Faruk Süren: "Prandelli acemi"
Galatasaray eski başkanlarından Faruk Süren, sarı-kırmızılı gündemi değerlendirirken Cesare Prandell için ilginç ifadeler kullandı.  
Faruk Süren: "Prandelli acemi"

Türk futbolu ve Galatasaray'ın en başarılı başkanlarından birisi olan Faruk Süren, sarı- kırmızılı kulübün özellikle transfer konusunda iyi yönetilmediğini söyledi.

Fotomaç'a açıklamalarda bulunan ve sarı-kırmızılı takımın yeni sezon öncesi artıları ve eksilerini değerlendiren Süren, "Bugün başta transferler olmak üzere bazı hatalar konuşuluyor. Ama transferdeki hatalar bugünün değil, geçen sezon başladı. İsabetsiz transferler yapıldı. Yabancı statüsünün ne olacağı zaten belliydi. Buna rağmen birçok oyuncu alındı. Şimdi geçtiğimiz sezon alınan oyuncular gönderilmeye çalışılıyor. Büyük paralar ödenip alınan Dany, Eboue, Ontivero gibi isimlere kulüp bulunamıyor. Burada bir yanlışlık var" dedi. Faruk Süren sorunun profesyonel davranılmamasından kaynaklandığını kaydetti.

GELECECEĞİ SAHADAKİ BAŞARIYA BAĞLI
Kendi döneminde 'futbol şubesi' anlayışına son verdiklerini ve Futbol AŞ ile Sportif AŞ'yi kurduklarını kaydeden Süren sözlerini şöyle sürdürdü: "Sayın Başkan Ünal Aysal sürekli olarak profesyonellikten bahsediyor ama bu konuda somut adımlar atılmıyor." Aysal'ın geleceğinin futboldaki başarıya endeksli olduğunu anlatan efsane başkan, takımın başına geçen Prandelli ile ilgili ise, "Sadece İtalya'da çalışmış bir teknik direktör ve yurt dışı tecrübesi yok. Bu anlamda acemi gibi görünüyor ama bu durum lehine de olabilir" diye konuştu.

SÜLEYMAN SEBA ÖRNEK ALINMALI
Galatasaray eski başkanı Faruk Süren, Süleyman Seba'nın ölümü nedeniyle çok üzgün olduğunu ifade etti. "Süleyman ağabey çok uyumluydu. Kişisel menfaatleri ile sporun genel menfaatlerini karıştırmaz ve her iki kulvarı birbirinden ayırırdı" diyen Süren, "Yönetimler artık Süleyman Seba'nın öncü olduğu yoldan gitmeli" ifadesini kullandı.Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN