"Kararı Sneijder verecek"
UEFA'nın ön gördüğü 1+1'lik men tehlikesi Galatasaray'da panik yarattı  
Sabah
"Kararı Sneijder verecek"

Galatasaray'da başkan Dursun Özbek'in UEFA ile ilgili açıkladığı acı reçete sonrası gözler takımın yıldızlarına çevrildi.

Özbek, UEFA'nın G.Saray'a 1+1 yıllık Avrupa'dan men cezası vermek isteğini açıklamıştı. Camianın "Yıldızlarımız bir bir gidecek mi?" endişesi üzerine özellikle Sneijder'in durumuyla ilgili söylentilere menajeri Guido Albers yanıt verdi.

"Siz oyuncunuzu G.Saray'dan başka bir takıma götürecek misiniz?" sorusuna Albers, "Size daha önce de söylemiştim; Wesley, Türkiye'de mutlu. Sadece Wesley değil eşi (Yolanthe) ve ailesi de burada yaşamaktan çok mutlu. Wesley sözleşmesini uzatırken kulübün Avrupa hedefini de dikkate aldı. Eğer ceza gelirse geleceği ile ilgili kararı ben değil Wesley verecektir. Ben kimseyi bir yere götürmüyorum" dedi.

SÖZLEŞMEMİZ 2018'E KADAR
Menajer Guido Albers sözlerini şöyle sürdürdü: "Galatasaray'la 2018'e kadar sözleşmesi olan Sneijder'in hayali ülkesi Hollanda'nın en çok milli formayı giyen ismi olmak... Avrupa Şampiyonası'na katılamadığı için çok üzgün olan Wesley, 2018'deki Dünya Kupası'nda Hollanda ile boy gösterip milli takım kariyerine son vermeyi düşünüyor."

G.SARAY CEPHESİ NE DİYOR?
G.Saraylı yöneticiler Sneijder için hiçbir takımla pazarlık yapmayacaklarını ifade ettiler. Bu ara transferde çıkış opsiyonu 20 milyon Euro olan Sneijder sezon sonunda ayrılmak isterse Galatasaray'a 7.5 milyon Euro bonservis getirmek zorunda. Eğer Türkiye'den bir takım Hollandalı yıldızı satın almak isterse bu rakam 20 milyon Euro... Sarı-kırmızılı yetkililer, "Bizler Sneijder'den son derece memnunuz. İyi ki de sözleşmesini uzattık. Şartlar belli. Sneijder için pazarlığa kapalıyız" ifadelerini kullandılar.

KRİTİK TARİH 12 ŞUBAT
Finansal Fair-Play kurallarına uygun hareket etmemesi nedeniyle Avrupa Kupaları'ndan 1+1 yıl men tehlikesi yaşayan Galatasaray, 12 Şubat'ta son kozunu oynayacak. Kapsamlı bir savunma hazırlayan sarı-kırmızılı yönetim, bu tarihte UEFA Finansal Kontrol Kurulu Yargı Komisyonu ile yapacağı toplantıda erteleme ya da para cezası talep edecek.Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN