Derbi özel planı: Sneijder...
Galatasaray teknik heyeti, Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder'i Fenerbahçe maçına kadar hazır hale getirmek için kolları sıvadı.  
Vatan
Derbi özel planı: Sneijder...

Galatasaray'da Cesare Prandelli ile başlayan yeni dönemde kilit isim Wesley Sneijder olacak. Ancak Hollandalı yıldızın Dünya Kupası'nda takımı ile birlikte yarı final oynaması nedeniyle İstanbul'a gelişi gecikirken teknik heyet de Sneijder'i F.Bahçe maçına kadar kendine getirebilmek için özel bir çalışma yapıyor.

Yorucu bir sezonun sonrasında Dünya Kupası'nda da üst düzey maçlar çıkaran Sneijder kısa bir tatilin ardından yeniden çalışmalara başlamak için İstanbul'a döndü. İşte bu sıkıntılı süreç için Prandelli de ekibi ile birlikte kolları sıvadı ve üç ayrı konu başlığından oluşan bir düzenlemeye gitti. Tatilde bile yakın arkadaşı kick boksçu Gökhan Saki ile çalışan Hollandalı sağlık heyeti, kondisyonerler ve Prandelli tarafından yapılan 10 günlük programa tabi tutulacak.

1- Sağlık: Sneijder için beslenme programı oluşturulurken tatil döneminin ardından idmanda yaşanabilecek sakatlıklara önlem olması amacıyla da yakın takip uygulanıyor.

2- Kondisyon: Oyuncunun tatil sonrasında bir an önce üst düzeydeki fiziki formuna ulaşabilmesi için kollar sıvanırken oluşturulan detaylı çalışma listesi de Prandelli'nin yardımcıları tarafından idmanlarda uyulanmaya başladı.

3- Taktik: Taktik bölüm tamamen Prandelli'ye ait. İtalyan hocanın özellikle hücumdaki beyni durumundaki Sneijder, geride kalan zaman içinde yeni hocasıyla çalışamadı. Taktik idmanlarda yer alamayan Sneijder'e bire bir konuşmalar da yapan Prandelli bu açığı kapatıp aklındakileri de yıldızına aktarmak için büyük çaba harcıyor.Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN