İşte Ryan Donk'a sunulan yeni sözleşmenin ayrıntıları
Galatasaray'da Fatih Terim'in gelmesinin ardından adeta yeniden doğan Ryan Donk ile sözleşme uzatma kararı alındı. Ryan Donk'a teklif edilen rakam ve sözleşme süresi de ortaya çıkı.  
İşte Ryan Donk'a sunulan yeni sözleşmenin ayrıntıları

Galatasaray'da ligin ilk yarısını kadro dışı geçiren ve Fatih Terim göreve geldikten sonra 11'in değişmez ismi olan Ryan Donk'la yeni sözleşme yapılacak.

Kontratı sezon sonunda bitecek olan 32 yaşındaki futbolcuya, mevcut kazancı üzerinden yine 1,5 milyon Euro teklif edileceği öğrenildi.

Sözleşmenin 1+1 yıllık olacağı ve oynayacağı maç sayısına göre opsiyon maddesi ekleneceği bildirildi.

TERİM: "DONK'UN GİTMESİNİ İSTEMİYORUM"

Fatih Terim'in Ryan Donk için kısa bir süre önce "Donk her geçen gün daha da iyi oluyor, futbolculuğunun dışında bütün arkadaşlarının da çok sevdiği bir çocuk. Öyle bir yarışın içerisindeyiz ki, hangi futbolcu gelecek, gidecek bunlara bakacak durumda değiliz. Donk'un bize sormadan başka bir takıma gideceğini düşünmüyorum. Donk'u takımda istiyor muyuz? Evet. Takım içerisinde birkaç pozisyonda oynayabilen bir oyuncunun gitmesini istemiyorum tabii ki" açıklamasını yapmıştı.

DONK: "TERİM İLE GÖRÜŞTÜK VE..."

Öte yandan Galatasaray Dergisi'ne konuşan Ryan Donk, Fatih Terim hakkında dikkat çeken açıklamalara yaparak, sarı-kırmızılı takımda önemli bir adam haline gelmesinde, deneyimli teknik adamın etkisinin olduğunu açıklamıştı. İşte Ryan Donk'un o sözleri...

"Fatih Terim ilk geldiğinde sadece ufak birkaç görüşme yapmıştık. Dürüst olmak gerekirse benim bütün sezon oynamadığımı gören ve bunu bilen birinin 'Sinan ve Donk sezonun ikinci yarısı için bizim yeni transferlerimiz olabilir' demesi çok da inandırıcı gelmiyordu. Çünkü 5 aydır oynamıyordum ve sadece maçları izliyordum. Sonra bir gün Antalya kampında Fatih Terim benim yanıma geldi. 'Hazır mısın' dedi. Ben de '5 aydır hazırım sadece oynayacağıma dair bir sinyale ihtiyacım var. Her şeyimi vermeye hazırım' dedim. 'Tamam, göster bana' dedi ve beni oynatmaya başladı. O dakikadan itibaren artık her şeyden daha fazla keyif alıyorum.

DONK: "TERİM, BANA BİR ŞANS VERDİ..."

Fatih Terim'in takımın başına gelmesi Galatasaray kariyerimdeki en anahtar noktaydı. Bana kendimi tekrar gösterme şansını verdi. Ben de ona saygımı bana şans verdiği an sergilediğim performansla göstermeye çalışıyorum. Artık tekrar hedeflerim için umudum var. Çünkü öbür türlü sadece maçları kenarda izleyen biri olacaktım. Terim geldiği günden beri hemen farkını hissettiren biri. Bir kere zaten geçmişi bunu gösteriyor. Biz büyük bir kulübüz ve büyük kulüplerin başlarında geçmişi önemli başarılarla dolu, güçlü karakterlerin olması gerekiyor. Bu, Galatasaray'ın ihtiyacı olan bir şeydi.

DONK: "TERİM, HER ŞEY İLE İLGİLENİYOR"

Fatih Terim her şeyle bizzat kendisi ilgilenen çok farklı, çok özel bir karakter. Sadece saha içinden bahsetmiyorum. Teknik heyetten, aşçılara, güvenlikten, polise kadar her şeyle bizzat ilgileniyor. Kötü durumlara karşı bizi koruyor, bize olumuz bir durumda bunu kendisinin göğüsleyeceğine dair güveni veriyor. Bu sayede biz de takım olarak kendi işimize daha çok odaklanıyoruz. Herkesin başarı yolunda bir görevi var ve takımda çok iyi bir denge var. Beklediğimiz şeylere ulaşmamız için gerekli ortam hazır."

Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Twitter Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN