"Herkes 'Türkiye bize çıkmasın' diyordu!"
Portekiz basını, Ay-Yıldızlı takımla eşleşmelerini "Yetenekli ve iki kutuplu" yorumu ile duyurdu.  
Sabah
"Herkes 'Türkiye bize çıkmasın' diyordu!"
Fotoğraf : AA

A Milli Takımımızın EURO 2024'teki kuraları sonrasında Portekiz ve Çek basınından dikkat çekici başlıklar geldi.

Medyada Türk Milli Takımı'nın tanıtımı yapılırken Portekiz'in Record gazetesi, "Yetenekli ve iki kutuplu" başlığını seçti. Türkiye'nin güçlü oyun yapısı ve taraftar desteği de vurgulanan haberlerde Record, "Türkiye, ikinci torbadaki takımlar arasında en güçlü rakiplerden. Herkes onlardan kaçmak istiyordu" ifadelerine yer verdi. A Bola ise Türkiye-Portekiz ve Çekya'nın EURO 2008'deki grup eşleşmesini hatırlattı.

TANIDIK GRUP MESAJI

"Biz bu grubu biliyoruz" başlığı atılırken gruptan lider çıkacak takımın da yolu şu ifadelerle değerlendirildi: "Eğer grubu kazanırsak İngiltere, Fransa ve Belçika'dan da kaçacağız. Bu şartlarda grup lideri, Almanya ve İspanya ile yarı finalde rakip olabilir."

SON DÖNEMDE YÜKSELİŞTE

Çekya Milli Takımı kaptanı Tomas Soucek, Türk futbolunun çıkışta olduğunu söyledi. Son takım belli olmasa da dengeli bir grup olacağının altını çizen Soucek, "Türkiye son dönemde yükselişte. Genç oyuncularla dolu iyi bir dönem geçiriyorlar, bir yıl önce onlara karşı oynamıştık. Kesinlikle çok zor bir rakip olacak, ancak onlara karşı başarılı olma şansımız olduğuna inanıyorum" diye konuştu.

HAMBURG ELLERİNDE!

Türkiye-Çekya maçına (26 Haziran 2024) ev sahipliği yapacak olan Hamburg şehrinin gazeteleri de kurada Türkiye'nin kendi bölgelerine çıkmasını mutlulukla karşıladı. 52 bin kişilik Volksparkstadion'un Türklerin elinde olacağına vurgu yapan Hamburger Morgenpost, "Berlin'deki Almanya maçında Türkler atmosfer olarak turnuvaya hazır olduklarını gösterdi" ifadelerini kullandı.

ÇİZME'DE MONTELLA VURGUSU

İtalyan basını, Montella üstünden grup kuralarını yorumladı. Tuttomercato, İtalyan teknik adamın takıma etkisine parantez açarken şunlar yazıldı: "Yetenekle gençlik Türkiye'de birleşti. Hırvatistan'ın olduğu grubu ilk sırada bitirdiler. Yaptıkları gerçekten inanılmazdı. Montella'nın takımın başına gelmesi olumlu sonlandı."Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler