N GS Haberleri - Galatasaray'da Porto modeli! Parlat ve sat... - Futbol
Galatasaray'da Porto modeli! Parlat ve sat...
Fatih Terim yönetimindeki Galatasaray; Yunus Akgün, Mustafa Kapı, Ali Yavuz Kol, Gökay Güney ve Atalay Babacan'ı da parlatmak istiyor. Model 6 ay gibi kısa bir sürede 11 milyon avroya satılan Ozan Kabak!  
Türkiye
Galatasaray'da Porto modeli! Parlat ve sat...

Büyük kulüplerin hemen hemen her sezon dillendirdiği ancak hayata geçiremediği Porto ve Ajax modelleri Galatasaray'da ışık buldu.

Sarı-kırmızılılar 6 ay gibi kısa bir zaman diliminde Ozan Kabak'ı kazandı ve Avrupa futboluna kazandırdı. Ve bu kazanımlardan kulübün kasasına giren para ise 11 milyon avroydu. Aslan, Porto ve Ajax'ın bul-parlat-sat felsefesinin yıllardır ekmeğini yiyor ve yemeye de devam ediyor. Aslan da aynı yolda ilerlemek istiyor. Cimbom'un yol haritasında altyapıdan gelen yeni isimler var.

Yeni Aslanlar

Teknik direktör Fatih Terim'in sezon başında söylediği 'futbol kültürü oluşturacağız' sözlerinden hareketle bu yıl gençlere daha fazla ağırlık verilmişti. Şimdi ekilenleri toplama ve kulübü rahatlatma dönemi olarak görülüyor. Sarı-kırmızılılar, Yunus Akgün, Mustafa Kapı, Ali Yavuz Kol, Gökay Güney ve Atalay Babacan gibi isimleri piyasaya sunmak istiyor. Anderlecht, şimdiden Yunus'a kancayı taktı. Mustafa, Atalay, Ali Yavuz, Gökay gibi isimlerin de gelecek sene Terim'in şans vereceği ve futbol piyasasına süreceği oyuncular olarak değerlendiriliyor.

 

Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Twitter Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN