Ufuk Sarıca'nın yerine Orhun Ene
Ufuk Sarıca ile milli takım yetkilileri arasındaki fikir ayrılıkları, Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nin 3. ve 4. maçları öncesi ayrılıkla sonuçlandı. Bu ayrılık sonrası takımın başına Orhun Ene'nin getirilmesine karar verildi.  
Ufuk Sarıca'nın yerine Orhun Ene
Fotoğraf : AA

Türkiye Basketbol Federasyonu, Ufuk Sarıca ile yolların ayrılmasının ardından A Milli Basketbol Takımı Başantrenörlüğü'ne Orhun Ene'nin getirildiği açıkladı. 

TBF'den yapılan açıklamada "A Erkek Milli Takımımızın Başantrenörlüğü için Orhun Ene ile prensip anlaşmasına varılmıştır. 23 Kasım Pazartesi günü Orhun Ene ile resmi sözleşme imzalanacaktır." denildi.

UFUK SARICA'NIN AYRILIŞ SÜRECİ

Basketbolda A Milli Takımın Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ndeki kader maçlarına sayılı günler kalmışken şok bir gelişme yaşandı, 2017 yılından bu yana ay-yıldızlı ekibin başında bulunan Ufuk Sarıca ile yollar ayrıldı. Dünya Kupası elemelerine 2'de 0 ile başlayan ve İstanbul'da 27 Kasım'da Hırvatistan'ı, 29 Kasım'da da Hollanda'yı ağırlamaya hazırlanan A Milli Takım kadrosuna alınacak isimler konusunda fikir ayrılığı yaşandığı ve bunun ayrılığı getirdiği öğrenildi.

Coach Sarıca'nın oynanacak hayati maçlar için en iyi kadroyu toplamak istediği, TBF ile Euroleague'deki temsilcilerimiz arasındaki görüşmelerde ise bazı isimlerin hem kulüp hem de milli takım maçlarını bir arada oynayabileceği ve tek maçta forma giyebilecek isimlerin de olacağı konusunda karar alındığı, bunun da sorunu beraberinde getirdiği belirtildi.

Federasyon yetkilileri, birçok ülkenin kadrosunda Euroleague oyuncularının bulunmadığını ancak her maça kendilerinin 5 Euroleague oyuncusuyla çıktığını, teknik ekibin bunu bile yeterli bulmamasının anlaşılır olmadığı fikrini savunurken, Coach Sarıca'nın ise Euroleague takımlarındaki isimlerimizin çok az süreler aldığını ve hazır oyuncu bulmakta zorlandığını belirttiği bu nedenle kader maçlarına eksik çıkmak istemediği öğrenildi.

Federasyon, Sarıca'nın Larkin'i takıma istemediği için bu kararın alındığı haberleri de yalanladı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından ani bir karara imza atan fedarasyonun kısa süre önce TOFAŞ'tan ayrılan Orhun Ene ile anlaştı. Webaslan mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Puan Durumu Fikstür
Bizi Takip Edin :
Webaslan Google+ Webaslan Facebook Page Webaslan RSS Webaslan iPad Webaslan Mobil
En çok okunan haberler