N Galatasaray, TL'ye dönüyor! - Galatasaray Haberleri - Futbol
Galatasaray, TL'ye dönüyor!
Kulüpler Birliği Vakfı'nın Maslak'taki ofisinde düzenlenen toplantıda Türkiye'deki Türk teknik adam ve futbolcuların sözleşmelerinin Türk Lirası'na çevrileceği ve Türk Lirası'nın değer kazanmasının hedeflendiği açıklanmıştı. Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay konuyla ilgili olarak GS TV'ye açıklamalarda bulundu.  
Galatasaray, TL'ye dönüyor!

Toplantı sonrası Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, toplantıda ele alınan konuları ve Türk Lirası kararını Galatasaray Televizyonu'na değerlendirdi.

Günay'ın açıklamaları şu şekilde:

"Bugünkü toplantıda bir dizi önemli konu görüşüldü. Bunlardan bir tanesi de, Türk Lirası'nın kıymetini koruma hakkındaki 32 sayılı karar çerçevesinde, sözleşmelerin Türk Lirası üzerinden yapılması konusu üzerineydi. Bu kapsamda yerli futbolcu, antrenör ve menajerlerin sözleşmelerinin kulüpler tarafından ele alınması konusunda bir mutabakat sağlandı. Bu konuda da bütün kulüpler ortak hareket etme kararı aldı. Döviz üzerinden yapılan mevcut sözleşmeler Türk Lirası'na çevrilecek ve Türk Lirası üzerinden yenilenecek. Bu sezon itibarıyla geçerli olacak. Zaten burada bir zorunluluk var. Türk Lirası'nın kıymetini koruma hakkındaki 32 sayılı karar çerçevesinde, bütün sözleşmelerin bu şekilde Türk Lirası'na çevrilmesi yasal bir zorunluluk."

Toplantı sonrası Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, toplantıda ele alınan konuları ve Türk Lirası kararını Galatasaray Televizyonu'na değerlendirdi.
Günay'ın açıklamaları şu şekilde:
"Bugünkü toplantıda bir dizi önemli konu görüşüldü. Bunlardan bir tanesi de, Türk Lirası'nın kıymetini koruma hakkındaki 32 sayılı karar çerçevesinde, sözleşmelerin Türk Lirası üzerinden yapılması konusu üzerineydi. Bu kapsamda yerli futbolcu, antrenör ve menajerlerin sözleşmelerinin kulüpler tarafından ele alınması konusunda bir mutabakat sağlandı. Bu konuda da bütün kulüpler ortak hareket etme kararı aldı. Döviz üzerinden yapılan mevcut sözleşmeler Türk Lirası'na çevrilecek ve Türk Lirası üzerinden yenilenecek. Bu sezon itibarıyla geçerli olacak. Zaten burada bir zorunluluk var. Türk Lirası'nın kıymetini koruma hakkındaki 32 sayılı karar çerçevesinde, bütün sözleşmelerin bu şekilde Türk Lirası'na çevrilmesi yasal bir zorunluluk."Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Twitter Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN