İşte Galatasaray'ın Mensah teklifi
Mustafa Cengiz yönetimi, oyuncu için iki paket sundu. İlkinde satın alma opsiyonuyla kiralama, ikincisinde de futbolcu takası var. Ganalı ismin Cimbom’u istemesi ise sarı-kırmızılıların en büyük avantajı  
Türkiye
İşte Galatasaray'ın Mensah teklifi
Fotoğraf : AA

Galatasaray ve Beşiktaş, Kayserispor’un yıldız oyuncu Bernard Mensah’ı transfer etmek için karşı karşıya. UEFA’nın FFP denetiminde olan ve kuralların dışına çıkmadan 25 yaşındaki orta sahayı renklerine katmak isteyen sarı-kırmızılılar, renktaşlarına iki opsiyonlu tekliflerini iletti. Kayserispor, Atletico Madrid’den aldığı Mensah’ı, 3,8 milyon avrodan aşağıya vermek istemiyor. Ayrıca Madrid ekibinin sözleşmesine eklettiği sonraki satışında yüzde 40 maddesi oyuncunun maliyetini iyice arttırıyor. Şu ana kadar hiçbir oyuncunu satamayan Galatasaray ise Mensah’ı kadrosuna katabilmek için geliştirdiği iki formülü de Kayserispor’a sundu.

3 milyon avroya çıktı

İlk seçenekte daha önce Luyindama’da benzer bir yol izleyen Cim-Bom mecburi satın alma maddesi ile ‘25 yaşındaki Ganalı oyuncuyu 1,5 milyon avroya kiralayalım seneye ise 1,3 milyon avroya alalım’ teklifini sundu. İkinci alternatif teklif ise ‘Ahmet Çalık, Jimmy Durmaz ve Emre Taşdemir isimlerinden istediğiniz varsa takas yapalım’ şeklinde. Bu öneriler şu an masada. Ancak Beşiktaş’ın da Mensah konusunda ısrarcı olduğu ve 3 milyon avroluk bir teklifte bulundukları biliniyor.

Kayserispor yönetimi kendileri için en avantajlı teklifi değerlendirecek olsa da Mensah’ın Galatasaray’a gitmek istemesi sarı-kırmızılıları masada avantajlı hale getiriyor.

Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN