İşte Burak Elmas'ın listesi
Galatasaray Başkan Adaylarından Burak Elmas'ın listesinde çok değerli iş adamları, girişimciler ve eski yöneticiler var.  
İşte Burak Elmas'ın listesi

Galatasaray'da 4 başkan adayından biri olan Burak Elmas, listesini Divan Kurulu'na teslim etti.

Burak Elmas'ın yönetim kurulu asil listesinde Ali Polat Bengiserp, Mehmet Remzi Sanver, Başak Karaca, Bikem Ardakoç Kanık, Turhan Özen, Burçak Emre Zorlu, Şükrü Köksal Ünlü, Murat Tacir, Mustafa Özgür Kalelioğlu, Özgür Işıtan Gün yer aldı. Açıklanan yedek yönetim kurulu listesinde ise İbrahim Reha Keskin, Selim Sefada, Abdulvahap Gazi Tanrıverdi, Mehmet Polat Kalafatoğlu ve Ahmet Ozan Şener isimlerine yer verildi.

Elmas'ın Denetim Kurulu asil listesinde ise Asaf Savaş Akat, Tolga Erem ve Emre Şehsuvaroğlu bulunurken, yedek listesinde Barış Nane, Anıl Mertol ve Nazımcan Angın isimleri olduğu görüldü.

Burak Elmas'ın Galatasaray Televizyon A.Ş. için verdiği yönetici listesinde, Fenerbahçe'nin 1959 öncesi şampiyonlukların sayılması talebine en sert tepkiyi gösteren isimlerden birisi olan Galatasaray Dergisi eski genel yayın yönetmeni ve gazeteci Mehmet Şenol'un bulunması dikkat çekti.

BURAK ELMAS'IN LİSTESİNDE YER ALAN İSİMLER

Murat Tacir: Borsa İstanbul Yönetim Kurulu (eski) Üyesi ve Takasbank YK Üyesi ve Tacirler Grubu'nun ortağı

Mustafa Yazıcı: Final Four'a kalan Anadolu Efes yönetimlerinde bulunan, Anadolu Endüstri Holding Yönetim Kurulu Üyesi. Georgetown mezunu Yazıcı, Bural Elmas ile birlikte geçmişte Galatasaray formasını giymiş bir basketbolcu.

Tarhan Telli: TT Medical Grubu’nun kurucusu sanayici. Telli TT Custom Choppers şirketi ile Brad Pitt, Jason Statham, Sylvester Stallone gibi isimlere ürettiği özel yapım motorlu araçlarla biliniyordu.

Tuncay İmran: Rus menşeili Rosatom Grubu’nun proje ortağı ve Türkiye'nin en büyük tersanelerinden Kuzey Star'ın sahibi.

Hakan Gümüş: Gayrimenkul Borsası Anonim Şirketi kurucusu ve GİSP Başkanı Gayrımenkul sektörünün önemli ismi.

Mert Yılmaz: İnfo Yatırım Menkul Değerler’in Genel Müdür Yardımcısı ve Bloomberg ve A Para gibi kanallarda çeşitli programlar yapan Öğretim Üyesi.

Kemal Erimtan: Galatasaray Sportif A.Ş.'nin 1997'de birinci sıradaki kurucusu Türk Alman Ticaret Odası Başkanı, eski Galatasaray yönetici ve denetçisi .

Bora Koçyiğit: Riot Games (eski) CEO 'su, girişimci ve E-Spor Federasyonu Kurucu Yönetim Kurulu üyesi.

Ünlülerin avukatı olarak da bilinen Disiplin Kurulu (eski) Başkanı Tayfun Akçay, İKV (eski) Genel Müdürü Can Baydarol, Galatasaray Lisesi'nde ve Üniversitesi de uzun yıllar spor hocalığı yapıp milli sporcular yetiştiren Cumhur Hoca da Burak Elmas'ın ekibinde yer aldı.

Ahmet Arıboğan: Girişimci ve Bilgi Üniversitesi akademik kadrosunda yer alıyor. TFF (eski) Başkanvekili ve Lütfi Arıboğan ve Prof. Deniz Ülke Arıboğan'ın oğlu olan Ahmet Arıboğan geçmişte profesyonel basketbol da oynamıştır.

Av. Okan Demirkan: Türkiye'nin en büyük kurumsal hukuk bürolarından KDK'nın kurucusu. Galatasaray'ın geçmişte CAS'da kazandığı davalarda imzası olan Demirkan şirketler ve spor hukuku alanında katkılar verecek ekipte yer alacak.

Yrd.Doç.Dr. Candan Yasan: Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı ve İstanbul Tahkim Merkezi kurucularından. Galatasaray'ın eski milli basketbolcusu.

Tolga Erem: Kıraça Holding Enerji grup başkanı. Brown Üniversitesi mezunu olan Erem eski Galatasaray Denetim Kurulu üyesi ve Galatasaray Eğitim Vakfı mütevellisindedir.

Halim Neyzi: Türk Amerikan İşadamları Derneği (eski) Başkanı. NATO programlarında yer alan Stone Webster’ın Türkiye temsilciliğini de yapan Halim Neyzi halihazırda uluslararası tenis üzerine ATP ve Grand Slam organizasyonları ile ilgili projeler yürütmektedir.

Halit Tural: Uzun yıllar Galatasaray (eski) Başkanı Özhan Canaydın'ın Liberteks Tekstil grubunda yönetici olarak görev yaptı. Galatasaraylı gençlerin çok sevdiği bir isim olan Halit Tural aynı zamanda Galatasaray forması giymiş eski bir basketbolcu.

Hande Ocak Başev: Dünyanın en büyük dijital ajansı WSI Global yöneticilerinden. “Sadakat Programları” ve dijital süreçlere ilişkin yönetim ekibinde yer alacak.

Ozan Şener: Türkiye'nin global arenadaki en önemli inşaat aktörlerinden, uluslararası havaalanı projelerinin inşaatların üstlenen TAV İnşaat’ın başkan yardımcısı ve Kempsinski grubuyla proje geliştiren Sera Yapı’nın sahibi. Burak Elmas’ın listesinde gayrimenkul geliştirme ve inşaat projelerinde hizmet edecek.

Şükrü Ergün: Dünyanın en büyük endüstriyel boya üreticilerinden olan Jotun’un Türkiye operasyonlarını yöneten Galatasaray'ın eski tecrübeli yöneticilerinden.

Vahap Tanrıverdi: Tekstil sanayicisi ve turizmci. Tanrıverdi birkaç ay öncesine kadar TT Arena'da yer alan 1905 Kültür Sanat Derneği Başkanlığı’nı yürütüyordu.

Sıtkı Korkmaz: Galatasaray Taraftar Dernekleri Federasyonu Başkanı ve Konya'nın en büyük sanayi gruplarından birinin sahibi.Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN