Galatasaray Espor'dan son durum açıklaması geldi!
Galatasaray Espor Genel Menajeri Kerem Şerbetçi, twitter üzerinden Galatasaray Espor’un son durumu hakkında açıklama yaptı.  
Galatasaray Espor'dan son durum açıklaması geldi!

Galatasaray Espor maddi problemlerden dolayı gelecek sezonda Riot Games tarafından düzenlenen Şampiyonluk Ligi'ne katılamayacak. Bu bilgi cumartesi günü Riot Games tarafından açıklandı. Bir süredir oyuncular ve koç ödemeleri alamadıklarını Twitter üzerinden duyurmuştu.

Bu gelişme sonrasında Galatasaray Espor cephesinden bir açıklama geldi. Açıklama şu şekilde:

"Öncelikle dün itibariyle oyuncular ile konuştuğumda ki bizden alacağı olan oyuncular haklı olarak tek istediklerinin paralarını bir an önce almak olduğunu belirttiler. Dün akşamki hiçbir konuşmamda kulübün gelecekte bir ceza alması ya da bu konuda bir yaptırım uygulanması için bir söylemde bulunmadılar.

Riot Games'in bize vermiş olduğu süre 27 Aralık'tı, bu süre zarfında kulübün ödeme yapamamasının tek sebebi bir önceki başkanımız olan Dursun Bey'in şu anki Galatasaray yönetimine uygulamış olduğu blokajdır. An itibariyle kulübümüz kasasında bu ödemeyi yapmak için yeterli miktar bulunmaktadır. İki başkan arasında anlaşma cuma günü yapılmış olup pazartesi, salı günü tüm ödemelerin yapılması planlanmaktaydı.

Oyunculardan hiçbiri bu süreç içerisinde hukuki bir işlem başlatmamıştır. Evet ödemelerde bir sıkıntı yaşandı burada bir inkar söz konusu değil. Alacaklar konusunda şu ana kadar ödemelerin yaklaşık %80'i tamamlandı ve 2017'de küme düşmüş bir takım olarak geçen sene 2 yarı final oynayarak geri döndük.

Ödemeler Ekim sonu yine aynı planlama ile yapılacaktı ama o dönemde yine banka konusunda blokaj yaşandı onun da sonu Devlet / Ziraat Bankası 3 büyük spor kulübünün borçlarını yapılandırdı. Bu yapılandırma sonrası kulüpteki bütün onaylar alınıp ödeme zamanı geldi geldiğinde ise bu son olay oldu.

1.5 yıldır istediğimiz şey Galatasaray Espor'un daha sağlam bir şekilde yola devam etmesi. Bu süreç içerisinde PUBG'de ilk yurt dışı turnuvamızı yaşadık, Zula'da 6 şampiyonluk aldık, Wolfteam'de 1 yarı final ve 1 final sonucu şampiyon olduk, FIFA'da an itibariyle Türkiye'nin en iyi oyuncu ikilisine sahibiz. 2018 yazında bunların hiçbirinin olmadığını düşünmenizi rica ediyorum.

Ümit ediyoruz ki maddi durum bir an önce çözülür ve Galatasaray gibi Türkiye'nin köklü spor kulübü esporda yoluna devam eder."

Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yorum Yaz

Yorumları okumak veya yazmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bizi Takip Edin :
Webaslan Twitter Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler
TÜMÜ
WEB ASLAN