"Başkan tehdit edemez"
Faruk Süren, Mustafa Cengiz'in mali ibra restinin yanlış olduğunu söyledi.  
Milliyet
"Başkan tehdit edemez"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in önceki gün divan kurulunda yaklaşan Mali Genel Kurul öncesi ibra resti çekmesi camiada geniş yankı uyandırdı. Sarı-kırmızılıların efsane başkanı Faruk Süren, Cengiz’in genel kurulu tehdit ettiğini dile getirdi.

Milliyet’e konuşan Süren, “Tehdit çok yanlış. Galatasaray Başkanı Galatasaray toplumunu tehdit edemez” dedi. Galatasaray’daki memnunsuzluğun yükseldiğine dikkat çeken Süren, “Maalesef bu temsilden, yönetim şeklinden kaynaklanıyor. Galatasaray’ın işleri alışık olmadığımız şekillerde yapılmaya çalışılıyor. Sürekli birileri disipline veriliyor. Liseli gençler meselesi önemli. Üye yapılmadılar. Bu konuların çözülmesi için izlenen strateji yanlış. Konunun liseli, liseli olmayan tartışmasına getirilmesi çok yanlış” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’da bölünmelerin olduğuna dikkat çeken Faruk Süren, şöyle devam etti: “Galatasaray Başkanı birleştirici olmalı. Galatasaray başkanı ayrıştırıcı olmamalı. Bizden, sizden şeklinde insanlar ötekileştirilmemeli.”

Camianın önemli isimlerinden Hayrettin Kozak ise konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Bugüne kadar dostça uyarılarımızı yaptık. Ancak özgürlük, serbest konuşma teammüllerine tamamen aykırı, demokrasiye de tamamen aykırı bir tutum içindeler. 23 Mart’ta tartışmalar olabileceği bir kongre bekleniyor. Sayın Başkan’ın kendisi açısından son derece yanlış olan duyumlara itibar etmek gibi tavrı var” diye konuştu.

Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın

Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Twitter Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN