A Milli Takım hangi torbada olacak?

A Milli Takım'da EURO 2024 için torba hesapları devam ediyor. Pazar günü elemelerde toplam 9 maç daha oynandı ve Türkiye'nin torba hesabı daha da netleşti. İşte son oynanan maçların ardından puan durumları ve muhtemel torbalar... A Milli Takım'ın Almanya'ya avantajlı gidebilmesi için geriye tek bir ihtimal kaldı. İşte ayrıntılar...

10

A MİLLİ TAKIM HANGİ TORBADA OLACAK?

A Milli Takım, gruptaki maçlarını tamamlamadan EURO 2024'e katılmayı garantilese de hangi torbada yer alacağı henüz netlik kazanmadı.

9

GALLER TAKILDI, HIRVATLAR KAZANDI

EURO 2024 Elemeleri D Grubu'ndaki son maçlarda Galler, Ermenistan'la beraber kalırken Hırvatistan liderlik şansını son haftaya taşıdı.

8

GRUPTAKİ SON PUAN DURUMU

1- Türkiye - 16 puan
2- Hırvatistan - 13 puan
3- Galler - 11 puan

7

1 PUAN LİDERLİĞE YETİYOR

Elemelerde son iki maçını kazanarak EURO 2024 biletini cebine koyan Milli Takım, Galler deplasmanında alacağı en az 1 puanla da grubunu lider tamamlayacak. Galler'de alınacak bir galibiyet de torbalarda belirleyici olacak.

6

BİRİNCİ TORBA HEDEFİ ZOR

İspanya ve Belçika'nın oynadığı maçlarda sahadan galibiyetlerle ayrılması, Türkiye'nin birinci torba hedefini zora soktu.

5

BİRİNCİ TORBADA YER ALANLAR

Almanya, Belçika, Fransa, Portekiz ve İspanya şu ana kadar birinci torbayı garantileyen ülkeler oldu. İlk torbadan turnuvaya gidecek 6. ülkeyi ise son maçlar belirleyecek.

4

KAZANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK!

A Milli Takım'ın şansını sürdürmesi konusunda Galler'de kazanmaktan başka çaresi yok. Ancak yine de diğer rakipler de kayıplar yaşamak zorunda.

3

İNGİLTERE'NİN KAYBETMESİ GEREKİYOR

İlk torba hedefimiz için son hafta Danimarka'nın Kuzey İrlanda'ya, İngiltere'nin Kuzey Makedonya'ya kaybetmesi gerekiyor. Ayrıca İngiltere ile aradaki 11 gol averajı farkının da erimesi şart.

2

ŞU AN İÇİN MUHTEMEL TORBALAR

1. Torba: Almanya, Portekiz, Fransa, İngiltere, Belçika, İspanya
2. Torba: Türkiye, Danimarka, Macaristan, Arnavutluk, Romanya, Avusturya
3. Torba: İskoçya, Hollanda, Sırbistan, İtalya, Slovenya, Hırvatistan
4. Torba: Slovakya, İsviçre, Çekya, Polonya, Ukrayna, Yunanistan

1

3. TORBA İHTİMALİ

Millilerin, grubunda liderliği kaybetmesi halinde elemelerdeki diğer sonuçlara göre de 3. torbaya düşme ihtimali de bulunuyor. Ancak torbaların son durumunun ortaya çıkmasıyla birlikte 2. torbanın 3. torbadan daha kolay olduğu ve 3. torbada yer almanın daha avantajlı olacağı yönünde görüşler de hakim. Ay-yıldızlılar, turnuvaya ilk torbadan giderse 2, 3 ve 4. torbadaki ülkelerle aynı grupta yer alacak. Şu an için Milli Takım'ın 1, 2 ve 3. torbalarda yer alma ihtimali bulunuyor.

Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler