Başkan adayından açıklama
Galatasaray'ın başkan adayı Duygun Yarsuvat, önemli açıklamalarda bulundu.  
Bugün
Başkan adayından açıklama

Galatasaray’da Ünal Aysal’ın ardından yeni başkanı belirleyecek olan olağanüstü seçimli kongreye sayılı günler kaldı. Eski başkanlardan Alp Yalman ile kulüpte Divan Kurulu Başkanlığı da yapmış olan Duygun Yarsuvat önce 18 Ekim’de, çoğunluk sağlanamazsa 25’inde kozlarını paylaşacak. Her iki başkan adayının da projeleri ve kafalarındaki planlar farklı.

Camiada adayların en çok merak edilen icraatlarından biri ise teknik kadro konusunda nasıl bir tasarruf sergileyecekleri. Yalman’ın İtalyan teknik adam Cesare Prandelli yerine Mustafa Denizli’yi getireceği biliniyor. Listelerin teslim edilmesine saatler kala adaylığını açıklayan Yarsuvat ise bu konu ve daha fazlası hakkında aklından geçenleri Bugün gazetesi ile paylaştı.

"ELEŞTİRİLER BİZDE FAYDALI OLUR"

Duygun Yarsuvat, teknik kadro konusunda, “Herkesin hayatında inişler çıkışlar vardır. Bir spor takımı ve bu spor takımını oluşturan insanlar da bazı günler iyi, bazı günler kötü olabilir. Radikal bir değişiklik yapmaya hiç gerek yok. Bu ekiple devam edebiliriz” dedi.

Yarsuvat, listesinde Aysal’ın yönetiminde eleştirilen isimlerin yer almasıyla ilgili olarak, “Başkanlığımdaki bir yönetimin yapacağı işler çok farklıdır. Galatasaray'da herkes, her istediğini söyler. Galatasaray hür bir camiadır. Tevfik Fikret'ten bu geleneği almıştır. Ebru Köksal ve diğerleri faydalı olacaklardır” diye konuştu.

"FARUK SÜREN VE ALİ DÜRÜST'E SORUN"

Faruk Süren ve Ali Dürüst gibi isimlerin kendisini desteklemesine rağmen listesinde yer almamalarına da açıklık getirdi. “Ali Dürüst ve Faruk Süren'in neden listeme girmediklerinin sebebini onlara sorun. İkisinin bana verdiği cevabı size söylemek zorunda değilim” ifadelerini kullandı. Yarsuvat, Aysal’a haksızlık yapılıp yapılmadığıyla ilgili olarak, “Açıklama yapmam” dedi.

"GALATASARAY SAHİPSİZ DEĞİL"

Yarsuvat, son dakikada adaylığını açıklamasıyla ilgili olarak, “Benim verdiğim karar son dakikada verilmiş bir karar değil. Bu tabloyu gördükten sonra verilmiş bir karar. Galatasaray'ın sahipsiz olmadığını gösterebilmek için ve Galatasaray'ı sağlıklı bir seçime götürebilmek için öngörülmüş bir harekettir” dedi.

CANAYDIN'A MAZBATA VERMİŞTİ

Galatasaray’da Divan kurulu Başkanlığı da yapan başkan adayı Duygun Yarsuvat, Mart 2002’de seçimi kazanan merhum başkan Özhan Canaydın’a da mazbatasını veren isim olmuştu. Yarsuvat, 25 Ekim 2014 tarihinde bu sefer başkanlık mazbatası almak için sahne alacak.

Galatasaray'da başkan adayları böyle açıklanmıştı:Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN