Igor Tudor'a çok ağır sözler
Levent Tüzemen, Galatasaray için açıklamalarda bulundu. Gündem değerlendirmesi  
Sabah
Igor Tudor'a çok ağır sözler

Sabah Gazetesi yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray için açıklamalarda bulundu. İşte o sözler...

Tarih: 14 Ağustos 2017. Galatasaray sezonun ilk maçında Kayserispor'u 4-1 yendi. Maç yorumumdaki 3 ayrıntıyı şöyle vurguladım:

1-Mücadele gücü ve kalitesi yüksek bir oyuncu grubu izledim. Tudor kadroyu yeni oyuncular üzerine kurmuş ve sorumluluğu onlara yüklemiş. Tudor'un yıldızlara yönelik oyun anlayışı, 'Top sizde, bildiğinizi yapın' şeklinde.

2-Galatasaray'ın belli bir oyun sistemi yok. Oyuncular kalitelerine ve kafalarına göre takılıyor.

3-Oyuncu grubunun zekası, yeteneği ve kalitesi Tudor'un bilgisinin çok çok önünde koşuyor.

KAVGACI, KÜSTAH VE SİNSİ BİRİ

Tudor yabancı oyuncuların oluşturduğu oyunla ilgili, 'hafıza kartı'na 8 hafta dokunmadı ve Galatasaray 7 galibiyet ve 1 beraberlik aldı. Fenerbahçe maçında Tudor, "Derbiyi ben kazanacağım" egosuna girip kadroyu ve 4-2-3-1 sistemini bozunca Galatasaray'ın hafıza kartı arızalandı. Galatasaray için Tudor, "Geliyorum" diyen bir kaza değildi. Hırvat hocanın her kötü maç sonrası söylemlerine bakarsanız, ne kadar çapsız, kavgacı, sinsi, küstah, yeteneksiz ve bilgisiz bir hoca olduğunu görürsünüz. Son iki örneği vereyim; Kaybedilen Trabzon maçı sonrası Tudor pişkince bakın ne diyor:

"Biz buraya kendi futbolumuzu oynamaya gelmiştik. Ama onların odaklandıkları duran toplar ile uzun toplardı.." Son Başakşehir yenilgisi sonrası ise bakın Tudor ne diyor: "Kazanmayı hak eden bir Başakşehir yoktu. Adebayor sayesinde kazandılar." Bilgisizliğini ve çapsızlığını örtmek adına kendi egolarını öne çıkaran ihtiraslı Tudor, artık Galatasaray'ın başında kalmamalıdır. Tudor yüzünden Galatasaray sadece yıpranmıyor. Tudor'un, rakipleri hakkında söyledikleri Galatasaray'ı antipatik hale de getiriyor. Belhanda'nın Tudor hakkında söylediği, "Farklı oyun anlayışıyla sahaya çıktık ve kaybettik" ifadesi cesur bir söylemdir. Çünkü 8'de 7 yapan Galatasaray'ın en büyük özelliği kadro istikrarıydı. Tudor'un Fenerbahçe maçından sonra başlattığı sistem ve kadro değişikliği Galatasaray'ı çökertti. Belhanda'nın kendisini eleştirenlere karşı, "Beni neden suçluyorsunuz? Yeterince çalışamadık" demesi, Galatasaray yönetimine yaptığı doğru bir eleştiridir.

BAŞAKŞEHİR'DEN GÖVDELİ GALİBİYET

Başakşehir, Galatasaray'a karşı gerçekten gövdeli bir galibiyet aldı. Bu başarı bir tesadüf değil. Çünkü Başakşehir, Abdullah Avcı'nın yarattığı, birbirini tamamlayan oyunculardan kurulu bir antrenör takımıdır. 4 yıldır da başarı basamaklarını haklı olarak tırmanıyorlar. Bu başarının bir başka yönü de medya ve taraftar baskısının olmamasıdır. Çünkü büyük takımlara karşı kaybedilecek bir maçtan sonra kimse Avcı ve öğrencilerine medya üzerinden 'neden kaybettiniz, nasıl kaybedersiniz?' gibi tepkiler yağdırmaz. Ancak 2000 yılında G.Saray'ın UEFA Kupası finalini izlemiş ve G.Saraylı olan başkan Göksel Gümüşdağ'ın galibiyeti kutlama şeklini yakıştıramadım. Eğer bir kupa ya da şampiyonluk yaşansaydı bu kadar abartılı bir sevinç gösterisi yapılabilirdi. Özellikle internet sitesinden yapılan alaycı paylaşıma da Platini'nin bir sözüyle cevap vereyim; Büyük takımlar kazandıkları kupalar ve şampiyonluklarla övünür, küçük takımlar büyük takımları yenmekle övünür.Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler