Burak Elmas: "Fatih Terim'e karşı ciddi bir operasyon yapılıyor"
Galatasaray'da başkan adaylarından Burak Elmas, Tivibu Spor'da açıklamalarda bulundu  
Webaslan.com
Burak Elmas: "Fatih Terim'e karşı ciddi bir operasyon yapılıyor"

Galatasaray'da mayıs ayında gerçekleştirilecek başkanlık seçiminde başkan adaylarından Burak Elmas, Tivibu Spor'da soruları yanıtladı. İşte o sözler...

"Galatasaray tarihinin en zorlu dönemi olabilir bu ama bizim gibi Galatasaray'ı gönülden seven, evi ve ailesi kabul eden insanlar için de Galatasaray'ın böyle bir dönemde yalnız bırakılması, çözüm üretilmeye çalışılmaması söz konusu olamaz.Arkadaşlarımızla birlikte bu çözümün erkenden oluşmasını hedefledik. Bu çözümün oluşmadığını görünce, biz kendimiz elimizi taşın altına koymaya ve Galatasaray'ın bu zor döneminde, mücadele etmeye karar verdik."

"Ocak 2018'deki seçimde, ben son anda Mustafa Cengiz'in arzusuyla Sportif A.Ş.'de görev aldım. Atama yapıldığı zaman, ilk gün ayın Cengiz'e boş tarihli, imzalı istifa mektubumu teslim etmiştim. Bu koltuklar, Galatasaray'ın koltuğudur. Hizmet edemediğiniz zaman, bu koltukları işgal etmemeniz gerekiyor. Ben hep buna inandım. "Çok hareketli bir dönemdi. O dönemde, benim Galatasaray'da arzuladığım ciddi bir değişim vardı. Sayın Cengiz'in bakış açısıyla, benim bakış açım arasında ciddi farklılıklar olduğunu gördüm. Bu farklılıklar, kararlara ve kararlar konusunda tartışmalara yansıyor. Bu sebeple, yollarımızı ayırmaya karar verdik."

"Bir rahatsızlık olduğu çok aşikar. Yönetim kurulu, teknik heyet ve oyuncular dışarıda iletişim yaparak birbirlerine mesaj yolluyorlar. Bir olmak lazım, içeride problemleri halledebilmek lazım. Burada bir mutabık yok. Hocanın olaylara verdiği tepkiler farklı. Türk futbolu, bana sorarsanız yönetilmiyor. Galatasaray'a karşı ciddi bir cephe var."

"Özellikle federasyon ve kurulları içerisinde, Fatih Terim'e karşı ciddi bir operasyon yapılıyor. Bu operasyondan zarar gören de Galatasaray oluyor. Galatasaray'ın teknik direktörünü korumak, yönetimin ve kulübün görevidir."

"Transfer, transfer döneminde başlamaz. Yaşayan bir strajedir. Bir sezon önceden hazırlanmaya başlarsınız. Son anda transfer yapmaya çalışırsanız, menajerlerin daha güçlü olduğu bir döneme denk gelirsiniz. Güç kaybedersiniz. Zamanında oyuncularla görüşmeniz gerekir. Yerli oyuncuları daha önce tespit etmek gerekiyor. Fatih Hoca bunu daha önce çok iyi yaptı. Taylan'ı, Kerem'i daha önce keşfetti ve takıma monte etti. Son ana bırakırsanız hata yapma şansınız artıyor."

"Galatasaray'ın scout departmanı var. İktiyaçların tespit edilmesi ve daha da güçlendirilmesi lazım. Bizim Avrupa takımlarından daha önce tespit yapmamız lazım. Transfer, denetim, teknik heyet beraber çalışmamız lazım. Spor yönetimi ekip işidir. Beraber çalışmazsanız başarı gelmez. Geçmiş tecrübelerimden alışmış olduğum başarı formülü budur."

"2000 yılında Avrupa şampiyonluğuna giden yolda takımda genç ve tecrübeli oyuncular vardı. Sadece data ile televizyonda oyuncu izleyerek transfer yapılmaz."

"Altyapıyı çok önemsiyorum. Mecburuz. Bankalar Birliği anlaşması sonucu gelen şartlat, transferde yüksek bonservis yapma imkanının kalkması altyapıdan oyuncu çıkarmak zorundayız. Galatasaray uzun süredir geçmiş başarılarını altyapıda gerçekleştiremiyor. Tekrar başarmak için uzun vadeli plan yapmak gerekiyor. Bütün planlarımız tamam, dijital platformdan her şeyi takip edeceğiz. Oyuncu havuzları oluşturacağız. Türkiye'nin her yerinden oyuncu araştıracağız, havuz oluşturacağız. Hocamızla konuşup mevcut antrenör profili yeterliyse devam ederiz yoksa takviye yaparız."

"Dengeleri çok iyi bilmeniz lazım. Muslera'nın sözleşmesi yenilenmeliydi, evet. Ama sezon sonu sözleşmesi bitecek çok oyuncu var. Muslera'nın sözleşmesinin yenilenmesi diğer oyuncularda kaygı oluşturur. Ya diğer oyuncularla da görüşülmeliydi ya da sezon sonunda konuşulmalıydı."

"Saha en önemli unsur. Saha bakımını yapamıyorsanız zaten geri kalan hiçbir şeyi yapmayın. Sürekli oranın bakımını yapmak lazım. Süper Lig'in değerini artırmak lazım."Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN