar oyunun içerisinde olması gerekiyor. Fatih Terim, Galatasaray'ın çok önemli bir değeridir. Aynı zamanda futbol aklıdır. Aynı zamanda Divan Kurulu üyesidir. Benim kazandığım şampiyonluklarım yok ama onun çok sayıda şampiyonlukları var. Bu da onu Galatasaray üyeleri arasında daha değerli hale getiriyor. Ama ben başkan olduğumda babamın oğlunu tanımam."

"GALATASARAY'I MACERAYA ATMAM"

"Bu sene biz Fatih Terim ile devam etmeliyiz derken, işin matematiğinden bahsediyorum. 2 hafta sonra kamp, 3 hafta sonra maç var. Galatasaray'ı maceraya atacak kadar çılgın değilim. Galatasaray bu seneyi Fatih Terim ile geçirecek. Hocamız arzu ederse kendisiyle 3 yıllık planımız var. Birinci yıl tek başına takımı götürür. İkinci ve üçüncü yılında ise aynı Derwall nasıl Mustafa Denizli'yi Galatasaray'a kazandırdıysa hocamız da yeni bir Fatih Terim'i Galatasaray'a kazandırır. 3 sene sonra seçim zamanıdır. Kendisine başkanlık da yakışır. Biz de kendi listemizi kurarız, o zaman bir yarış içerisine gireriz. Ama bu üç yıl için yarışa gireceğimiz bir şey yok. O eşortmanını giyer sahaya çıkar biz de takım elbisemizle onun sahada kazandıklarını masada koruruz. Bizde hoca hocalığını bilir, taraftar taraftarlığını bilir. Yönetim yöneticiliğini bilir."

"BANKALAR DEVREYE GİREBİLİR"

Metin Öztürk, kulübün satılma ihtimali ile ilgili ise "Siz böyle borçlanmaya devam ederseniz, kulübü birine satmanıza gerek yok. Borçları ödemediğiniz zaman en çok borcunuz olduğunuz bankalar sizin gayrimenkullerinizle ilgilenmezler. Hisse senetlerini alırlar. İyi bir finansal yapı olmadığı zaman sonu bu olur. Biz bunu engelleyeceğiz." diye konuştu.

BORÇLARI İKİ DÖNEMDE KAPATIRIM

Galatasaray başkan adayı Metin Öztürk, öncelikli hedeflerini anlattı. Öztürk, "Galatasaray başkan adayı olmamın sebebi seçime girecek adayların seçimden 15 gün önce ortaya çıkmasıydı. 2018 Eylül'de aday olma kararı aldım. 2.5 senedir çalışmalara devam ediyorum. Adaylık konusunda 15 günün yeterli olmadığını düşünüyorum. Tüm borçlardan arınmak için 2 dönem gerekiyor. Projelerin bitirilmesi için bu süre kesinlikle gerekiyor." ifadelerini kullandı.

"BURAK BEYİ SEVERİM"

"Eminim Burak (Elmas) bey söylenen rakamlarda sponsorlukları bulmuştur. Ben Burak beyi çok severim. Mutlaka seçildikten sonra o desteği kendisinden alırız. Zaten biz de olur da Burak bey kazanırsa elimizdeki projeleri ve çalışmaları kendisiyle paylaşacağız."

"TÜZÜĞÜN GEREĞİNİ YAPARIZ"

"Seçim iptali konusundan dolayı biz kimseyi ihraç etmeyi düşünmüyoruz. Çünkü bu kararı biz vermeyeceğiz. Biz tüzüğün gereğini yaparız. Kararı kurul verir."

"KURALLAR ÖNEMLİ"

"Bütçe disiplini şart, yapılacak işler için kurallar koyarsanız hiçbir kaos çıkmaz. Kuralsızlık herkes için sıkıntı yaratır. Kurallar gelince Fatih Terim hocamız da rahat edecek. ultrAslan da rahat edecek. Biz de rahat edeceğiz."
Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN