Galatasaray'da 2019 mutluluğu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yabancı sayısında 2019 sonrasını işaret etmesi Galatasaray'ı rahatlattı.  
Milliyet
Galatasaray'da 2019 mutluluğu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yabancı sayısı konusundaki tartışmalara nokta koyması, 11 yabancıyla sahaya çıkıp bu konudaki tartışmayı başlatan Galatasaray'a rahat bir nefes aldırdı.

Sarı-kırmızılı kulüp, bu açıklamayla beraber belirsizliğin büyük ölçüde giderilmesinden memnun... Galatasaray önlemlerini şimdiden almaya başlarken, mukavelelere baktığımızda aslında çok da etkilenmeyecek. Çünkü Galatasaray'da, 2018-2019 sezonunun sonunda yabancılardan beşinin sözleşmesi bitiyor.

Mukavelesi sona erecek olan Denayer, Carrasso, Donk, Linnes ve Latovlevici, zaten Cim-Bom'un elini rahatlatacak. Yeni kuralın uygulanmaya koyulacağı 2019-2020 sezonuna bu şekilde hazırlıklı girmiş olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın değişiklik için 2019 sonrasını işaret etmesiyle sadece Galatasaray değil, bütün kulüplerin de eli rahatlayacak. Böylece, bu sezon ara transferde ve yaz döneminde yerli futbolcular konusuna kıyasıya bir rekabet yaşanmayacak. Bu da kulüplerin kasasını zorlamayacak. Önlerinde 1.5 yıllık çalışma sürelerinin bulunacağını dile getiren sarı-kırmızılılar, son dönemde ortaya atılan yerli futbolcular konusunun bu şekilde kapanacağını öngörüyor.

Kaç yabancı olacak?

Galatasaray adımlarını netleştirmek için 2019'da yürürlüğe girecek olan yeni sistemde kaç yabancının sahada olacağı ve kaç futbolcu ile sözleşme yapılabileceğinin netleşmesi bekleniyor.

Bunun için de Kulüpler Birliği ile Türkiye Futbol Federasyonu arasında önümüzdeki günlerde yapılacak toplantı merakla bekleniyor. Ancak bundan sonra yabancı transferi de kolay görünmüyor.

31 MAYIS 2019'A KADAR SÖZLEŞMESİ BİTENLER

Martin Linnes: 31 Mayıs 2019'a kadar mukavelesi devam ediyor.

Jason Denayer: Manchester City'den kiralanan Belçikalı sezon sonu dönecek.

Cedric Carrasso: Fransız kalecinin mukavelesi bu yılın sonunda bitiyor.

Iasmin Latovlevici: 1+1 sene sözleşme yapılan Rumen futbolcunun sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. Opsiyon kullanılması durumunda bile 2019 sezon sonunda mukavelesi sona eriyor.

Ryan Donk: Hollandalı oyuncunun 31 Mayıs 2018'de sözleşmesi bitiyor.

Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Bizi Takip Edin :
Webaslan Twitter Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN