Ahmet Çakar: "Golden önce faul vardı!"

6

AHMET ÇAKAR: "GOLDEN ÖNCE FAUL VAR"

Sabah gazetesi yazarı Ahmet Çakar, Beşiktaş'ın Galatasaray karşısında 2-1 kazandığı derbiyi yorumladı. Ahmet Çakar'ın yazısının tamamını Sabah gazetesini satın alarka okuyabilirsiniz.

5

"POZİSYON YOK"

Beşiktaş çok iyi oynamadı ama belki de şanslıydı. Zira Muhammed penaltıyı kaçırmasa sonuç farklı olacaktı. Oyuna Beşiktaş çok çok yüksek tempo ile başladı. İlk 20 dakika Galatasaray topu göremedi. Bu arada Beşiktaş'ın ah-vah dedirtecek pozisyonu var mı? Yok... Ama müthiş bir baskısı ve oyun hâkimiyeti vardı. Bu dakikadan sonra Galatasaray dengeledi.

4

"MUSLERA..."

İlk yarının son 10-15 dakikası maçın dengelendiği anlarda Galatasaray'ın önüne geçti. Ceza sahası dışından Cicaldau çok sert vurmasa da top köşeye gitti, Ersin geç uzandı, gol oldu.Bu gol adeta Beşiktaş'ı ve seyirciyi felç etmişti ki imdada Muslera yetişti. Bakın dikkat edin, Muslera diyorum. Soldan Umut ortaladı, Larin çok iyi yükseldi, Muslera hatalı çıktı ve gol geldi. Beşiktaş çok önemli dakikada beraberliği buldu.

3

"HER ŞEY DENGEDE GİDİYORDU"

2. yarı yine her şey dengede gidiyordu ki yine Larin ki bence maçın yıldızıydı kornerden gelen top
Necip'in kafasıyla arka direkte buluşuverdi ve golü yaptı. Muhammed penaltıyı kaçırınca maçı Beşiktaş kazandı.

2

"GOLDEN ÖNCE FAUL VAR"

Fırat Aydınus'un üç kritik pozisyonu var. İlki; Marcao'nun Alex'i sırtından itip düşürmesi bir penaltıydı ama hakem ofsayt kaldırdı ki ofsayt da yoktu. İkincisi; Beşiktaş'ın ikinci golünden önce Batshuayi'nin Nelsson'un göğsüne bir yumruğu var. Kırmızı kart olup olmayacağı tartışılır ama o faul çalınmıyor, korner oluyor, oradan da gol yeniyor.

1

"PENALTI KARARI DOĞRU"

En son kritik pozisyon ise Vida'ya çalınan penaltı. İlk bakışta Vida destek kolunun üzerine çarpıyor gibi görünse de Vida bence topu engellemek için kolunu biraz uzatıveriyor, karar doğru.

Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN