Levent Tüzemen: "Okan Buruk Galatasaray'ın evladı"

7

LEVENT TÜZEMEN'İN SÖZLERİ

Sabah Spor yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray'ın gündemine dair çok çarpıcı yorumlarda bulundu. İşte Tüzemen'in sözleri...

6

"ANLAŞMA GALATASARAY'A İHANETTİR"

Torrent ve ekibine verilen yüksek tazminatta suçlu kim?

Burak Elmas'ın Torrent ile yapmış olduğu anlaşma G.Saray'a yapılmış bir ihanettir. Bir başkan, yardımcı hoca olarak düşündüğü bir insanla böyle bir sözleşme imzalar mı? Yarım sezon görev verilir, gelecek yıl da opsiyonlu olarak kullanılırdı.

5

"KUCAĞINDA TORRENT BOMBASI"

Dursun Özbek ve yönetimi kucaklarında Torrent bombasını buldu. Bu tazminatı Burak Elmas ile Işıtan Gün kendi ceplerinden ödemelidir. Mustafa Cengiz yönetiminin bıraktığı paralarla sorumsuzca transferler yapan Elmas ve yönetimi, Torrent anlaşması ile G.Saray'da büyük tahribat yarattı.

4

"MALİ YÖNDEN DE İBRA EDİLMEZDİ"

Dursun Özbek şimdi bu tahribatı mecburen tamir etmeye çalışacak. Üstelik Burak Elmas'ın gönderdiği Fatih Terim, G.Saray'dan alması gereken 53 milyon TL'lik tazminatı bile almadı. Bu örnek varken Terim'e olan öfkesinden dolayı Elmas'ın, Torrent ile yaptığı anlaşma sorgulanmalıdır. Eğer bugün mali kongre yapılsaydı Elmas ve yönetimi sadece idari değil mali olarak da ibra edilmezdi.

3

"YÜKSEK MALİYETTLİ OYUNCULAR ALINACAKTI"

Yönetimin Torrent operasyonu ve Okan Buruk tercihi için yorumunuz nedir?

Torrent ve Sensibile görevde kalsaydı G.Saray, daha büyük kazıklar yemekle karşı karşıyaydı. Çünkü Torrent'in hesabına göre Babel kulüpte kalacak, birçok oyuncu ile yollar ayrılacak, Barcelona'dan da ismi duyulmayan oyuncular yüksek maliyetle transfer edilecekti.

2

"OKAN BURUK, G.SARAY'IN EVLADI"

Torrent'in oyuncularla kuramadığı iletişim ve yaratamadığı futbol farkı, G.Saray'ın ligi 13. bitirmesine neden oldu. Okan Buruk G.Saray'ın evladıdır. Florya'daki tarlada yetişmiştir, büyük başarılara futbolcuyken imza atıp sayısız kupa kazanmış, UEFA ve Süper Kupa'yı kaldırmış, milli takımla da Dünya üçüncüsü olmuştur.

1

"YENİDEN ÇAĞDAŞ FUTBOL"

Hocalığında Akhisar ve Başakşehir'deki başarıları, oynattığı futbol göz kamaştırmıştı. Okan Buruk'la birlikte G.Saray yeniden çağdaş futbol oynayacak, savunmayı takım halinde yapacak, hücum futbolu öne çıkacak ve en önemlisi altyapıdan çıkacak gençler A takımda forma bulacaktır. Dışarıdan yüksek maliyetli yabancı hoca getirmektense son yıllarda Türk hocaların şampiyon olduğunu düşünürsek başkan Özbek'in tercihi doğru hamledir.

Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN