Galatasaray'a yeni sponsor
Galatasaray Kulübü, basketbol ve voleybol takımlarının teknik sponsorluğu için spor giyim markası ile anlaşma sağladı. Açıklamalar...  
Anadolu Ajansı
Galatasaray'a yeni sponsor
Galatasaray Kulübü, basketbol ve voleybol takımlarının teknik sponsorluğu için spor giyim markası Champion ile sözleşme imzaladı.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Basın Toplantı Odası'nda gerçekleştirilen sponsorluk anlaşmasının imza törenine, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, yönetim kurulu üyeleri Adnan Öztürk ve Mehmet Cibara, İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, Champion Avrupa Başkanı Sauro Mambrini, Champion Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Dimitris Matemtzis ile sarı-kırmızılı basketbol ve voleybol takımlarının teknik heyet ile oyuncuları katıldı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Aysal, Champion markası ile yaptıkları sponsorluk anlaşmasından mutluluk duyduklarını belirterek, "Galatasaray'da sponsorluk olayı özellikle amatörler şubeler için son derece önemli. Futbol profesyonel sistem içerisinde kendi başarısını getirileriyle karşılayabiliyor. Ama özellikle basketbol, voleybol ve diğer amatör şubelerde sponsorlarımız son derece önemli. Onların desteği olmazsa, başarıyı yakalayamayız. Gayet tabi bir kulüp ne kadar büyük olursa, ne kadar prestijli olursa ve ne kadar iyi organizeyse sponsorların ilgisini de o nispette çekiyor. Ama burada sponsorların miktarından ziyade, sponsorun kalitesi önemlidir. Kulüpler büyüdükçe sponsorların kalitesi de büyür" diye konuştu.

Champion Avrupa Başkanı Sauro Mambrini ise, Avrupa'nın en büyük kulüplerinden biriyle önemli bir anlaşma yaptıklarını anlatarak, "Sadece Türkiye'nin değil, Avrupa'nın da en büyük spor kulüplerinden olan Galatasaray ile böyle bir anlaşma yapılması bizi gerçekten çok heyecanlandırmakta. 1919'da New York'ta kurulan Champion, dünyadaki en iyi atletik giyim markalarından biri olduğunu kanıtlamış olmasına rağmen, özellikle 100. yıl dönümüne yaklaştığı bir dönemde Galatasaray gibi büyük bir kulüple anlaşma imzalamış olmaktan dolayı çok mutluyuz" ifadelerini kullandı.

Lutfi Arıboğan ise yaptıkları anlaşma çerçevesinde Champion'un 2015 yılına kadar, altyapılarla birlikte Galatasaray basketbol ve voleybol takımlarının ihtiyaçlarını karşılayacağını dile getirdi.

Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN