Mehmet Büyükekşi açıkladı! TFF'den tarihi karar

13

MEHMET BÜYÜKEKŞİ AÇIKLADI

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi açıklamalarda bulundu. Büyükekşi hakem kararlarını her salı yayıncı kuruluş ekranlarında değerlendireceklerini duyurdu. İşte ayrıntılar...
12

"HER ŞEY ŞEFFAF OLACAK"

Gerek adaylık dönemimde gerekse de göreve geldiğimiz dönemde fair-play'in konuşulduğu, izleyenlerin zevk alacağı bir futbolu oluşturmak için yola çıktık. Hakemlerimizle ilgili iyileştirme geliştirme çabalarına başladık. Düzgün işleyen, itiraz edenlerin bile destekleyeceği bir sistem kurmak istiyorduk. Bu sistem bugünden yarına çok daha iyi olacak. bunun için sabır gereklidir. Her şey çok açık, anlaşılır ve şeffaf olacak. Hakem hataların çok daha az konuşulduğu bir ortam oluşturacağız.
11

"ATAMALARI ALGORİTMA YAPIYOR"

VAR'da teknik olanaklarımızı daha da geliştirdik. Saha ve VAR hakemimizi ayırdık. Hakem VAR iletişimini asgari düzeye indirip sadece fayda odaklı diyaloğa indirdik. Bu yapının ilk iki haftasında yüksek bir verimlilikle işlemesi doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Hakem atamalarımız sayısal gözlemci raporlarının sisteme girilmesiyle algoritmanın yaptığı değerlendirmeyle gerçekleşiyor. Hakem atamaları MHK ve ya TFF insiyatifiyle gerçekleşmiyor.
10

BEŞİKTAŞ'A CEVAP

"Hakem atamalarını algoritma yapıyor. "O hakemi istemiyorum, bu hakemi istemiyorum" sözlerinin karşılığı bizde yok. Bunu herkes böyle bilsin."
9

"BU GÜZEL SİSTEME İNANIN"

Daha fazla maç oynandıkça elimizde daha fazla veri olacak. Henüz 2. haftadayız. Bu güzel sisteme inanmanızı ve güvenmenizi istiyoruz. Sabır ve anlayış rica ediyorum arkadaşlar.
8

TARİHİ KARAR; TV'DE DEĞERLENDİRME

Süper Lig'in 4. haftasından itibaren MHK Başkanvekili ve MHK Hakem Danışmanı, her hafta salı günü yayıncı kuruluşla belirlenen bir saatte haftanın hakem performanslarını görüntülü olarak değerlendirecekler.
7

"HAKEM HAVUZUNU GENİŞLETMEK İSTİYORUZ"

Süper Lig hakem havuzunu genişletmek istiyoruz. Algoritmamızın kriterlerine uyan 1. Lig hakemlerine de Süper Lig'de görev vermeye başlayacağız.
6

"WEB SAYFAMIZ BİZE YAKIŞMIYOR"

"Web sayfamız bize yakışmıyor. 2022 yılına uygun bir web sayfası hazırlatacağız. Hakem ve gözlemci, kişisel verileri ekletmeden tekrar yürürlüğe koyacağız."

5

"BİZ İŞLEYİŞİMİZE DEVAM EDİYORUZ"

Yasin Kol atanmadı ancak ilk 2 haftada maç yöneten hiçbir hakem atanmadı. Biz işleyişimize devam ediyoruz.

4

"BAŞKANLAR KONUŞMASIN, BİZ KONUŞACAĞIZ"

Biz kulüp başkanlarının söylemiyle hareket edersek zaten TFF'nin bir görevi kalmaz. A kulübü derse bu hakemi istemiyorum B kulübü derse bu hakemi istemiyorum. Kim yönetecek bu maçları? Hakemlerle ilgili başkanlar konuşmasın. Biz konuşacağız, yani hakem yöneticileri konuşacak.

3

"BAŞARILI YÖNETEN FAZLA ÜCRET ALACAK"

Bir hakem başarılı maç yönetirse daha fazla ücret alacak, başarısız olursa daha az ücret alacak. Bu sistemi de getirdik.

2

"FAIR-PLAY KURULUBA ATAMA YAPACAĞIZ"

Fair-play kuruluna bu zamana kadar atama yapılmamış. Bu kurula atama yapacağız. Her ay en iyi oyuncuyu, teknik direktörü, takımı ve en centilmen takım ile taraftarı açıklayacağız. Maddi ve manevi de ödüllendireceğiz.

1

"SINIR ZORLANIRSA GEREKENİ YAPARIZ"

Hakemlere sert eleştirilere ceza gelecek mi?

"Biz iyi niyetliyiz ama her şeyin de bir sınırı var. Eğer sınır zorlanırsa, gerekenleri yapmaktan hiç kaçınmayız. Bu kararı almak istemeyiz ama sabrımızı zorlarlarsa yapmaktan geri durmayız."

Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler