Juan Mata: "En büyük isteğim şampiyonluk"

14

JUAN MATA'DAN AÇIKLAMALAR

Galatasaray'ın yeni transferi Juan Mata, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. İşte İspanyol futbolcunun sözleri...
13

"ÇOK GURUR DUYDUM"

İstanbulspor maçında neler hissetti?

"Çok gurur duydum ilk defa Galatasaray formasını giydiğim için. O kadar çok taraftarın olduğu bir dostluk maçında oynamak harika bir histi. Uzun bir aradan sonra benim için önemliydi oynamak. Arkadaşlarımla iyi bir bağlantı kurduğumu gördüm ve oynama şeklimden mutlu oldum."

12

TRANSFER SÜRECİ

"Çok hızlı bir süreç geçti. Çok hızlı bir şekilde imza attım. Kariyerimin bu bölümdende Galatasaray gibi büyük bir kulüpte oynamaya ihtiyacım vardı. Buraya şampiyonluk için gelmek istedim, hızlı bir şekilde geçti süreç.Transfer süreci bitmek üzereydi ve heyecanlıydım. Hızlı bir şekilde uçağa atladım ve geldim buraya."

11

"UZUN ZAMANDIR BAĞLANTIM VAR"

"Türkiye ile ilişkim çok eskiye dayanıyor. İlk milli maçım İspanya ve Türkiye'ydi, Bernabeu'day. İkinci maç da buradaki eski Ali Sami Yen'deydi. O zamandan bağlantım var Türkiye'yle."

10

"GÜZEL BİR KARİYER GEÇİRDİM"

"Valencia'dan Chelsea'ya geçtim, Manchester United'da 8 yıl geçirdim. Çok harika taraftarlar ve sahalar var. Orada da keyif aldım. Güzel bir kariyer geçirdiğimi düşünüyorum. Burada da şehrin tadını çıkarmaya çalışıyorum."

9

"ÇOK BÜYÜK BİR ENERJİ VAR"

"Çok uzun zaman geçirmedim ama büyük bir enerji var burada. Herkes bize yardımcı olmaya çalışıyor. İstanbul'u görmek için fazla zamanım olmadı ama çok büyük bir kültür. Burası gibi büyük bir şehri görmek için zamana ihtiyacım var."

8

"BİZİMLE OYNASA ŞANSLI OLURDUK"

"Okan Buruk ile 2 haftadır falan çalışıyoruz. Çok büyük bir insan. Oyuncularla yakın ilişkiler kuran biri. Hala bizimle antremanlara çıkıyor ve kalitesini gösteriyor. Bizimle birlikte oynayabilse şanslı olurduk"

7

"KADROMUZ KALİTELİ"

"Büyük takımlardan en üst seviyedeki oyuncuları getirmek için büyük efor sarf etti kulüp. Bu yaz için söylüyorum bunu. Kadromuz çok kaliteli. Tahmin ediyorum ki, hocamız da bundan memnun."
6

"ŞAMPİYONLUK İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ"

"Takımın şampiyon olması için birlik olması gerekiyor. Birbirimizi tanımaya devam ediyoruz. Bu tanımanın sonucunda da daha iyi oynamayı öğreniyoruz ve şampiyon olmak için mücadele ediyoruz."

5

"ŞAMPİYONLUK HARİKA OLUR"

"Hocamız ve takım arkadaşlarımla süper Lig'de şampiyon olsak harika olur gerçekten. Bunun için çalışıyoruz zaten. Şampiyon olduğumuzda da taraftarımızla kutlamak yapmak şu an en büyük isteğim."

4

"TARAFTARLAR ÇOK TUTKULU"

"Çok farklı taraftarlar var. Çok tutkulu taraftarlar gördüm ama buraya gelince, iki haftaki lig maçında oradaki taraftarın tutkuyla bizi desteklemesi farklıydı. Tabii ki içerideki maçlarımızda kendimizi göstermek için daha fazla puan kazanmamız için taraftarın bu tutkusu önemli."

3

"SÜREKLİLİĞE İHTİYAÇLARI VAR"

"Kerem ve Yunus, kanatlarda bize çok yardımcı olacak isimler. Gerçekten çok kaliteli oyuncularımız var genç olduklarını düşünürsek. Onlar için sürekli olmak önemli olacaktır. Hem bizde hem de milli takımda. Biraz daha sürekliliğe ihtiyaçları var.""

2

"FARK BENCE MENTALİTE"

"En üst seviyedeki oyuncu ile diğer oyuncular arasındaki fark bence mentalite. En üst seviyede olmak için her gün antrenman yapmak, kendini ciddi şekilde vermek gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra en üst seviyede olurlar diye düşünüyorum. Onlara da bu tarz tavsiye verebilirim."

1

NEDEN 64 NUMARA?

"Annem geçen yıl vefat etti. 1964 doğumlu olduğu ve onu her zaman yanımda hissetmek istediğim için 64 numarayı seçtim"
Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler