"GS TV'yi bizden ayırmayın, Falcao tek başına yetmez"
Divan kurulu üyesi Turcan Bolayır, GS TV ve Radamel Falcao ve Fatih Terim konusunda açıklamalar yaptı. Eski başkanlardan Dursun Özbek de yönetime seslendi.  
"GS TV'yi bizden ayırmayın, Falcao tek başına yetmez"
Galatasaray Kulübünün eylül ayı olağan divan kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Söz alan Divan kurulu üyesi Turcan Bolayır, GS TV ve Radamel Falcao ve Fatih Terim konusunda açıklamalar yaptı. İşte o sözler...

"GS TV'Yİ KAPATMAYIN"

GS TV benim aşkım, çayımı yudumlarken onu izliyorum. Bunu bizden ayırmayın. İstanbul dışından da izlenmesini sağlayalım. Digitürk ile anlaşmamazlık olabilir. Ben Falcao gibi müthiş bir futbolcuyu getiren kulübün divan üyesi olarak söylüyorum. YouTube'dan kimse seyretmez onu. Oradan sitesini bulup açacak da boğulur insan oradan.

"FALCAO TEK BAŞINA KURTARAMAZ"

Dünyanın en meşhur futbolcularını getiren Galatasaray, en son Falcao'yu getirdi. Falcao flaş oldu ama Falcao, tek başına takımı kurtaramaz. Futbol, kolektif bir oyundur. Sağdan, soldan ortalar açılırsa Falcao işi bitirir. Ancak Falcao, tek başına maç kazandıramaz. Kendi kendine maç kurtarabilen bir adam yoktur.

"KASITLI CEZALAR VERİLİYOR"

Sayın Fatih Terim hoca şöyledir, böyledir hakikaten vazifelerini yapmıştır. Seven var, sevmyen var ama Galatasaray'a kasıtlı cezalar geliyor. Önce bir kulak çekin, o da yok. Ceza vermek için yer arıyorlar. Ceza versen ne olur vermesen ne olur? Galatasaray dimdik ayakta kalır.DURSUN ÖZBEK'TEN MEVCUT YÖNETİME ELEŞTİRİ

Ardından mikrofonu alan Galatasaray eski başkanlarından Dursun Özbek, konuşmasına başladı. 

Dursun Özbek, Divan Kurulu toplantısında şu sözleri kullandı; 
Galatasaray Divan üyesi olarak bir önerim var. Galatasaray Divan'ı olarak buradan taa Florya'ya, Riva'ya, Beşiktaş'a, Kadıköy'e, Kayseri'ye uzanacak bir alkış istiyorum. Bu ses, Divan'ın sesidir. Duyan duyacaktır. Yönetimi devretmemizin üzerinden 1.5 yıl geçti. Bu zaman zarfında da buluşma fırsatımız olmadı. İlerleyen günlerde Galatasaray'ın maddi olarak zor günler yaşayacağını gördüğüm için söz aldım. İsterim ki Galatasaraylılar gerçekleri görsünler. Bizi bekleyen riskleri görmenizi istiyorum. Çünkü siz Galatasaray Divan üyesisiniz.

''RİVA PROJESİNDE TESLİM YAPILMIYOR''

Galatasaray'ın bir dünya devi yolunda ilerlediğini hepimiz görüyoruz. Galatasaray'ın çok sağlam temellerin üzerinde oturması gerekiyor. 114 yıldan beri bu böyleyse bizim de 100 yıl daha ileri devam etmesini sağlamamız gerekiyor. Sayın başkanın da bazen bahsettiği gibi Riva-Florya projesi, kulübün borçlarını sıfırlayacak bir projedir. Satışlar gerçekleşiyor. Endişemiz ne? Yer teslimi yapılamıyor. İhalesi yapıldı, avansları ödendi ama teslim yok.

''GALATASARAY'IN NİYE 3-4 BÜYÜK KAT TESİSİ YOK?''

Paramız yok sözleri geçerli değildir. Galatasaray için geçerli değildir. Galatasaray tüm projelerini parayla mı yapmıştır? Florya'yı bir gezsinler. Konaklama tesisleri var, başka şeyler var. Rakiplerimizin 3-4 kat büyük tesis yapma imkanı varken Galatasaray'ın niye yok? Burada niyet önemli. Değerli Galatasaraylılar, konuştuklarımı dinliyorum da... Ben sıkıntıyı ifade ettim de yeteri kadar ifade edebildim mi acaba diye kafamda bu soru dolaşıyor. Tam ifade edecek şekilde olamadım. Türkçem müsade etmedi, anlatamıyorum.

''OTELİN YANINDAN GEÇERKEN YÜZÜMÜ ÇEVİRİYORUM''

Mecidiyeköy'deki otel projesi... Şahsi olarak 20 milyon dolar kredi aldım. Bu otelin cephesi kapandı. İnşaatın devam etmesi için Deniz Bank'tan kredi alındı. Her şey hazırdı. Mobilyası falan bile. Burası harekete geçirilmelidir. Sayın başkan buraya 20 aydır bir çivi çakılmadı. Oradan geçerken yüzümü çevirerek geçiyorum. İçeri girmeye cesaret edemedim. Galatasaray'a yakıştıramıyorum. Başlamış bir proje, bitirmek lazım. Hala Dursun Özbek kefaleti mevcuttur ama sesimi çıkartmıyorum. Çünkü bu bir Galatasaray projesi.

''NE YAPTIK, YENİ ARSA MI ALDIK?''

Galatasaray Futbol Kulübü, Galatasaray Spor Kulübü'nün anasıdır. Bugün Galatasaray nereye gidiyor? Spor Kulübü derneği, zaman zaman Galatasaray A.Ş'den destek almıştır. 2016 yılında bu borçlanma 55 milyon TL idi. Şimdi ise 515 milyon TL... 10 misli. Ne yaptık da bu oldu ya? Yeni bir arsa mı aldık, ne yaptık? Ne yapıldığı meçhul. Belki yönetim bir cevap verir.
Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Twitter Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN