"Deplasman yasağı iyi ki..."
Olaylı Beşiktaş-Galatasaray derbisi sonrası NtvSpor'a katılan Galatasaray İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan yaşananları değerlendirdi.  
Webaslan.com
"Deplasman yasağı iyi ki..."

Olaylı Beşiktaş-Galatasaray derbisi sonrası NtvSpor'a katılan Galatasarayİcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan yaşananları değerlendirdi.

Tasvip edilecek şeyler yaşanmadığının altını çizen Lutfi Arıboğan; "Türkiye hareketli günler geçiriyor ve bu spora yansımaması gerekiyor. Aslında biten bir maçın son dakikalarında böyle bir sıkıntı yaşandı. Ama güvenlik görevlilerin sağduyulu davranışı sonrası doğabilecek kötü sonuçlarengellenmiş oldu" dedi.

"YASAK İYİ Kİ YÜRÜRLÜKTEYDİ"

Çıkan olayların sebebini çeşitli noktalara dayandıran Arıboğan; "Sportifrekabetin artması ve bu tip olayların yaşanmaması için yöneticilerin, teknikdirektörlerin ve oyuncuların son derece sağduyulu olması şart. Sporalanında bu kadar reaksiyona uğramamız sanırım spor kültürünü içimize sindiremememiz olmasıdır. Rekabeti seviyoruz ama sporun temel direklerini henüz oturtamadığız aşikar. Eğitim tabii ki önemli ama bazen eğitimli kişilerin de bu tarz olaylara eşlik ettiğini görüyoruz" ifadelerini kullandı.

Arıboğan son olarak deplasman yasağı için görüşlerini dile getirirken; "Evet bugün deplasman yasağı vardı ve iyi ki yürürlükteydi. Bu konuda gerçekçi olmak gerek. İki takımın taraftarı bugün sahada olsaydı daha büyüksonuçlara yol açabilirdi" dedi.

Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Twitter Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN