Büyükekşi'den mesajlar; yayıncı, hakem, sistem...
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, beIN Sports yetkilileriyle birlikte açıklama yaptı. Büyükekşi, yayıncı kuruluş ve hakemler konusunda çarpıcı ifadeler kullandı.  
Büyükekşi'den mesajlar; yayıncı, hakem, sistem...
Fotoğraf : AA

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, yayıncı kuruluş beIN Sports yetkilileriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında açıklamalar yaptı. Büyükekşi'nin açıklamalarından Sporx'in derledikleri şu şekilde:

KURULLARIN İSTİFASI

Büyükekşi, "Tüm kulüplerimizle yaptığımız istişareler sonucu yol haritamızı belirlemiştik. Kısa zamanda Türk futbolu için radikal adımlar attık. Yeni dönemde birlikte tüm kurullarımızı yeniden oluşturmak için bizzat yaptığım çağrı ile tüm kurullar istifa etti. Hepsine teşekkür ediyorum" dedi.

"YAYINCI KRİZİNE ÇÖZÜM BULDUK"

TFF Başkanı, "7. günümüz dolarken en önemli adımlarımızdan biri de yayıncı krizine çözüm bulduk. Bu anlaşma ana gelir kaynaklarımızın büyük bir kısmını Anadolu kulüplerimiz başta olmak üzere büyük bir gelir kaynağı olacak" ifadesini kullandı.

Büyükekşi anlaşmanın rakamsal boyutu için de, "İlk anlaşma 2 Milyar 50 Milyon TL olarak bize geldi. Bu anlaşmayı geldikten sonra 2 Milyar 200 Milyon TL'ye çıkardık. Dizileri 140 ülkeye, futbolumuzu 105 ülkeye satıyoruz. Bunu arttırmamız lazım. Marka değerimizi arttırırsak, ülke tanıtımına da katkı yaparız" dedi.

BAŞKANLARA ÇAĞRI

Öte yandan Büyükekşi başkanlara da büyük görevler düştüğünü hatırlatarak, "Futbolun geleceğini garanti altına almak için kısa bir hatırlatma yapmak istiyorum. Kulüplerimizin mali gerçeklere göre hareket etmesi lazım. Burada başkanlara çok büyük iş düşüyor" açıklamasını yaptı.

HAKEMLİK SİSTEMİ İÇİN MESAJ

Türkiye'de çok tartışılan hakemlik sistemi için ise Büyükekşi, "Bugüne kadar yapılmayan hedefleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Yeni planımız hakem sisteminin değişmesi ve kurullarımızın belirlenmesi. Yıllardır çözülemeyen bir sorunu çözmeye adayız ve bunu birlikte çözmek istiyoruz. Birlikte çalışarak kısa zamanda birçok sorunu çözerek yolumuza devam etmek istiyoruz" dedi.

"İZ BIRAKMAK İSTİYORUZ"

TFF Başkanı, "Bir yılın sonunda Türk futbolunda izler bırakan bir yönetim olmak istiyoruz. İyi niyetle güzel şeyler yapmak için buraya geldik" dedi.

"VAR HAKEMİ İLE SAHA HAKEMİNİ AYIRACAĞIZ"

Büyükekşi ayrıca, "Tek hedefimiz, Türk futbolunu layık olduğu yere getirmek ve marka değerini arttırmak. Şeffaf, adil, kamuoyunda karşılık bulacak şekilde kurullarımızı oluşturacağız. En doğru ve tarafsız kararları almak için hiç durmadan çalışmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

BEIN CEO'SU OBAIDLY: "TFF KAÇAK YAYINLAR İÇİN ÖNLEM ALACAK"

Dıgıtürk Üst Düzey Yöneticisi Yousef Al-Obaidly ise yaptığı açıklamada, "Türk futbolunun yayın gelenekleri hızla devam ediyor. Biz anlaşmaya vardığımız için çok mutluyuz. Süper Lig ve 1. Lig'in tek yayıncısı olmaktan dolayı çok mutluyum. Emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum." dedi.

"105 ÜLKEDE YAYINLANIYOR"

Süper Ligi daha fazla ülkede yayınlamak istediklerini belirten Al-Obaidly"Hepinizin bildiği gibi vakit alacaktır. İki tarafında birbiriyle çalışmak için gösterdiği eforu görüyoruz. Ligin en iyi şekilde yayınlamak için çok tutkulu bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Dünyanın diğer ülkede yayınlanması için elimizden geleni yapacağız. Şu anda 105 ülkede yayınlanıyor. Daha fazla ülkede Türk bayrağını dalgalandırmak için çalışacağız." açıklamasını yaptı.

"KAÇAK YAYINLAR İÇİN ÖNLEM"

TFF'nin kaçak yayınlar için önlem alacağının sözünü aldıklarını belirten BeIN CEO'su, "TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi kaçak yayınlar için önlemler alınacağını söyledi. Bu kararımızda etkili oldu. Türk futbolu için uzun gelecekte burada çalışmaya devam etmek istiyoruz." açıklamasını yaptı.

Al-Obaidly son olarak, "Yeni bir sayfa açıyoruz. Yeni TFF başkanı, Süper Lig ve 1. Lig kulüpleriyle çalışmak için sabırsızlanıyoruz. Bize gösterdiğiniz ilgi ve alaka için çok teşekkür ediyoruz." diyerek sözlerini noktaladı.Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN