Babel: "Bana yaşlı dediler, Mertens'i aldılar"
Galatasaray'dan ayrılarak Eyüpspor'a imza atan Ryan Babel, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.  
Babel: "Bana yaşlı dediler, Mertens'i aldılar"
Fotoğraf : AA

Galatasaray'dan ayrılarak Eyüpspor'a imza atan Ryan Babel, konuştu.

Galatasaray'a mı, yoksa Beşiktaş'a mı kendini daha yakın hissediyorsun? sorusuna babael, "Aslında böyle bir soruya cevap vermiştim daha önce. Türkiye'de bu tarz cevaplar benim başımı derde sokabiliyor. İki fantastik kulüp var burada. İkisinde de oynadığım için kendimi şanslı hissediyorum. İki kulüpte de iyi ve kötü günlerim oldu. İkisine de katkı verdiğim için mutluyum." dedi.

Beşitaş ile Fenerbahçe arasında oynanan maçların daha yoğun olduğunu söyleyen Hollandalı, "Türkiye'de şöyle bir düşünce var. Galatasaray ve Fenerbahçe derbilerinin daha nefret dolu geçiyor düşüncesi. Ama bence Beşiktaş'ta oynarken oynadığım Fenerbahçe maçı daha nefret dolu geçti. Beşiktaş'ta oynadığım Fenerbahçe maçlarının, Galatasaray'da oynadığımdan daha yoğundu." ifadelerini kullandı.

Domenec Torrent'in Türkiye'de çalıştığı en iyi hocalardan biri olduğunu söyleyen Babel, "Domenec Torrent, Türkiye'de çalıştığım en iyi hocaydı. Oyuncudan sahada ne istediğini açık bir şekilde söylediği için bunu söylüyorum. Bu kadro Domenec Torrent'te olsaydı belki daha iyi olabilirdi. Takımın başında Guardiola da olsa belki de berbat bir iş çıkarta bilirdi. Bu sene Galatasaray'da takım yenilendi. Bu da geçen sezonun kadrosunun yeterli olmadığını gösteriyor. Onun talep ettiği şeyleri yapayan bir oyuncu grubu vardı." açıklamasını yaptı.

Fatih Terim'in ayrılığıyla ilgili de konuşan başarılı oyuncu, "Fatih Terim döneminde 3 yıldır şampiyon olamayan bir Galatasaray vardı. Fatih Terim'in başarılıarını tartışmaya gerek yok. Ama günün sonunda kimse kulüpten büyük değil." dedi.

"BANA YAŞLI DEDİLER, MERTENS'İ ALDILAR"

Babel ayrıca, "Bu isimlerin çoğu iyi oyuncular. Büyük kariyerler. Bu sene iyi bir kadrosu var. Geçen sezon takımdaki yaşlıları göndermeliyiz ve daha genç oyunculara odaklanmalıyız. Ama Galatasaray'a Mertens geldi ve benimle aynı yaşta. Bir de benden daha çok para alıyor. Kimse de bir şey söylemiyor buna. Benim için çok komik bir durum." ifadelerini kullandı.

 Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler