"Lucescu 2002'de yaptı..."
Sezonun ikinci devresinin başlamasına kısa bir süre kalan Sabah Gazetesi yazarları önemli değerlendirmelerde bulundu.  
Sabah
"Lucescu 2002'de yaptı..."

Sezonun ikinci devresinin başlamasına kısa bir süre kalan Sabah Gazetesi yazarları 4 büyükleri değerlendirdi.

Levent Tüzemen'in kullandığı ifadeler şu şekilde...

Fikstür avantajı G.Saray'da. Hamza Hoca ve öğrencileri, 18 maçın 10'unu Arena'da oynayacak, Kasımpaşa ve F.Bahçe dışında 6 kez Anadolu'ya çıkacak. Yakalanan kadro istikrarı G.Saray'ın şampiyonluk şansını güçlendiriyor.

Maç mühendisliği doğru yapılır ve rakipler tek tek analiz edilirse G.Saray özellikle evinde kaybetmez. İlk 3 maçta alınacak 9 puan G.Saray'ı havaya sokar. Hamza Hoca, Burak ve Semih'in eksikliğini takım içersinden giderebilir.

Abdurrahim Albayrak'ın dediği gibi yeni transfer yapıp para harcamaktansa oyunculara ödemek şampiyonluk için itici güç olur. Rahmetli Özhan Canaydın, 2002'de başkan olduğunda oyuncular 7 aydır para almamışlardı, Canaydın, maç maç ödedi ve Lucescu'lu kiralık oyuncularla donatılmış Galatasaray şampiyon oldu.

FENERBAHÇELİ GÖZÜNDEN...

GÜRCAN BİLGİÇ

Bizim 4 senedir yaptığımız yorumu, Hamza Hamzaoğlu da tekrarladı; "F.Bahçe oturmuş bir takım. Oyuncular nasıl oynayacaklarını ve nasıl kazanacaklarını biliyorlar." İsmail Kartal ile olan süreçte zaten bu özellikler F.Bahçe'yi liderliğe taşıdı. Tek problem performanstı. Fizik olarak da form olarak da takımın seviyesi düşük kaldı ve ego yönetiminde başarısızlıklar yaşandı. Ancak Mersin ve Başakşehir maçları müthişti. Şampiyon gibi oynadılar. Mahmut Uslu'nun da altını çizdiği gibi ikinci yarının ilk 3 maçında oynanacak oyun F.Bahçe'nin yolunu çizer. Burada sonuçlar önemli değil, oyun kalitesi ve karakteri önemli. Bıraktıkları yerden devam ederlerse ipi çok rahat göğüslerler. Ekibin transfere ihtiyacı yok. Form tutmaya ihtiyacı var. Ancak yaşlanan kadro için muhakkak doğru planlar yapılmalı.

BEŞİKTAŞLI GÖZÜNDEN

METİN TEKİN

Milosevic ve Opare transferleri Beşiktaş için ikinci yarıdan çok gelecekte kullanılacak verimli transferler olarak gözüküyor. Çünkü teknik direktör Slaven Bilic, iki isimden de bahsederken zamana ihtiyaçları olduğunu söylüyor. Yani kısa vadede iki ismin de Beşiktaş'ın oyununda fark yaratmaları zor gözüküyor. Bana göre, sağ bekte oynayan Opare mevkisi nedeniyle Milisovic'e göre daha önce şans bulacaktır. Mevcut kadroya göre fark yaratıp yaratmayacağını da önümüzdeki haftalarda izledikçe göreceğiz.İkinci yarıda ligin büyüklerini zor bir yarış bekliyor. Her zaman vurguladığım gibi şayet finale kafa kafaya gelirlerse şampiyonluk için en belirleyici kriter tecrübe olacaktır. 30. haftada yarışın çözüleceğini ve iki takıma düşeceğini düşünüyorum.Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN