Aklı fikri Dünya Kupası'nda
Muslera, Uruguay'ın Dünya Kupası'na katılması için önündeki son engel olan playoff mücadelesinde Ürdün ile yapacakları maçlar öncesi genel bir değerlendirme yaptı.  
Webaslan Dış Haberler
Aklı fikri Dünya Kupası'nda

-WEBASLAN DIŞ HABERLER- Galatasaray ve Uruguay Milli Takımı'nın kalecisi Fernando Muslera, Brezilya'nın evsahipliği yapacağı 2014 Dünya Kupası'na katılma yolunda ülkesinin Ürdün ile oynayacağı playoff karşılaşmaları ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Uruguay basınına bu konuya yönelik görüşlerini aktaran Muslera, şu ifadeleri kullandı:

"Venezuela maçından önceki karşılaşmalarda biraz olumsuz bir seri yakalamııştık. O zamanlar uzak bir olasılık gibi gözükse de hedefimiz 5. sıraya ulaşmaktı. Şimdi Dünya Kupası'na yeniden katılma yolunda bir şansımız daha var.

Güney Amerika Grup Elemeleri çok zor ve çok rekabetçidir. Önümüze finallere kalabilmemiz için bir şans daha sunuldu. Arjantin ile yaptığımız maçlar bizim için özeldir ve kazanmak önemliydi ama gruptaki son karşılaşma olması açısından her iki takım tarafından gereken önem verilmedi."

BREZİLYA'YA GİDEBİLMENİN HAYALİNİ KURUYOR

"Şili ve Ekvador'da Dünya Kupası'na direk katılım hakkı elde etmemizin çok zor olduğunu ve şansımızın çok zayıfladığını biliyorduk. Sonrasında Arjantin maçını kazanmamız gerekiyordu çünkü galibiyet Dünya Kupası finallerinin grup aşamasında bizi seribaşı yapacaktı. Bu çok önemli bir avantaj gibi gözükmekle beraber bunu Ürdün ile yapacağımız maçlardan sonra düşünmemiz gerek.

Ürdün ile ilk maçı Amman'da oynamadan önce Madrid, Roma veya İstanbul'da kampa girmemiz planlansa da henüz kesinleşen bir şey yok. Kadromuzda fazlasıyla yaşlı oyuncu var ve ben de bunu düşünerek son Dünya Kupası tecrübelerini yaşamaları adına orada olmamızı umuyorum."Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN