N Galatasaray'da acil kaynak arayışı! Akbaba ve Nagatomo... - Futbol
Galatasaray'da acil kaynak arayışı! Akbaba ve Nagatomo...
Galatasaray'da 75 milyonluk ödeme yapan yönetimin önünde şimdi de Alanyaspor ve Inter'e ödenmesi gereken para var. Alanya'ya 3.5 milyon lira, İtalyan temsilcisinin hesabına ise nisan sonuna kadar 1.5 milyon euro yatırılması şart.  
Akşam
Galatasaray'da acil kaynak arayışı! Akbaba ve Nagatomo...

Bu hafta 75 milyon lira ödeme yapan Galatasaray yönetimi, borçsuzluk belgesini elde ederek ilk tehlikeyi savuşturdu.

Mustafa Cengiz önderliğindeki Galatasaray, Emre Akbaba ile Yuto Nagatomo için Aytemiz Alanyaspor ve Inter'e bu ay vermesi gereken bonservis bedelleri için acil kaynak arayışına başladı. Emre Akbaba için Aytemiz Alanyaspor'a 3.5 milyon lira ödemek zorunda olan Galatasaray yönetiminin, Yuto Nagatomo için ise Inter'e 1.5 milyon euro yollaması gerekiyor

HEM KRİZ HEM ÖDEMELER

Mustafa Cengiz ve yönetimi idari (yönetsel) bakımdan ibra edilmezken ödemelerin nasıl gerçekleşeceği tamamen soru işaretine dönmüştü. Borçsuzluk kağıdının alınmasının ardından sıra bonservis ödemelerine geldi. Bonservis taksiti ödemelerinin gecikmeye düşmesi halinde Galatasaray, başka bir tehlike ile karşı karşıya kalacak. UEFA'yla yapılan anlaşma da riske girebilir. Bu sebeple yönetim bir yandan ibra kriziyle uğraşırken diğer taraftan ödemeleri yapmaya çalışıyor.

YEPYENi YAPTIRIMLAR

Hatırlanacağı üzere önceki gün, "31 Mart 2019 tarihine kadar ödenmesi zorunlu 75 milyon TL ödenerek; 2019-2020 sezonu UEFA Avrupa ve Ulusal Kupalara katılım için şart olan borçsuzluk belgesiyle, UEFA Kulüp Lisansı için gerekli koşullar yerine getirilmiştir. Camiamıza ve Kamuoyuna saygıyla duyurulur" açıklaması yapılmıştı. Ancak bonservis taksitlerinde sorunlar yaşanması halinde UEFA'dan yepyeni yaptırımlar gelebilir. Bu sebeple herkes dört koldan nakit arıyor.

 

Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Twitter Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN