Mehmet Büyükekşi'den flaş açıklamalar!
Türkiye hazırlık maçında Çekya'yı 2-1 mağlup etti. Maçın ardından TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi açıklamalarda bulundu.  
Mehmet Büyükekşi'den flaş açıklamalar!
Fotoğraf : AA

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye'nin Çekya'yı 2-1 mağlup ettiği maçın ardından konuştu.

Büyükekşi yaptığı açıklamada, "Türkiye'de ilk defa; belki dünyada da ilk defa bir hakeme jübile yapıldı. Kolay değil. 2014 ve 2018 Düjnya Kupalarında yarı final yönetti. Hakemlik tarihinde iki yarı final yöneten iki hakemden biri. Avrupa Şampiyonası'nda 2016 ve 2020'de yarı final yönetti. 2015 Şampiyonlar Ligi finalini yönetti. Bunun gibi kıtalararası yönettiği maçlar var. 204 tane uluslararası maç yönetti. Toplam 387 Türkiye Ligi maçı. Toplamda 1678 maç tane yönetmesi dile kolaydır. Biz mutlaka değerlerimize sahip çıkmalıyız. Değerlerimizi korumamız lazım, el üstünde tutmamız lazım. Türk hakemliğinde bir rol model olması lazım. Bu sadece Cüneyt Çakır hocamıza değil diğer hakemlerimize de nasip olur. Kötü örnekten örnek olmaz. Cüneyt Çakır hocamız iyi bir örnek. İyiden örnek olur." dedi.

İki hazırlık maçını da iyi oynadıklarından bahseden Büyükekşi, "Milli Takımımız, her iki maçta da son derece güzel oynadı. Bugün Diyarbakır'da oynamayan oyuncularımızı oynattı. Birçok oyuncumuz fırsat buldu. Sevinçli olduğumuz bir diğer konu da Arda Güler, Tayyip Talha ilk defa oynadılar. Son derece sevindirici bir konu. Arda Güler, çok genç. 17 yaşında bir oyuncu, A Milli Takım formasını giydi. Bu 5-10 yılın takımı demiştim ama belki de 15 yılın takımıdır. 17-18 yaşındaki gençler A Milli Takım'da." şeklinde konuştu.

Taraftarlara bir mesaj yollayan TFF Başkanı, "Bunlar hazırlık maçı. Neticeden çok önemli olan fair-play, dostluk. Buradan mutlu ayrıldık. Maçlar savaş değil. Maçlar dostluktur, kardeşliktir. Türkiye'deki maçların da aynı şekilde gerçekleşmesini istiyorum. Bu stadyum 33 bin kişilik. Tamamen doldurdu. Gaziantep halkına sesleniyorum. Lig maçlarında da doldursunlar." ifadelerini kullandı.

Mehmet Büyükekşi ayrıca, "Türk Milli Takımı'nın bundan sonraki hedefi özellikle 2024 Avrupa Şampiyonası'na katılabilmektir. Bununla ilgili ilk maçımız Ermenistan'da, arkasında Hırvatistan'da bir maç yapacağız. Onu da yine Anadolu'da yapma kararı aldık. EURO 2024 elemelerindeki Hırvatistan maçını Bursa'da oynayacağız. Bursalılar'ı şimdiden davet ediyorum. Hazırlansınlar, Milli Takımı canı gönülden desteklesinler. İnşallah hedef, güzel futbolla, güzel sonuçlar alıp ülkemizi en iyi şekilde Avrupa Şampiyonası'nda temsil etmek. İnşallah daha güzel günleri göreceğiz." diye konuştu.

Çekya maçında 4 futbolcunun ilk defa A Milli Takım formasını giydiğini ve bunlardan birinin Arda Güler olduğunu hatırlatan Büyükekşi, genç oyuncuyla ilgili de şunları söyledi:

"Arda çok özel bir yetenek. Diyarbakır'da da seyirciler 'Arda, Arda' diye tezahürat yaptı, burada da yaptılar. Ama hocamız ne yaptı, kampta olan oyuncuların hemen hemen tamamına yakının Diyarbakır'da ve burada oynattı. Bütün oyuncuların potansiyelini görmek için çaba gösterdi. O yüzden hocamıza da çok teşekkür ediyorum. Bu gençleştirme. İşte Arda gibi 17 yaşında bir oyuncunun A Milli Takım'da oynaması gerçekten son derece önemli. Arda daha iyilerini de yapacaktır. Zamana ihtiyaç var. İnşallah hem kendi takımında hem A Milli Takım'da başarı olur ve yıllarca bu takımın ana direklerinden birisi olur."

 Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
WEBASLAN ÖNERİYOR
www.hazirol.gov.tr adresinde yayımlanmakta olan ve toplumda afet farkındalığını artırmayı amaçlayan eğitim videolarına da AFAD Acil mobil uygulamasından ulaşılabiliyor.
TÜMÜ
WEB ASLAN